Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudósok miért ennyire makacsak?

A tudósok miért ennyire makacsak?

Figyelt kérdés

Ők a saját elméletüket tartják helyesnek mindaddig, amíg nem hozok egyértelmű bizonyítékot az elméletük helytelenségére.

Viszont ha nekem van egy elméletem, akkor már az én dolgom bizonyítani, nem pedig az ő dolguk megcáfolni.

Szóval hogy van ez?

Ha megkérdőjelezem a relativitáselméletet, akkor nekem kell bizonyítani az elmélet helytelenségét.

De ha a tudosók kérdőjelezik meg az én elméletemet arról, hogy mesterségesen alkották meg a koronavírust, akkor miért nem nekik kell ezt cáfolni?

Ezzel a kettős mércével szerintem felrúgnak mindent, ami a tudományosság feltétele lenne.


2021. jan. 10. 22:58
1 2 3 4 5 6
 21/60 sadam87 ***** válasza:
77%

#16

"És ez mit bizonyít? Ha mesterségesen állítanak elő egy vírust, annak is megvan a kismillió genetikai rokona."

Ha bármi többet elárulnál arról, szerinted miért mesterséges eredetű, vagy hogyan állították pontosan elő, akkor akár érdemben is lehetne erről vitatkozni. Amíg meg nem, addig meg a tudományos módszer elég alapos félreértése, hogy elvárod, hogy bárki is elfogadja az állításodat.

"És az ellenkező állítás alátámasztására miért nem kell egy review se?"

Kimondta, hogy nem kell? Van, nem is egy! Ez például még márciusból:

[link]

2021. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 sadam87 ***** válasza:
63%

#20

Beelőztél! :D

(Mondjuk, hogy ki és miért pontozta le a válaszodat, jó kérdés...)

2021. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
78%
@23 Gondolom nem örül a kérdező, hogy most a vita értelmes folytatása miatt el kéne olvasnia legalább egyet közülük, amit nem is biztos, hogy érteni fog:)
2021. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
77%
Jól lemaradtam, én még a kérdező #16-os kommentjére reagáltam. :) (#21)
2021. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 Wadmalac ***** válasza:
80%

#21 jól megfogta a lényeget.


Tisztában vagyunk azzal, hogy minden mutálódik, természetesen, spontán. Baktériumok, vírusok esetén is milliószorosan, ellenőrizetten kimutatva.


Kérdező, te azon erőlködsz, hogy mi bizonyítsuk be azt, hogy az érő almákkal teli almafa alatt heverésző almák mid a fáról hullottak le.

Te meg azt erőlteted, hogy az egyiket valaki szándékosan, kézzel rakta oda, mégis pont olyan, mint a többi.


Nem kizárható, de valószínűtlen, semmi értelme foglalkozni a kérdéssel, amíg nem lesz BÁRMI olyan eltérés a többi almához képest, ami ezt alátámasztja.

És jelenleg nincs.

2021. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

"Nagy valószínűséggel az, de senki nem állít ilyet tuti biztosra."

Miért lenne nagy valószínűséggel természetes eredetű? Egyik cikkben sem láttam érvet, ami amellett szólna, hogy inkább természetes, mint mesterséges eredetű.

Szóval, ha azt akarjátok, hogy elfogadjam a természetes eredetet, akkor mondanotok kéne legalább egy érvet, ami a természetes eredet lett szól. Ellenben sok olyan van, ami a mesterséges eredet mellett szól.

2021. jan. 11. 14:13
 27/60 anonim ***** válasza:
70%
Érvet? Egész tanulmányok szólnak erről. Pl. Gugli: evolution of covid19
2021. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Szóval, ha azt akarjátok, hogy elfogadjam a természetes eredetet, akkor mondanotok kéne legalább egy érvet, ami a természetes eredet lett szól."

Elégedj meg az almás példámmal. Azt valószínűleg megérted.


Remélem, hogy csak átugortad, nem kifogott rajtad.


"Ellenben sok olyan van, ami a mesterséges eredet mellett szól."

Nulla.

2021. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
73%

Idézném újra a kérdés szövegét:

"Ők a saját elméletüket tartják helyesnek mindaddig, amíg nem hozok egyértelmű bizonyítékot az elméletük helytelenségére."

2021. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

"evolution of covid19"

Attól hogy vannak cikkek a covid evolúciójáról, még semmi sem bizonyítja, hogy az az evolúció emberi beavatkozás nélkül ment volna végbe.

2021. jan. 11. 14:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!