Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban laborban készült a...

Valóban laborban készült a SRAS 2-Covid ?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok biológus. Nem értem az orvos szakkifejezéseit. Azt mondja, hogy kimutatták, hogy bizonyíthatóan laborból került ki a vírus. Olyan a vírus mintha adenovírus vakcinát kaptak volna, ami lehetetlen egy evolócionálisan kifejlődött vírusnál. Másrészt pedig olyan rész található a vírusban, ami a természetben nem alakulhat ki természetes úton https://www.youtube.com/watch?v=CPRbiC-PieE


Gondolkoztál már azon, hogy mennyire bonyolult lehet igazolni egy vírus mesterséges eredetét?



2021. febr. 17. 17:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/122 anonim ***** válasza:
95%

Elvetni eddig sem vetettül el, legalábbis én nem, de azért a bizonyíték várat magára.

Ez alapján persze lehet jobban fogják vizsgálni,

és akkor kiderül, hogy van-e vagy nincs bizonyíték.

2021. máj. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/122 anonim ***** válasza:
19%

Vicces azért visszaolvasni az első oldalt így ~fél év után a mai hírek ismeretében :D

Hogy adta elő mindenki a nagyokos mikrobiológust, meg leoltotta a kérdezőt, közben pedig ma már tudható, hogy a járvány hivatalos kitörése előtt hónapokkal már megbetegedett néhány, a laborban dolgozó kutató.

Azt is tudjuk, hogy denevéreket tanulmányoztak, pedig az elején ezt is letagadták.


Azt is tudjuk, hogy már évekkel korábban megbetegedett egy bányában néhány bányász, akik denevérsz-rt takarítottak, és azt is tudjuk, hogy a vuhani labor kutatói mentek ki vizsgálódni.


Ez persze még nem bizonyíték, de nagy arccal légbőlkapott összeesküvés-beállítani azért nem volt túlságosan tudományos hozzáállás a sok fotel-kutató részéről :D

2021. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/122 anonim ***** válasza:
84%

Azért ez így együtt is eléggé torzítás.

A kérdés ugyanis az volt, hogy ebben a laborban FEJLESZTETTÉK-e ki ezt vírust?

Amire egyértelmű a válasz: NEM.

2021. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/122 sadam87 ***** válasza:
88%

#52

Azt állítottuk, hogy nem laborban, mesterségesen készült, a SARS-CoV-2. Ami nagyjából ma is a tudományos álláspont. Az természetesen lehet, hogy laborból szabadult el (én részemről ennek soha nem állítottam az ellenkezőjét, szerintem a kérdésnél más sem). éldául lehet, hogy egy természetes vírust laborban tanulmányoztak, és úgy tudott elszabadulni. Az is felmerült, hogy gain-of-function kotatások során jött létre. Az sajnos elég rosszul definiált, hogy mi tartozhat ide, de kb. itt az jöhet szóba, hogy mutagéneknek tették ki a vírust, hogy gyorsabb legyen a változása. Ilyen értelemben valóban készülhetett laborban is a vírus (ezt az örökítőanyag vizsgálata alapján elég nehéz kizárani).

Ugyanakkor ez nem befolyásolja azt, hogy a kérdésben szereplő videó alapját képző cikk olyan ordas nagy kamunak tűnik, mint a ház.

2021. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/122 sadam87 ***** válasza:
89%

#53

Amúgy ezt már valaki (lehet, hogy te voltál, nem tudom) a 11. válaszban is leírta, négy hónappal ezelőtt. :D Szerencsére van (pl. az 52. válaszoló), akit az úgynevezett érvek nem zavarnak meg. :D

2021. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/122 Karoly Horvath ***** válasza:
15%
Igen, mesterséges és ha többet akarsz tudni nézd az Ázsiában szakadtam youtube videóit.
2021. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/122 Barnabas333 ***** válasza:
21%
Azt mondta egy virologús ismerős a vírusok fajspecifikusak. Nézéttek meg ezt, minden gerinces élőlény elkapja. Lehet az alap covid természetes, de ez egy ember által feltuningolt verzió. De persze Kína nem fogja beismerni, hogy ő engedte a világra véletlenül vagy esetleg szándékosan...
2021. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/122 anonim ***** válasza:
84%

"Azt mondta egy virologús ismerős a vírusok fajspecifikusak."


Akkor az ismerősöd nem virológus, vagy csak hazudsz :)

2021. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/122 Barnabas333 ***** válasza:
79%
Miért a madár, sertés stb infulenza minden fajra hat? 58as te virológus vagy? Annyiban hazudtam, hogy orvos, de más a szakterülete, de meg kellett annó tanulniuk a vírusokat is...
2021. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/122 anonim ***** válasza:
93%

Tehát mégsem virológus, na csak kiderült :DDD


"infulenza" :DDD


Amúgy igen, a sertésinflenza "hat" az emberre is, meg természetesen más állatok is tudják hordozni. A "madár" pedig nem egy faj

2021. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!