Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire alap tudás ez?

Mennyire alap tudás ez?

Figyelt kérdés
Munkatársakkal beszélgettünk a világűrről (igen, nagyon ráérünk…). Egyikük nem tudta azt, hogy a Nap is egy csillag, azt hitte, a többi csillag csak azért fényes, mert a Nap fényét tükrözi vissza. 50 éves, felsőfokú végzettsége van, tehát ezzel a témával biztos találkozott suliban… én kb padlót fogtam a döbbenettől, hogy valaki ennyire fogalmatlan, de szinte senki mást nem lepett meg ennyire… szóval igazam van, hogy ez nagyon alap tudás, és szinte hihetetlen, hogy nem tudja vki aki kijárta az általános iskolát, vagy túlértékeltem az emberek tudását mindezidáig, és nem furcsa az ilyen fokú műveletlenség?
2022. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
0%
Mi bizonyítja, hogy a Nap is egy csillag?
2022. júl. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
A csillagászat… a Nap a mi naprendszerünk központi csillaga, más naprendszerek is vannak más csillagok körül. Azoknak azok a másik csillagok quasi napjaik. De ez most komoly kérdés, vagy vicc?
2022. júl. 13. 12:05
 3/50 Gugu Gabor ***** válasza:
97%

Elméletipeg alap tudás, gyakorlatilag ha valamit nem használsz 30 évig bizony elfelejti az ember.

Engem pld az űrkutatás pont érdekel, de ha azt kérdeznéd mi az a kovalens kötés igen csak bajban lennék pedig tanultam (tanították)

2022. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Z003 ***** válasza:
91%
Szerintem alap tudás. Viszont azt figyelembe kell venni hogy az embert nem arra tervezték hogy minden tudományág érdekelje és meg is tanulja. Ha egy információ kereken nulla hasznot hoz az ember életébe akkor miért kéne tudnia? Az öreg valószínűleg ért a szakmájához, de a csillagászathoz nyilván nem és végeredményben nem is kell neki, gondolom hogy nem publikál kutatásokat csillagászatból. Attól valaki nem lesz műveletlen mert nem ért egy Őt nem érdeklő vagy általa nem használt tudományághoz.
2022. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Gugu Gábor, igen, ebben igazad van, de én valahogy úgy érzem jobban benne van a köztudatban ez Nap-csillag téma, tehát kb olyan mintha nem tudná, hogy az alma meg a körte is gyümölcs… de lehet, hogy én egy buborékban élek. Legutóbb az öt éves unokaöcsém újságolta nekem meglepődve ezt az infót… vagyis ez olyasmi amit egy öt éves is tud. És inkább vulkán mániás, nem csillag, vagyis nem azért tudja mert rácuppant a témára, ahogy a kicsik szoktak néha.
2022. júl. 13. 12:21
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Az alaptudás azt jelenti, hogy az emberiség túlnyomó része birtokában van az adott tudásnak. Ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek tudnia kell, vagy hogy tanulatlan az, aki nem tudja. Ez kb. olyan, hogy a cipőfűző megkötése is alaptudásnak számít, de aki mindig tépőzáras cipőt hordott, az nem fog tudni cipőt bekötni.

Persze önmagában azért ciki, de nincs ezzel semmi probléma. Mondjuk ha pont egy csillagász végzettségű ember nem tudja ezt, az tényleg botrányos.

2022. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Z003, persze, de azért ez nem az a szint amit csak egy profi tud… hanem olyan amit egy nyolcadikos is…
2022. júl. 13. 12:24
 8/50 A kérdező kommentje:
6-os, igen, azért próbáltam kb belőni a társadalmi státuszát. Felsőfokú végzettségű, nyugati civilizáció stb… nyilván n lehet elvárni attól, aki egy világtól elzárt törzsben él, vagy aki a társadalmi helyzete miatt nem tud megfelelő oktatáshoz jutni
2022. júl. 13. 12:27
 9/50 Z003 ***** válasza:
83%
De neki a nyolcadik már nem tegnap volt. Az ember hajlamos felejteni, majd ezeket a réseket kitölti olyan dolgokkal ami szerinte a legnagyobb értelme van. Azt is megtanulta hogy a hold (vagy a naprendszerünk összes bolygója), nem világít csak a nap fényét veri vissza így viszonylag logikus lehet azt gondolni hogy ez mindenre igaz. Aztán ez rögzült.
2022. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 Z003 ***** válasza:
10%
+ Azt is vedd bele hogy amikor Ő járta az iskoláit akkor még nagyon más világ volt. A mai tananyag nagy rész akkor még nem is létezett.
2022. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!