Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Klímaváltozás ellen atomerőművek?

Pombe kérdése:

Klímaváltozás ellen atomerőművek?

Figyelt kérdés

Atomerőmű baleset miatt meghalt emberek száma:

[link]


A több évtized eltelte közben a Csernobili balesetben, és a többiben meghalt emberek száma a leges-legdurvább becslések (szvsz. köze sem lehet a valósághoz, hiszen olyanok számolták ezeket, akik atomenergiaellenesek - pl. Greenpeace szerint Csernobil miatt akár 200000 ember is meghalhatott) szerint is mikroszkopikusan eltörpül a fosszilis üzemanyagok elégetése (szén, kőolajszármazékok és földgáz) miatti halálokok száma mellett, ahol persze nem kis szerephez jutnak az ilyen jellegű erőművek.


[link]


Csak 2018-ban, több mint 8 millió ember halt meg emiatt. Hol van ehhez képest pl. a legszörnyűbb Csernobili eset is akár??? Persze lehetne szajkózni, hogy ha te haltál volna bele... De a légszennyezettség miatt az ugyanilyen érvek miért nem mérvadóak? Csak azért, mert a halottak nem egy "kis" helyen vannak, látványosan, és a csendes légszennyező gyilkos nem látható?


Valóban veszélyes az atomenergia (de hát mi nem, ami kis helyen sok energiát termel), de inkább csak lokálisan. Ám egyre rémültebben hirdetik a tudósok, hogy a klímaváltozás gyorsul, ami elképesztő léptékű világkatasztrófába torkollhat, de nem nagyon látom még vitatémaként se nagyon a "vissza az atomenergiát" tézist, a kisebb rossz kockázatának vállalása okán. Szvsz. nagyon félő, hogy az alternatív energiaforrások komolyabb kihasználhatóságának ideje jóval túlmutat azon, amikor a klímaváltozás még visszafordítható lenne. Ráadásul egyre jobban elterjednek az elektromos autók, így az elektromos áramigényünk hatalmasat ugorhat, vagyis a szükséges mennyiségű mindent elborító napkollektorok előállítási és leselejtezési folyamatainak környezetszennyezése kontrollálhatatlanul megugorhat. A szélerőművek ilyen mennyiségben már irdatlan nagy területeket foglalnak le, hatalmas és mérgező akkumulátor telepek szaporodása... stb...és szintén nem kevés anyag előállítás, szennyezés... stbstb. Geotermikus... össze-vissza fúrt föld? Gázerőművek? Mikorra lesz fúziós erőmű? Hát, nem tudom.



2021. aug. 31. 17:38
 61/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

A "zöldek" úgy összességében általában nem műszaki emberek, nem klímaszakértők, hanem nagy többségében laikusok, akik marhára akarnak tenni, de istenigazából fogalmuk sincs, mit lehet, mit nem, mi az, ami ugyan káros, de az alternatívája sokkal rosszabb.

És sok közülük el sem fogadja a kijózanító tényeket, mert számukra sokszor a technika, a tudományos fejlődés nem más, mint hazug ipari lobbis ellenség.

Ezért a reakcióik gyakran olyanok, mintha nem hagynád a lakástüzedet nitrátos kútvízzel oltani, mert az egészségtelen.

Szóval valóban, sokszor éppen ők a jó irányba változás kerékvetői, mert SEMMIT nem fogadnak el, ami nem 100% zöld.

Olyan meg nincs, legfeljebb a meztelen boldog rohangálás az őzikékkel az édenben.

2021. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem az egyikkel arról, hogy pont az atomerőműveket kellene támogatniuk.

Nagyon nem volt képben. A beszélgetés után sem.

2021. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 A kérdező kommentje:

#60: "Nemhogy bennünket idegesített a gondolat, még a Dubliners együttes is megénekelte."


Ez a helyzet totál más. Mindenki úgy képzelte, hogy ilyen már csak nem lesz, mert csak nem őrülnek meg ennyire...! Valójában senkit se idegesített különösebben a dolog.


Itt inkább olyan a helyzet, mint egy felénk száguldó 10-20 km-es aszteroida esetén. Totálisan látható, hogy jön felénk a végzet, és tuti be fog következni, és semmit se tehetünk ellene. Ill. tehetnénk, de senki se érzi olyan fejlettnek a technikát, hogy... és még azt se látjuk, hogy akik tehetnének ellene, azok komolyan veszik a dolgot.


Jelenleg azok szoronganak egyre jobban, akik ezt így érzik. Ugyanakkor a többség még most se fél. Majd valahogy megoldják a tudósok (de persze úgy, hogy az életminőségükből semmit se kelljen feladni, és le a szutyok veszélyes atomerőművekkel), meg nézze a fene a TV-ben ezeket a klímakárogókat, és van neki egyéb baja is. A munkahelyéért kell rettegni, korona...stbstb.

2021. szept. 15. 13:07
 64/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Totálisan látható, hogy jön felénk a végzet, és tuti be fog következni, és semmit se tehetünk ellene"

Hát az tuti, hogy nem állíthatjuk meg, fordíthatjuk vissza a klímaváltozást.

Amit viszont meg tudunk tenni, az a lassítása illetve a felkészülés a változó környezetre.

Ebből most jelenleg a lassításra törekvés érződik már.

Hogy mennyit fog érni? Egyelőre fene tudja.

2021. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
48%

"Amit viszont meg tudunk tenni, az a lassítása illetve a felkészülés a változó környezetre.


Ebből most jelenleg a lassításra törekvés érződik már."



De honnan veszi bárki is, hogy tudjuk érdemben lassítani?

Mert csak akkor van értelme az erőforrásokat és energiát a lassításra fordítani, ha ennek jó esélye van, viszont ez egyáltalán nem biztos.

Sőt, ahogy jönnek ki az egyre újabb jelentések, éppen az ellenkezője látszik, mindig alábecsülik a változás sebességét, a folyamat egyre gyorsabb.


Ezért több értelme lenne a második pontnak, azaz a felkészülésnek a változó környezetre.


A nagy erejű viharokra, hőhullámokra, amik várhatóan az időjárásunkat jellemezni fogják. Például földfelszín alatti építkezéssel.


A trópusi kórokozók által okozott járványokra, amik megjelennek majd a felmelegedéssel együtt az eddig hűvösebb területeken is. Pl. azzal, hogy fejleszteni/felhalmozni az ismert kórokozók ellen a gyógyszereket és védőoltásokat, védekező eszközöket, maszkok, fertőtlenítők, stb., a hatóságokat és a lakosságot rendszeres gyakorlatokkal és ismereretterjesztéssel felkészíteni.


A lokálisan fellépő vízhiányos időszakokra, óriási víztározók létrehozásával, egyáltalán, a vízgazdálkodás racionalizálásával.


Az élelmiszer-ellátás destabilizálódására, pl. beporzás nélkül, akár föld alatt, mesterséges fénnyel megtermeszthető élelmiszernövények kitenyésztésével, vagy olyan élelmiszernövények elterjesztésével, amik a várható szélsőséges klímában is termelhetőek a felszínen.


És ezek még csak a tényleg nagyon száraz, tudományos, technológiai része a dolognak.

A társadalmi, szociológiai, politikai következményekre is tudatosan fel kellene készülni, és felkészíteni a lakosságot.


A menekülthullámokra. A politikai feszültségekre. A klímaterrorizmusra. A fogyatkozó erőforrások felett kirobbant háborúkra.


A legsürgetőbb talán egy globális népességcsökkentő program beindítása lenne, hogy az igencsak barátságtalanná váló környezetben, ami sokkal kevesebb ember létezését teszi lehetővé, ne kelljen egymást ölniük majd a tömegeknek egy korty vízért, vagy a megmaradt lakható területekért.


Illetve ezzel párhuzamosan a népesség "átnevelése"(tudom, ez nem túl szépen hangzó kifejezés, de nem jutott eszembe jobb hirtelen) fogyasztóból túlélővé, mert a gyakorlatilag a fogyasztás és az életszínvonal folyamatos növekedésére épülő civilizáció nem lesz fenntartható, ezért jobb lenne, ha már most realizálnák az emberek, hogy ha nem is az ő életükben, de a gyerekeik életében ez egészen biztosan bukni fog.


Na most én egyáltalán nem látom, hogy ezekkel bárki is érdemben foglalkozna, helyette csak a hülyeség megy, az ígérgetés, hogy a villanyautók, meg a szélkerekek, meg a digitalizáció, mint mindenre megoldást jelentő varázsszó, majd mindent megoldanak.


Hát szóval én igazából csak röhögni tudok a sok önámító hülyén, aki nem hajlandó tudomásul venni a valóságot.

2021. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:

Az ember igen nehezen fogadja el azt, ha rosszabbul kell élnie, vagy többet kell dolgoznia.

Láthatod, hogy a vírusnak bőven nincs vége, már a következő hullámban vagyunk, de mi volt az első, ahogy csak egy picike lélegzethez jutottunk?

AZONNAL visszaállítani MINDENT MARADÉKTALANUL, ami a vírus előtt volt, elmenni külföldi nyaralásra, tömegrendezvényekre, mindenre.

MINDENT visszaállítani!

Otthoni munka ismét nullára, stb.


Pedig még azt is megállapították, hogy a lecsökkentett állapot IS kevés volt még a környezetvédelmi célokhoz!

De még ezt is egy az egyben megszüntették!

2021. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De honnan veszi bárki is, hogy tudjuk érdemben lassítani?


Mert csak akkor van értelme az erőforrásokat és energiát a lassításra fordítani, ha ennek jó esélye van, viszont ez egyáltalán nem biztos."


Egy biztos, az, hogy ha nem teszünk semmit, az nem segít.

Arra meg, hogy segít, ha teszünk valamit, van esély.


És ha nem teszünk semmit, azt sem lehet majd tudni, hogy használt volna, ha teszünk, vagy nem.


Senki nem tud biztosat.

Csak azt, hogy ha semmit sem teszünk, gyorsan lesz nagy baj.


Hát tesszük, amit tudunk.


"Ezért több értelme lenne a második pontnak, azaz a felkészülésnek a változó környezetre."

Gondolod, hogy ez nincs már folyamatban?

Szépen csöndesen a háttérben?

Szerinted az államok nem készítik a vészhelyzeti terveket?

De addig, amíg a társadalom nem látja, nem érzi a bajt a saját bőrén a szükséges intézkedések nagyja átvihetetlen.

Majd ha ég a ház, az emberek majd rádöbbennek, hogy a mai nagy jogszabadság a jövőben megengedhetetlen luxus lesz.



Ez már talán kicsit konteósan hangzik, nincs is rá bizonyítékom, de minimum elgondolkodtató a mai Afrika-Európa irányú migráció humanitárius segítségként beállított minimális kontrollja és fékezése, az eredményeként fellépő konfrontációk ellenére.

Ez nekem egy gőzszelep lassú kiengedésének tűnik, mielőtt a klímaváltozás miatt robbanásig feszülne.

2021. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
48%

Van egyébként egy nagyon szimpla tény, ami rámutat, hogy a klímaváltozás szempontjából teljesen felesleges zöldenergiába, meg energiahatékonyságba ölni az erőfeszítéseket.


Régen ugye a hagyományos izzók voltak elterjedtek a háztartásokban, ma meg már szinte alig kapni ilyet, ezért szinte mindenhol LED izzók vannak már.

Egy LED izzó kb. a hagyományos izzók 20%-át fogyasztja el villamos energiában.

És akkor még nem beszéltünk a sok egyéb szuperenergiatakarékos kütyüről, hűtő, mosógép, elektromos tűzhely, mindegyik sokkal kevesebbet fogyaszt ma, mint a 40-50 évvel ezelőtti modellek.


Mégis, mondjuk 40-50 éve egy átlagos háztartás 10, max. 16 amperrel simán elvolt.

Ma meg már sok háztartásban a 32 amper is kevés.


Tehát mondhatjuk, hogy csak az elektromos energia területén megduplázódott a fogyasztás a rengeteg energiatakarékos, "zöld" szar kifejlesztése ellenére IS.


Vajon ennek megfelelő mértékben zajlott az eletromos áram termelésének kizöldítése?

Dehogy.

(Arról nem beszélve, hogy magának a zöld áramtermelő infrastrukturának a kiépítése is rengeteg kibocsátással jár amúgy)


Volt akkor értelme? Egyáltalán nem.


Miért?

Mert a megszállott törekvés az életszínvonal növelésére a populáció növekedésével karöltve simán legyorsulja a "zöldítést".


Igazából még káros is az egész zöld-mánia, például azért, mert elhiteti az emberekkel, hogy például a villanyautójukkal majd nyugodtan járkálhatnak 5x annyit is, mint most a benzinessel, az nem lesz káros.


Az egész stratégiánk arra épül, hogy valahogy megússzuk ezt az egészet úgy, hogy közben az életszínvonalunk nemhogy ne csökkenjen, de még növekedjen is.

Na hát ez így nem fog menni.


Olyan ez, mint az elhízás.

Amikor a dagadt c-gi 160 kilós zsírdisznó inkább megrendeli a telesopból az elektromos bizgetőt, ami fáradtságos edzés nélküli fogyást ígér, meg a zsírégető teát, ami meg azt ígéri, hogy napi 2 csésze, és 2 hét alatt lemegy 10 kiló.


Ez az önámítás iskolapéldája, inkább próbálkoznak teljesen nyilvánvalóan nem működő, ámde kényelmes és gyors és könnyű álmegoldással, minthogy a fáradtságos, hosszú, kényelmetlen, valódi megoldást válasszák.


Szóval az emberi civilizáció a mai formájában halálra van ítélve.


De azért óriási nagy hurráoptimizmussal villanyautóznak, meg építik a szélkerekeket :D

2021. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
100%

"Egy biztos, az, hogy ha nem teszünk semmit, az nem segít.

Arra meg, hogy segít, ha teszünk valamit, van esély."


Azért ez így nem állja meg a helyét.

Vannak nyilvánvalóan értelmetlen cselekvések.


Például ha tegyük fel kigyullad a faházam, ezen logika mentén próbálkozhatok azzal, hogy imádkozok, hátha attól kialszik, sőt, az elégett részek is visszajavulnak maguktól.

Vagy járhatok egy gyors esőtáncot, hátha elered, és eloltja a tüzet.

Vagy írhatok egy levelet a kínai nagykövetségre, hogy a hadseregük lőjön már ide a házam felé egy időjárás-befolyásoló rakétát, ami majd esőt fakaszt.


Végülis legalább teszek valamit.

Dehát nyilvánvalóan egyik sem fog működni.


Ami biztosan működik, az a tűzoltók azonnali kihívása, vagy ha van kertemben egy bőséges vízforrás és egy elég erős szivattyú és egy tömlő, akkor elolthatom én magam.

2021. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:

Ezekről tudod, hogy nem érnek semmit.

Ha nem tudnád, akkor mit csinálnál?

Régen pl. tüzeknél előfordult, hogy az ima volt az egyetlen lehetőség.

Biztos sokat használt, de nem volt más.


Meg mondjuk az sem mindegy, hogy 20 év múlva romlik a helyzet, vagy 50 év múlva. És ez rajtad is múlik.

2021. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!