Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban laborban készült a...

Valóban laborban készült a SRAS 2-Covid ?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok biológus. Nem értem az orvos szakkifejezéseit. Azt mondja, hogy kimutatták, hogy bizonyíthatóan laborból került ki a vírus. Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál. Másrészt pedig olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton https://www.youtube.com/watch?v=CPRbiC-PieE


Gondolkoztál már azon, hogy mennyire bonyolult lehet igazolni egy vírus mesterséges eredetét?



2021. febr. 17. 17:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/122 anonim ***** válasza:
1%

Így van, ha én tanultam valamit, akkor te azt úgy értelmezed, hogy nem tanultam, és nem vagy troll?

Ühümmm. Már minden világos!

2021. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/122 anonim ***** válasza:
83%
Pont azt írtad le, hogy, nem tanítják az orvosin. Az, hogy te igen, nem jelent semmit. Én is tanultam kínait, nem a biológia szak keretein belül. Ne játsz már a h.lyét
2021. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/122 anonim ***** válasza:
15%

Tehát ha én azt írom, hogy de, tanulunk ilyet, akkor te azt úgy értelmezed, hogy nem tanulunk ilyet?

:DDD Vagy akkor légy szíves, idézd be, hogy én hol írtam azt, ami te beképzelsz:D

Hülye troll, marhára elegem van már az ilyenekből...

2021. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/122 anonim ***** válasza:
68%
Aha, aki nem hisz el mindent azonnal egy gyk-n magát orvosnak mondó lúzernak, az troll? :D nagy logikád van haver. Kösz, tudom mit tanulnak az orvosin, révén, hogy az összes ismerősöm orvos, egyetemen nonstop kapcsolatbab voltunk, akivel együtt élek is orvos, tisztában vagyok mit tudnak és mit nem. Azt, hogy a felszínt kapargatva elmesélnek vmit az nem azt jelenti, hogy te azonnal a mi szakterületünkhöz értesz. Minél kevesebbet tud az ember, annál jobban hiszi azt, hogy milyen okos is. Ugyanez igaz rád is. Hisztizz másnak, nekem meg az ilyenekből van elegem az oldalon
2021. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/122 sadam87 ***** válasza:
96%

#12

Kedves Kérdező!

Már belinkelték ide a témával kapcsolatos válaszomat (elég terjedelmes), de akkor beszúróm ide alulra is, hátha így elolvasod. Egyébként nem, nem néztem végig a videót. A cikkbe néztem bele, ami alapján a videó készült. És bár nem néztem végig az egészet (valahogy 193 oldalt nem volt kedvem végig olvasni), kicsit beleolvastam. És rögtön találtam bőven szakmailag kritizálható részeket benne.

Amúgy most a videóba is belenéztem, de miztán az érdemi részben, az 5. percben rögtön azzal az állítással kezd, amitről az alábbiakban leírtam, miért nem igaz, nem volt kedvem tovább nézni.

(Egyébként az is érdekelne, honnan lehet tudni, hogy a videóban szereplő úriember orvos? Természetesen lehet, hogy az, de a videóban szerintem ezt nem mondja - az elején biztos nem. És a youtube csatornában sem szerepel ilyen infomráció (sőt, én az illető nevét sem találtam meg). Maga a csatorna sem orvosi témájú - bár azt láttam, hogy a koronavírus témával ő is elég sokat foglalkozik.)


"Ránéztem a cikkre. Már eleve elég fura, hogy nem nagyon sikerül például rendesen hivatkozni (nincs hivatkozás lista, stb.), vagy például a képeknek sem felirata nincs, se a szövegben egyértelmű jelölések. De ezek értelemszerűen csak formai hibák, nem jelentenek semmit.

Azonban jött rögtön egy érdekesnek tűnő mondat:

"Surprisingly the specimens also contained the adenovirus “pShuttle” vector, developed by Chinese scientists in 2005 for SARS-CoV-1."

(4. oldal, utolsó bekezdés)

Van is hivatkozás, szuper! Nézzük meg!

Nos sajnos a hivatkozás nem valami olyan oldalra vezet, ami alátámasztaná a cikkben megfogalmazott állítást, hanem magának a vektornak a szekvenciáját tartalmazó adatbázis oldalra.

[link]

Hm, akkor mégis honnan vette ezt az információt, próbáljuk kikeresni. Nos nem azt a cikket találtam meg, hanem a kritikai elemzését:

[link]

Eszerint két "aprócska" hibát/csúsztatást:

1. A szekvencia egyáltalán nem egyedi a SARS-CoV-2 vírusban, számos másik vírusban is megtalálható.

2. Azt a bizonyos pShuttle vektort úgy csinálták, hogy egy adenovírus genomjában berakták az előző SARS vírus spike proteinjének génjét (pontosabban egy darabját). (Ezt a cikk által megjelölt hivatkozásban írják le.) Innetnől kezdve nagyon meglepő, hogy ez a szakasz hasonlít a viszonylag közeli rokon SARS-CoV-2 geomjának megfelelő részére. (Az általam idézett cikk alapján pedig az adenovírus vektorral nincs érdemi homológia.)

Állítólag nem alapoz erre a cikkre a későbbi vizsgálatban, de akkor is bőven ad okot gyanakvásra, ha így indít egy cikk.


Csak még egy mondat a "Laboratory Origin Hypotesis" fejezet elejéről:

"No other coronavirus in the same subgenera has a furin cleavage site, as it is called."

Nos ez az állítás önmagában úgy tűnik igaz (bár ezt nem (sem) hivatkozta le a tisztelt szerző). Viszonyt a nemzetségben (azért az sem olyan durván tág rokonsági kör) bőven előfordulnak koronavírusok olyan spike proteinnel, amin furin hasítási hely van. Egy friss elemzés alapján a emzetségben többször is, egymástól függetlenül kialakult a furin hasítási hely. A következtetésük alapján ez egyáltalán nem utal mesterséges eredetre (bár önmagában ki sem zárja azt).

[link]


Na még egyet (csak szemezgetek):

"Experiments in three independent laboratories also demonstrate that CoV-2 has changed genetically so much that it can no longer infect any bat species cell culture tested."

(7. oldal, 2. bekezdés)

Állítólag 3 független vizsgálat történt - ebből 0-t hivtkozott le. (Ez már egy szakdolgozatban is elég kínos lenne.)

Amúgy nem sokkal az idézett cikk előtt arról írt, hogy a denevér, amiről feltételezik, hogy az emberre átterejdt a vírus, 1900 km-re él Wuhantól. Hát kis utánanézéssel nem úgy tűnik.

[link]

Hupej tartományban (ahol Wuhan van) a fenti link alapján ugyan valóban nem találták meg, de a környező tartományokban szinte mindenhol. Kb. bő 200 km-re lehet a legközelebbi pötty, ahol megtalálták a denevért, és nyilván nem tárták fel az összes élőhelyét. (Amúgy meg ugye az az egyik elképzelés - bár nem tudom jelenleg mennyire elfogadott - hogy egy állatpiacról indult el a járvány, ahol mindenfél állatokat összegyűtjenek messzeföldről.)


Összegezve: ez a cikk finoman szólva sem tűnik meggyőzőnek. (Amúgy a cikk szerzője eddig (saját bevallása szerint) mellrákkal és kapcsolódó betegségekkel foglalkozott, szóval nem hinném, hogy egy vírusszakértővel volna dolgunk...)"

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

(56. válasz)

2021. febr. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/122 anonim ***** válasza:
1%

Soha a büdös életben nem mondtam, hogy különösebben értenék

a témához, annyira, mint egy ezt kutató valaki. Mondjuk egy random, nem szakterületi biológusnál jobban értek, de az már mindegy. Azt mondtam, hogy amennyire itt szóba kerül, amennyit elmond belőle a csávó a videóban, azt minden orvos kirázza a kisujjából. Hadakozol itt a szalmabábjaid ellen, de érdekes módon mikor megkértelek, hogy a több kommentnyi mellébeszélésed és trollkodásod után idézd be, hogy hol és mikor mondtam azt, amit te állítasz, akkor az újabb pofátlanságoddal jöttél. Nevetséges. :DDD

2021. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/122 anonim ***** válasza:
81%

:D nem a dedóban vagyunk, nem vetted észre? Kit érdekel, hogy miket kérsz itt, nem otthon vag, hogy majd anyuci azt csinálja, amit akarsz.


"szakterületi biológusnál jobban értek, de az már mindegy"


Na pont az ilyen megnyilvanulasaid miatt nem állok le egy kamu orvossal vitatkozni a témával kaocsolatban. Ennyi erővel másold be, ahol azt írtam, hogy nem a szakterületem?


De igen, persze, jobban értesz hozzá, mikor egy lepkefingot tanultatok a témával kapcsolatban, nekem meg ez a szakterületem :D nyilvan. Kis pisis vagy te :)

2021. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/122 anonim ***** válasza:
95%

Ahányszor csak meglátom sadam egy válaszát, mindig megörülök, hogy nekem már nem nagyon kell leírnom és időt szentelnem a kommentelésre

és forráskeresésre, mert ő már szinte kikezdhetetlenül megtette:)

2021. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/122 anonim ***** válasza:
93%
jesszus mária hagyjátok már abba!
2021. febr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/122 anonim ***** válasza:
5%

"Mondjuk egy random, nem szakterületi biológusnál jobban értek, de az már mindegy"


Szerintem már mindegy, eléggé lejárattad magad, ha valóban orvos vagy, akkor ez még cikibb. Úgy vergődsz itt, mint egy 5 éves, de érvelni azt nem tudsz :) Ennyit rólad

2021. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!