Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet több emberi civilizác...

Létezhet több emberi civilizáció a világegyetemben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az univerzum végtelen euklidészi tér, homogén és izotróp. Tegyük fel, hogy a megfigyelhető paraméterek tere véges, tehát egy tetszőleges, galaxis méretű térrész leírható számok véges sorozatával. Az euklidészi tér megszámlálhatóan végtelen számú ilyen térrészre osztható.


Ez nem jelentené azt, hogy minden (fizikailag) lehetséges permutáció létezni fog, de azt igen, hogy biztosan lesz ismétlődés, illetve hogy lehetnek nagyon hasonló paraméterezésű egységek.


Tehát ez alapján ha találunk bizonyítékot arra, hogy a Föld-szerű bolygók nem kivételesen ritkák, akkor joggal feltételezhetjük azt, hogy rengeteg emberi civilizáció létezhet szerte a az Éterben.



2021. máj. 2. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
18%
Soha!
2021. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Ha a világegyetem végtelen, akkor végtelen számú pontosan ugyanilyen emberi civilizáció létezik, meg végtelen számú olyan, amelyik mindenben hasonló, csak szamárfüleink vannak és Kelemen Anna a magyar miniszterelnök.
2021. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
30%
Nem létezhet
2021. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:

#2

Nem találtam matematikai infót erről, de attól még, hogy végtelen, szerintem még lehet Kelemen Anna is lehet annyira megismételhetetlen személyiség, hogy ne létezzen kertő belőle. Érmét is dobálhatsz úgy végtelenszer, hogy nem dobsz egyszer sem írást.

2021. máj. 2. 11:51
 5/83 anonim válasza:
19%
Ha végtelen, akkor minimum egy olyan bolgyó van mint a föld, és ugyan azt csinálja az a valaki amit te.
2021. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Nem vagyok matematikus, de úgy tudom hogy ha végtelenszer dobsz, akkor végtelenszer dobsz fejet és írást is.
2021. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
32%
a világegyetem nem végtelen
2021. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
89%
Javítson ki bárki, aki jártasabb a témában, de úgy tudom, az univerzum "határtalan, de nem végtelen". Fizikai képtelenség elérni a "határait", ha egyáltalán vannak a tágulás sebessége miatt, de nem azt jelenti, hogy végtelen anyagból áll és végtelen a kiterjedése.
2021. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
0%
#8Nem.
2021. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 LeonScottKennedy ***** válasza:
80%

#4:

Nem érted a végtelent. A végtelen nem egy szám. Nincs olyan, hogy végtelen érmedobás. Mert akkor sohasincs vége a dobásnak, és soha nem fogod tudni megállapítani, hogy na volt-e írás, vagy nem.

Ugyanez a végtelen párhuzamos univerzummal is. Nem fogod tudni megállapítani, hogy Trump átváltozott-e egy veloriraptorrá, majd átszökött Magyarországba, egy boszorkány visszaváltoztatta, letette a magyar államporgárságot, közben két kávé között elment megmenteni a világot Thanostól, majd miniszterelnök lett. Sohasem tudnád leelenőrizni, mert sohasem érnél a végére.

2021. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!