Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban laborban készült a...

Valóban laborban készült a SRAS 2-Covid ?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok biológus. Nem értem az orvos szakkifejezéseit. Azt mondja, hogy kimutatták, hogy bizonyíthatóan laborból került ki a vírus. Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál. Másrészt pedig olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton https://www.youtube.com/watch?v=CPRbiC-PieE


Gondolkoztál már azon, hogy mennyire bonyolult lehet igazolni egy vírus mesterséges eredetét?



2021. febr. 17. 17:09
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/122 Prokopf ***** válasza:
78%

Ha egy kérdésben választási lehetőségeket kínálsz fel, akkor máris szűkítetted a lehetséges válaszok számát...(=korlátozott megoldás)


De a hecc kedvéért fogadjuk el, és fogalmazzuk át:

Természetes (pl.denevér) vagy laboreredmény?


Válaszom: mindkettő.


Szerintem ez egy laborban kifejlesztett, speciálisan a denevérre adaptált mesterséges vírus, ami visszaugrott az emberre.

Ez megmagyarázná az eredetkutatással kapcsolatos kezdeti nehézségeket, továbbá a fajközi átugrás könnyedségét is.

Ugyanakkor nagyon sok további kérdést is felvet, amelyek megválaszolásához már valóban valódi szakemberekre lenne szükség...

Megkérdezhetnénk pl. a Karikót...

2021. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/122 anonim ***** válasza:
76%
Nem, és ennek a kérdésnek sem a tudományokban a helye.
2021. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/122 Prokopf ***** válasza:
6%

62#

Egy hónap után sem változott a vélemény? Mindegy, hogy az mRns vakcina kvázi vírusként működik (saját sejttel termeltet tüskefehérjét az immunválasz kiváltása céljából, az oltottak meg közben fehérjét pisálnak - na vajon miért?)?

Szerinted mi lesz, ha az emberek rájönnek, hogy mit is jelent a post covid pontosan?

Mikor fogják a problémát végre valóban megoldani? Vagy ez túl "tudományos" kérdés?

2021. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/122 Karoly Horvath ***** válasza:
96%

Prokopf bővebben is ki tudnád fejteni a poszt koviddal kapcsolatban mire gondolsz?

Közben utánanéztem a poszt kovidnak de tényleg érdekelne mi ez a fehérje pisalas dolog.

Koszi

2021. nov. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/122 Prokopf ***** válasza:
1%

Nem. Bocsi. De valamennyit segíthetek.

A pfizer a vírus tüskefehérjéjét termelteti a saját sejtekkel a későbbi immunválasz kiváltása céljából. Az egyik ebből következő probléma az arra érzékenyeknél a veseprobléma lesz (a vese felel többek között a felesleges fehérjék kiválasztásáért). Veseelégtelenség esetén értelemszerűen a fehérjék kimutathatók lesznek a vérben.


Posztkovid tünetek: fáradékonyság, ködös, "tompa" gondolkodás, aluszékonyság, ízületi problémák, diabetesz, hajhullás (általános, és foltszerű), ízlelés, szaglás tartós elvesztése (deltánál már könnyezés, látásproblémák is). Memóriazavarok, szexuális diszfunkcialitás, nőknél menstruációs zavarok. Kiütések.

(Szerintem jósolható lesz még a csontritkulás, szív- és érrendszeri problémák, túlsúly megjelenése is.)

Képzeld el a szólásbeli "állatorvosi lovat", azaz egy embert, aki az összes tünettel egyszerre rendelkezik, és tedd fel a helyes kérdést: "mi a baja ennek az embernek?"

Ha tudod a választ, akkor addig hallgass róla, amíg valaki rá nem jön, hogy hogyan lehet a sejtek apoptózisra való képességét újraéleszteni (a vírus ugyanis szerintem ezt blokkolja).

2021. nov. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/122 Prokopf ***** válasza:
2%
A vizeletben, nem a vérben lesznek kimutathatók a fehérjék, csak a telom átírta.
2021. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/122 sadam87 ***** válasza:
91%

#65

"(a vese felel többek között a felesleges fehérjék kiválasztásáért)"

Azt mondjuk a középiskolás tananyag alapján is lehet tudni, hogy ez nem igaz. (Az egészséges ember vizelete elenszésző mennyiségű fehérjét tartalamz. A felesleges fehérjéket a szervezet nem kiválasztja, hanem lebontja.)

"(a vírus ugyanis szerintem ezt blokkolja)."

Az nagyon szép, hogy szerinted blokkolja, csak a valóságban nem. Ellenben pont, hogy apoptózist tud kiváltani. (Amúgy ezt a "teljesen megalapozatlanul állítom, hogy a vírus gátolja az apoptózist" játékot már a HIV-el is eljászottad egyszer, nem unod még?)

[link]

[link]

[link]

Szóval köszönjük az összeesküvéselméleteket, de nem kérjük...

2021. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/122 Prokopf ***** válasza:
50%

Omikron: csontfájás, kötőhártya-gyulladás, alvási paralízis. Forrás: hvg.hu (Mangó Gabriella háziorvos hozzászólását tartalmazó cikk).

Apoptózis: Wikipedia (akárcsak a jegyzet a HIV vírusfajtákról, ami leírja a vírus komplett működési mechanizmusát, ideértve az apoptózisra vonatkozó részeket is).

2022. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/122 sadam87 ***** válasza:
91%

#68

1. Egyáltalán mit akarsz mondani? Ez az én válaszomra reakció, vagy mire?

2. "Apoptózis: Wikipedia"

Ez most így mi akar lenni? Te azt hiszed, hogy így néz ki egy hivatkozás?

3. "(akárcsak a jegyzet a HIV vírusfajtákról, ami leírja a vírus komplett működési mechanizmusát, ideértve az apoptózisra vonatkozó részeket is)"

Valóban a wikipedia ír egy olyan mechanizmusról, amivel a HIV potenciálisan gátolhatja a gazdasejt apoptózisát. Azért arra felhívnám a figyelmed, hogy még a wikipedia által hivatkozottnál sokkal újabb cikkben is csak feltéeles módban írnak erről a mechanizmusról.

[link]

Illetve a az angol wikipedia alapján a HIV a fertőzött sejtek pustolsát okozza - csak nem apoptózissal ("HIV infection leads to low levels of CD4+ T cells through a number of mechanisms, including pyroptosis of abortively infected T cells") -, és a szomszédos nem fertőzött sejtekben viszont apoptózist tud kiváltani ("apoptosis of uninfected bystander cells").

[link]

Szóval azt elismerem, hogy az eredmények alapján valóban lehet, hogy a HIV gátolni tudja a fertőzött setjekben az apoptózist (korábban hibásan utaltam arra, hogy nem). Mondjuk ettől még simán elpusztulnak. Szóval nem értem, hogy ebből mit akarsz kihozni És hogy ez hogyan kapcsolódik a koronavírushoz...

2022. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/122 Prokopf ***** válasza:
26%

¿!?


Bővebben:

1. Már elmondtam (többször is), csak az elég intelligens, hogy tartsa a száját a rejtvény megoldásáról, aki saját maga fejti meg.

2. Annyit azonban elárulhatok, hogy van összefüggés, ergo aki gyógymódot talál a Covidra, az valószínűleg az AIDS-re, és a legtöbb rákfajtára is (plusz lesz egy bónusza, ami kvázi a világ leggazdagabb emberévé teheti, és meghatározza az emberiség jövőjét).


Az egész rejtély kulcsa a sejtek apoptózisra való képessége, illetve ezen képesség befolyásolása.


((Amúgy nekem is van egy "konteóm", de ez Drew Weissman fő kutási területén - AIDS és interferonkutatás -, továbbá a repülő melegvérű állatok magasabb testhőmérsékletéből fakadó erősebb másodlagos immunrendszeréből (pl. interferonok) eredeztethető. Mivel azonban nem szeretnék rágalmazási stb. perek alperesévé válni, ezt is megtartom magamnak)).

2022. jan. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!