Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban laborban készült a...

Valóban laborban készült a SRAS 2-Covid ?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok biológus. Nem értem az orvos szakkifejezéseit. Azt mondja, hogy kimutatták, hogy bizonyíthatóan laborból került ki a vírus. Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál. Másrészt pedig olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton https://www.youtube.com/watch?v=CPRbiC-PieE


Gondolkoztál már azon, hogy mennyire bonyolult lehet igazolni egy vírus mesterséges eredetét?



2021. febr. 17. 17:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
58%

Nem. Jelenlegi ismereteink alapján természetes. Persze ez még változhat.

[link]

2021. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
84%
Én már nem lepődöm meg semmin sem
2021. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
86%

"Másrészt pedig olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton"

Egy valódi hozzáértő ilyet nem állíthat.

2021. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
73%
Én biológus vagyok és nem, nem laborban készült
2021. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudjuk. A WHO sem zárja ki, hogy laborból szabadult el.
2021. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy konteo, aminek a "kitalálásában" nagy szerepet játszott az, hogy pont Wuhanban van a kínai tudományos akadémia Wuhan Institute of Virology nevű intézete, ami egy nagyon nagyon komoly, BSL-4-es virológiai labor. Az itt dolgozó kutatók a koronavírusokkal is dolgoztak, ők voltak azok akik 2017-ben valahol Észak-Kínában begyűjtöttek egy olyan vírustörzset ami a mostani járványt okozóhoz nagyon hasonlít.


Az is segített a konteósoknak, hogy a kínaiak megpróbálták az esetet eltussolni. Ezt a kettőt összerakták és tádáá..


Ha az intézetből szabadult volna el, akkor valszeg első körben az intézet dolgozói lettek volna érintettek, nem teljesen más emberek a város másik részéről.

2021. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
77%

"Olyan a vírus, mintha adenovírus vakcinát kaptak volna"

Tekintve, hogy a kettőnek nagyjából annyi köze van egymáshoz, mint a szomszédomnak és George W. Bushnak, ez egy elég érdekes-és alátámasztatlan-kijelentés.

Mondjuk az egyik RNS és van lipidburka, a másik DNS, és nincs lipidburka.

2021. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
79%

"Én magam nem vagyok biológus. Nem értem az orvos szakkifejezéseit"

akkor ne próbálj okoskodni. "Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál." ezt a mondatodat érted? ha nem, akkor miért írtad le?


"olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton"

ezt te, mint hozzá nem értő, biztos meg tudod állapítani

2021. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

Utolsó oldal, elsősorban sadam87 utolsó válasza.

A kérdésedre a válasz: NEM, legalábbis jelenleg semmi bizonyíték nincs rá. Ellenben a természetesre van 1-2.

2021. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 sadam87 ***** válasza:
80%

#9

Pont most akartam beszúrni. :D

Röviden összegezve: a cikk, amin a videó alapul, nem tűnik túl hitelesnek (nem hivatkozza le sok állítását, olyan forrásra hivatkozik tényként, amit már cáfoltak, stb.). Emellett a szerzője eddig a saját honlapja szerint mellrákkal foglalkozott, szóval nem tűnik vírusszakértőnek. (És nem kutatóintézetben dolgozik, cége van.)

"Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál."

Ez egy olyan publikáció alapján állították, ami egy vakcinákhoz használt vektorhoz hasonlított a SARS-CoV-2 genomját. Csak ebbe a vektorba pont az előző SARS vírus spike proteinjét kódoló gén egy szakasza volt berakva. (Magához az adenovírusvektorhoz pedig nem igazán hasonlít a koronavírus genomja.)

"Gondolkoztál már azon, hogy mennyire bonyolult lehet igazolni egy vírus mesterséges eredetét?"

Ez igaz, de én semmilyen olyan bizonyítékról nem tudok, ami erre utalna. Azért ha mesterségesen csinálták volna, az jó eséllyel látszódna (például a felhasznált módszerek nyomai alapján). Ilyenek nem nagyon vannak. Persze elvileg elképzelhető, hogy olyan szofisztikáltan csinálták, hogy ne lehessen észrevenni, de amíg erre semmi bizonyíték (pl. hogyan lehet egyáltalán ilyet megcsinálni), addig csak fantazmagória.


#5

"Nem tudjuk. A WHO sem zárja ki, hogy laborból szabadult el."

Az, hogy laborból szabadult el, és az, hogy mesterséges eredetű, nem ugyanazt jelenti. Elképzelhető, hogy laborban tanulmányoztak koronavírusokat, és ott alakult ki ez az új változat (de természetes szelekcióval, nem mesterséges úton).

2021. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!