Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet több emberi civilizác...

Létezhet több emberi civilizáció a világegyetemben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az univerzum végtelen euklidészi tér, homogén és izotróp. Tegyük fel, hogy a megfigyelhető paraméterek tere véges, tehát egy tetszőleges, galaxis méretű térrész leírható számok véges sorozatával. Az euklidészi tér megszámlálhatóan végtelen számú ilyen térrészre osztható.


Ez nem jelentené azt, hogy minden (fizikailag) lehetséges permutáció létezni fog, de azt igen, hogy biztosan lesz ismétlődés, illetve hogy lehetnek nagyon hasonló paraméterezésű egységek.


Tehát ez alapján ha találunk bizonyítékot arra, hogy a Föld-szerű bolygók nem kivételesen ritkák, akkor joggal feltételezhetjük azt, hogy rengeteg emberi civilizáció létezhet szerte a az Éterben.



2021. máj. 2. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 A kérdező kommentje:

69-es

Véges univerzumban végtelen anyag:


Ilyen lehet valami rejtett dimenzionalitás. Mondjuk hogy létezik végtelen olyan dimenzió, amit nem, vagy csak nagyon nehezen észlelhetünk.

Ehhez hasonló a sokvilág interpretáció, ami azt mondja, hogy a kvantumos események nem megjósolhatatlan véletlenek, hanem minden lehetséges esemény megtörténik kvantumos szinten, csak egy számunkra nem észlelhető dimenzióban.

Vagy filozófiailag érdekesek még a fraktálok, amik véges kiterjedésen belül is képesek akár végtelen változatosságra is. Ez az ókori görög világ a világban szemlélethez hasonlítható, ahol a mikrokozmosz hasonul a makrokozmosz felépítéséhez. Sajnos a megfigyelhetőség, a fizikai modelljeink ezt nem tudják igazolni, hiszen minden mértékegységre megadható egy elméleti, megfigyelhetőségi alsó határ.

2021. jún. 7. 13:46
 82/83 anonim válasza:
50%

Az Univerzum mérete mérhetetlen lesz ha örökké tágul.

Egyszer minden csillag ki huny.

Akkor véges anyag tömeg, de ha jól emlékszem semmiből is lehet anyag.

Elméletileg az ősi szinguralitások annyi anyagot enyeltek ha mindegyikből ki szabadulnak talán meghalna az Univerzum.

2021. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
100%

"Tegyük fel, hogy az univerzum végtelen euklidészi tér, homogén és izotróp. Tegyük fel, hogy a megfigyelhető paraméterek tere véges, tehát egy tetszőleges, galaxis méretű térrész leírható számok véges sorozatával."


Sajnos már a kiindulási feltétel sem teljesül. Az Univerzum nem euklideszi, és nagyléptékben mégcsak nem is homogén, mivel a galaxishalmazok óriási szálakba és falakba tömörülnek, amelyek között hatalmas üres térrészek vannak.


Számok véges sorozatával pedig már egy pár gázmolekulából álló rendszert sem tudsz leírni, mivel semmi nem garantálja neked azt, hogy a fizikai paramétereik racionális számokkal leírhatók lesznek. Vagy vehetem példának akár a pít, akár az Euler-számot is, melyek mindegyike alapvető fontosságú a fizikában.

2021. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!