Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik "kutató" szakon végeztek, és teljesen kifordultak belőle?

Figyelt kérdés
Utána pedig egy normális munkahelyen egyenesen szégyellték, hogy valaha bármi közük is volt ehhez az egészhez? Lehet elsőre provokatív a kérdésem. Szeretném hangsúlyozni, hogy semmiféle bántó szándékom nincs ezzel, minden elismerésem azoknak, akik kimagasló valódi teljesítményt nyújtanak egy ilyen munkakörnyezetben. Azok élettapasztalatai érdekelnek, akik hasonlóan éreznek.
2020. jan. 24. 18:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%

Egy ismerősöm neves, evolúcióval foglalkozott kutatóként és rájött hogy az evolúció ugyanaz mint egy biliárdgolyókkal teli biliárdasztal, ha meglököd, a golyók golyók maradnak bármi történjék velük, akkor is.

Azóta más kutatóintézetben dolgozik. Nem rugták ki. Sőt, hívják vissza. De beelégelt a marhaságoktól.


Már-ki

2020. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Mi az hogy kutató szak? Mi a téma? Mi a kutatóhely?


Ezer féle módon el lehet csúszni és a jég is elég vékony.

2020. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szégyenlem :) Kutató biológus vagyok, de pályát módosítottam
2020. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

#3 őszintén gratulálok. A döntésedhez. A genetika is a mérnöki munkára tevődött át, biomérnökök dolgoznak a legújabb kutatásokon

például:

[link]

Matematika, mérnöki munka, fizika, mesterséges intelligencia.

Ennyit az avolúcióról.

Egyébként szép foglalkozást választottál, de zsákutca, sajnos.


Már-ki

2020. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem mitől lenne zsákutca... csak a tudomány interdiszciplinárissá válik.


Nem elég ma már szimplán egy terület, vagy a biológiai tudás. Épp interjúztatok a csapatomba az új projecthez és aki nem tud programozni azt kiszórom.


Át kell képezni magát az embernek... és akkor sikeres kutató lehet, ráadásul nem kevés pénzért.

2020. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
20%

#4, Most esett le, a Már-ki az aláírásod 😃


Elsőre azt hittem egy költői válasz a kérdésre...


-Van itt olyan aki kifordult a kutatásból?"


-Már-ki

2020. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem zsákutca, egyáltalán nem. A kutató csoportom azóta is rengeteg eredményt elért, ez egy olyan szakma, amivel mindig lesz munka, mert mindig van mit kutatni. Lsd. legújabb vírus kínában. Szimplán elköltöztem másik városba, nem vagyok annyira célorientált és az iparban megtaláltam azt, amit kerestem.
2020. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Zsákutca, mert lassan és észrevétlenül az átképzés fontosabbá válik mint maga az alapkutatás, pontosabban a kutatási módszerek lassan átcsúsznak a mesterséges intelligencia felé, mind az elemzések, mind az egyre mélyebb tartományokban való kutatás során.

Tényleg szép dolog a biológia, de inkább csak nosztalgia az, ami volt, és matematika ami lett.

Sajnos.


Már-ki

2020. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Ez minden tudományos területen így van... nem csak a biológiában.


Olyan szintre jutott a mérési technika, hogy ezt az adatmennyiséget és minőséget nem látja már át emberi elme.


Ezért kellenek a matematikai és informatikai módszerek, amik segítenek a kutatóknak értelmezni az adatokat.


Ma már nincsenek biológusok, kémikusok, fizikusok. Csak kutatók vannak, akik interdiszciplináris munkát végeznek.


A hipotézisek felállításában, és az esszencia leszűrésében továbbra is pl biológusok vesznek részt. Csak az arányok tolódtak el. Egy kutatócsoportba manapság kell pár profi és tapasztalt biológus kutató, aki ismeri a szervezeteket és profi a kísérlettervezésben, és a publikálásban. A kísérletezést könnyű elsajátítani, csak precizitás és kézügyesség kell hozzá.


A többi meg már az intediszciplináris kutatók feladata. Mérnök-informatikusok, matematikusok és fizikusok. Nélkülük már lehetetlenség átlátni a modern műszerek méréseit.

2020. jan. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

De amit #7 is írt példának, a vírusok, ott is lemegy - nyilvánvalóan és szükségszerűen - a legelemibb építőkövekig, ebben az esetben a vírus DNS felépítéséig, a módosulásai a vírusnak ott foghatók meg, aztán meg már megint mérnökök lettünk, matematika, programozás, a beavatkozás is MI-vel, mert pontosabb nálunk. Áhhh, ennyi. Egyébként lábjegyzetként nem véletlenül kezdett Musk az információs fekete lyuk, azaz az MI ellenőrizhetetlenné válásáról beszélni.


Már-ki

2020. jan. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!