Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik "kutató" szakon végeztek, és teljesen kifordultak belőle?

Figyelt kérdés
Utána pedig egy normális munkahelyen egyenesen szégyellték, hogy valaha bármi közük is volt ehhez az egészhez? Lehet elsőre provokatív a kérdésem. Szeretném hangsúlyozni, hogy semmiféle bántó szándékom nincs ezzel, minden elismerésem azoknak, akik kimagasló valódi teljesítményt nyújtanak egy ilyen munkakörnyezetben. Azok élettapasztalatai érdekelnek, akik hasonlóan éreznek.
2020. jan. 24. 18:23
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%

Csak az retteg a gépi tanuló algoritmusoktól aki nem ért hozzá. Szó sincs "MI"-ről, mivel csak egy részhalmazát alkalmazzuk. Ez nem Skynet.


A gépi tanulást mint eszköz használjuk. Régen lupe volt, aztán jött a mikroszkóp. Most éppen az ML algoritmusok adnak eszközt a tudósoknak.


Arról már nem is beszélve, hogy a természetben lényegében MINDEN viszzaveszethető a kvantumfizikára. Ennek a nyelve pedig a matematika.


Minden amit a biológiában látunk, leírtható a QM-el, és rengeteg ága is van, ami a kvantumbiológia, vagy kvantumkémia. Efelett természetesen lehet vizsgálni a biológiai rendszereket, de ma már a "felbontás" akkora, hogy teljesen új eszköztár kell és modellezés. Ez pedig matematika és informatika nélkül nem megy.


Nem látom, hogy miért baj ez?


Ez már nem a hőskor, amikor a hátsókertben ültetgették a keresztezett növényeket, vagy Cajal festegette a neuronokat meg stimulálták a giant squid axont. Ehhez korábban kellett volna születnünk.


A biológia mint tudomány koránt sem zsákutca, vagy halott. Inkább továbbfejlődött. Evolválódott egy magasabb szintre.

2020. jan. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

#9 tudod gyerekkoromban vallásosan neveltek, aztán materialistán, aztán a tudományban részt vettem, mert amíg át nem láttam sok mindent, abban hittem. Pontosabban akartam hinni benne. Aztán nem tért vissza a vallásosság, de mikor átláttam a saját szakterületemen belül, hogy mennyi hazugság van, és hogy mindenre azt mondjuk hogy a tudomány mindig nyitott, úgy fejlődik, a hibákból, blablabla unamolig ismételve, és egyre jobban látva hogy a felépítmény legelemibb részei is csak megállapodásokon, axiómákon nyugosznak, akkor feltettem magamban a kérdést, mi van akkor ha más axiómákra helyezünk tudományágakat. És ha belegondolsz a kvantumfizika is más axiómákra épít mint a relativitáselmélet, túl azon hogy sok a közös axióma nyilvánvalóan.

Tudod, egy idő után az ember vagy megreked valamelyik bigottsági szinten, és azt hajtogatja haláláig, mert csak abban hisz, vagy képes nyitottan látni.

És nagyon sokszor nem is az "egyszerű" kutatókat bírálom, hanem akik eldöntik hogy azért nincsenek bizonyos fizikai jelenségek, mert ma a világhatalom azé, aki a levegő ura, és ma még kőolajszármazékokkal működik minden hadsereg légi ereje, ebből kifolyólag nem támogatjuk a fizika felfedezéseit.

Onnantól kezdve hogy a hatalom beleszól a tudásba, onnantól baj van. És beleszól, mert a szemeteknél van a pénz és a tudományt az újabb szemétségeikre használják. És akkor ott a limit, ahol az érdekeik határvonala.

Pombe meg Tevenyereggyártó, meg 76százalék ezt föl sem fogják, csak szajkózzák ugyanazt unos-untalan.

Mindenki abban hisz amiben akar, csak ne térítsen a fene efye meg, ne térítsen, akár vallásos, akár a tudomány képviselője.


Már-ki

2020. jan. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

Ennek az ezotériába és összeesküvéselméletbe hajló témának semmi köze a kérdéshez. Hanyagoljuk szerintem.

...

A tudományos munka nehéz, és egyre nehezebb lesz. Egyre több szakterületbe kell belemélyedni, mert a tudás összefonódik egy nagy egésszé. Egymás nélkül nem mennek ma már semmire a tudományágak.


A fizika és az informatika csodálatosan támogatja a biológiát, de ez visszafelé is igaz. Rengeteg műszaki eredmény származik a biológiai rendszerek lemásolására. Amióta jobban értjük a mikro-nano tartományt és a kvantummechanikát, egyre több olyan érdekes dolgot tudunk átvenni a természetből ami hasznos lehet. Pl nanostrukturált felületek, teljesen új effektusok felfedezése a fehérjékben, a fluoreszcencia és a biolumineszcencia különféle fajtái, a fotoszintézis kvantumkémiája stb...


Tehát jól támogatják egymást a tudományok. Viszont azt el kell fogadni, hogy ez már nem az egyéni teljesítmények kora, hanem kutatócsoportok és intézeteké. Egy nagytudású ember is csak egy fogaskerék a lassan őrlő malomban. Van aki ezt nem bírja, és túl nagy nyomás számára, hogy 5-10-20 évet áldozzon az életéből egy csapat tagjaként egyetlen témára ami egy kis előrelépés... a klasszikus felfedezésekhez, áttörésekhez képest. Nem mellesleg sokkal nehezebbé is vált, hiszen teljesen új képességek szükségesek egy modern kutatónak. Az akadémiai matematika és a programozás sem egyszerűen emészthető téma... nem csak egy bemagolható lexikális tudás, vagy kézügyességet és monotonitás tűrést igénylő kísérletezés. Sokkal inkább adattudomány már. Ez nehéz, és egyre nehezebb lesz, ahogy növekszik a tudomány "felbontása", és a dolgok mélyére szeretnénk látni, vagy éppen a nagy képet.

2020. jan. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

Az ezotéria és összeesküvéselmélet szajkózáson kívül nagyjából egyyetértek, de pont azt emeltem ki hogy túlsúlyossá válik a matematika, a programok szerepe minden tudományágban.

Neked egyébként összeesküvés elmélet az, hogy a NASA kutatásainak a költségvetését az USA Kongresszusa szavazza meg? Ha neked minden összeesküvéselmélet akkor nem kis gond van nálad.

A kutatásokat is pályázni kell, a pályázatok mögötti pénzek nem csak az alapítványoknál vannak, hanem pénzemberek adják hozzá a pénzt. Ha már ennyire csőlátó vagy akkor menj már el egy tudományos intézményhez hogy miből léteznek. Menj már el és ne szerencsétlenkedj itt nekem ezotériával meg mit tudom én milyen agyrémjeiddel.

Állami pénzekből, finanszírozásból él meg egy intézmény ember! Felfogtad azzal az összeesküvést látó agyaddal.

Az állam meg politikusokból áll, stb. de úgyse megy be neked már látom, a sötétség sötétség marad, a semmi agyból csak semmi lesz továbbra is, ez a semmi megmaradásának a törvénye. Az ezotériáddal meg összeesküvéáseiddel.

A Keérdező meg úgyis értette amit írtam.


Már-ki

2020. jan. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%

Lementettem a beszélgetéseket a csőlátású hasonlókkal mint te vagy és egy tudományos intézményben dolgozó volt kollégáim, ismerőseimnek küldöm át. Mit mondjak, van hol igazat adnak nektek, de többnyire kiröhögnek benneteket.

Szánalmas ezotérikus és összeesküvő gondolkodásban vagytok ti.


Kérdező, elnézést az intermezzóért, még ha nyomtál is pirosat, nem érdekel, ezek csak erre é.veznek.


Már-ki

2020. jan. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
Én nem pontoztalak le, szimplán b.romság, amiket ide firkálsz és látszik, hogy közöd sincs a tudományhoz. Nem is értem minek írogatsz ide
2020. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Ezt már rengeteget tárgyaltuk.


USA-ban (a Trump kormányzat), EU nyugati országokban, de még Kínában van alapkutatás. Bármennyire is az államé a pénz, nagyrészt még szakmai elvek alapján osztják ki a kutatási pénzeket az alapkutatásra is. A csoportunk pl itthon EU-s alapkutatási pályázatból működik, 2 millió euró. Ha nem sikerül teljesíteni a tervet, akkor sem kell visszafizetni. Sok ilyen EU finanszírozott kutatócsoport van itthon is.


Lehet itthon az állami pénzek mostantól kezdve 75% kormányközeli politikusoktól függ, és bizony dörgölőzni kell a milliókért... (sajnos az alapkutatásokra kevesebb jut) de ez kevésbé érinti a biológiát pont. Sőt lényegében innentől, több jut az alkalmazott biológiára, ha hasznosítható. Ott is sok izgalmas aktuális téma van, tehát nem kell aggódni.


Alapkutatásra továbbra is lehet forrást szerezni, főleg mert az alkalmazott kutatás erre épül. Tehát nem lehet csak szimplán az utóbbival foglalkozni. Maximum nem itthon.


Ne hasonlítsuk ezt a kis rögvalót a nagy kutatónemzetekkel.

2020. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
90%

Édes istenem ezt a "már-ki" nevű kretént...


Valószínűleg már majddhogynem világít a sötétben önnön nagyságának hatására, hogy van valami egyetemet végzett haverja, akinek a gyakoriról átcopypastázott "vitáit" tudja küldözgetni, és néha neki is igazat ad a haver...

Édesistenem...

És ezt úgy tálalja, mintha magával a Teremtővel lenne facebookon csevegésben.


Mintha a tudományban bármikor is azé lett volna az igazság, aki több haverját tudta maga mellé trombitálni, hogy körberöhögjék a többieket.

Most erre mit mondjon az ember?

Jó mulatást az állítólagos ilyen-olyan "kutató végzettségű" barátoddal, legalább egymást boldogítjátok.


(Mi a tüdőrákos fókap#cs az hogy "kutatói szak"? baromi sok szak van, ami után egyaránt mehet az ember kutatónak, ipari alkalmazottnak, vagy bárminek amihez kapcsolódik a szaktudása.)


Meg mi a búbánatért szégyellené bárki a végzettségét?


Mindegy, aki ilyen egetverő f###sságot képes leírni hogy a genetika a mérnöki munkára tevődött át...

Édesistenem...

A szakdoga témám a lúdfűben (Arabidopsis thaliana) a cirkadián ritmus genetikai komponenseinek (óragének, ubiquitinizációs útvonalakért felelő gének, stb) feltárása.

Egyetlen mérnöki végzettségű emberke se kell a csapatba.


A tudomány egy csapatjáték.

A matematikus leír logikai műveleteket. Ezeket a fizikus a természetben megtapasztalható jelenségekre megpróbálja alkalmazni, ha sikerül, akkor természeti törvényszerűségeket ír le. Ezek közül a gyakorlati kérdésekhez szükséges fizikát megérti, és használja a mérnök. A mérnöknek aztán igénybe kell vennie más tudományágak ismerőit, hogy milyen eszközökre lenne igény. Már itt interdiszciplináris a munka, hisz a mérnök magától nem ismeri pl a sejtmembránok tulajdonságait, hogy azokat hogyan is lehetne hatékonyan kutatni, a biológusnak pedig szüksége van a mérnök ismereteire, hogy új eszközökkel vizsgálódhasson.


A kalapácsnak a nyele, vagy a feje a fontosabb? Kb ilyen kérdéskör ez.


De ebből a NASA, USA, "háttérhatalom" doloigból már messziről illatozik, hogy egy keményvonalas konteóssal van dolgunk.


Szóval megspórolhatod a leütött karaktereket, nem érdekelsz itt senkit se.

2020. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

#18 te annyira sötét kommunista agyú gyerek vagy hogy kiég tőled az internet. Egyébként jót röhögök a dühöngéseden. Valamikor fel kellene ébredned, mert belelőg a bilibe a kezed.


Már-ki

2020. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
90%

Sok mindenre számítottam, de arra hogy lekommunistázzanak...

Ez váratlan volt.


Na mesélj Dr. Konteó, miért vagyok kommunista?

2020. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!