Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire alap tudás ez?

Mennyire alap tudás ez?

Figyelt kérdés
Munkatársakkal beszélgettünk a világűrről (igen, nagyon ráérünk…). Egyikük nem tudta azt, hogy a Nap is egy csillag, azt hitte, a többi csillag csak azért fényes, mert a Nap fényét tükrözi vissza. 50 éves, felsőfokú végzettsége van, tehát ezzel a témával biztos találkozott suliban… én kb padlót fogtam a döbbenettől, hogy valaki ennyire fogalmatlan, de szinte senki mást nem lepett meg ennyire… szóval igazam van, hogy ez nagyon alap tudás, és szinte hihetetlen, hogy nem tudja vki aki kijárta az általános iskolát, vagy túlértékeltem az emberek tudását mindezidáig, és nem furcsa az ilyen fokú műveletlenség?
2022. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Uhhhhh hát lehet, hogy újra kell értékelnem amit a műveltségről gondolok. Elnézést a puffogásért… csak én azt érzem, mindannyian rengeteget felejtünk persze, én is töredékére emlékszem a tanultaknak, de vannak olyan tudás morzsák, amikről eddiv azg gondoltam, annyira benne vannak a köztudatban, hogy nincs lehetőség elfelejteni, mert folyamatosan frissül a tudás, ha nem költözöl egy barlangba. Egyébként sajnos a szakmájához se nagyon ért, szóval lehet, hogy nem kellene meglepődnöm
2022. júl. 13. 12:34
 12/50 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"A mai tananyag nagy rész akkor még nem is létezett."


A 80-as évek általános iskolai természettudományos tananyaga azért annyira nem különbözött a mostanitól. És szerintem is elég botrányos, ezt már az átlag nagycsoportos ovis is tudja, nem beszélve arról hogy 50 év alatt nem látott egy sci-fi témájú filmet vagy könyvet sem?

2022. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt már általános iskolában is tanítják, tehát alapfokú oktatási tananyag, tehát alaptudás.
2022. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

alaptudás, de az emberek nagyon műveletlenek tudnak lenni abban, ami nem érdekli őket. még doktorival rendelkező emberek is.

(én leginkább a földrajzi ismeretek hiányán döbbenek le, nem tudják elhelyezni a magyar nagyvárosokat)

2022. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
83%

"ezt már az átlag nagycsoportos ovis is tudja, nem beszélve arról hogy 50 év alatt nem látott egy sci-fi témájú filmet vagy könyvet sem?"

egy mai átlag nagycsoportos ovis MÉG tudja, egy felnőtt már nem feltétlen. az átlagember pedig többnyire nem erre koncentrál egy sci-fi film nézése közben.

2022. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Elfelejti az ember bioszból az ostorosok anatómiáját, de azt nem, hogy az emberek szíve normál esetben bal oldalon van. Elfelejti, mikor uralkodott IV Béla, de azt talán nem, mikor volt a második világháború, vagy mi történt 1848-ban. Így súlyoznám kb a kérdést. Jó társadalmi helyzetű, magasan képzett ember…
2022. júl. 13. 13:50
 17/50 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell ehhez semmilyen végzettség, vagy érdeklődés. Egyszerűen nehéz elképzelni azt, hogy képes valaki a mindennapokban úgy élni évtizedeken keresztűl, hogy egy ilyet ne tudjon. Ha ennyít sem tud, akkor mít tudhat egyáltalán a világról ? Nyilván semmít, és hát kb ezek szavaznak a fideszre. Nem véletlen, hogy szándékosan sötét tudatlanságban akarja tartani a kormány az embereket.
2022. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
90%

"Elfelejti az ember bioszból az ostorosok anatómiáját, de azt nem, hogy az emberek szíve normál esetben bal oldalon van. Elfelejti, mikor uralkodott IV Béla, de azt talán nem, mikor volt a második világháború, vagy mi történt 1848-ban. Így súlyoznám kb a kérdést. Jó társadalmi helyzetű, magasan képzett ember…"

De pont ez a lényeg. Az égen látható, távoli, a hétköznapi életünkre semmiféle hatással nem levő fénypontoknak az átlagember szemében kb. akkora jelentősége van, mint a zöld szemes ostoros moszatnak, vagy IV Béla uralkodásának. Míg azon, hogy hol található a szívünk, az életünk múlhat.

Túlzottan a saját (a kategória látogatóiként vélhetőleg meglehetősen szerteágazó érdeklődésű) gondolkodásmódotokból indultok ki.

2022. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ennyít sem tud, akkor mít tudhat egyáltalán a világról ? Nyilván semmít, és hát kb ezek szavaznak a fideszre. Nem véletlen, hogy szándékosan sötét tudatlanságban akarja tartani a kormány az embereket."

Ha tudnád, hány olyan emberrel találkoztam már, aki elképesztően penge volt egynémely természettudományokból, de a közéletet tekintve olyan analfabéta volt, akár egy újszülött...

2022. júl. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én úgy tapasztaltam, a legtöbb ember tudásában ha akarnánk, találnánk olyan hiányosságot, amit látva a fejünket fognánk, hogy "úristen, hol élt ez idáig", legfeljebb ritkán adódik olyan helyzet, ahol megnyilvánulhatna (a szóban forgó hiányosságra sem derült volna fény, ha nincs ez a munkahelyi beszélgetés, és hát a kollégákkal többnyire azért nem a világűr szokott lenni a téma).
2022. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!