Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire alap tudás ez?

Mennyire alap tudás ez?

Figyelt kérdés
Munkatársakkal beszélgettünk a világűrről (igen, nagyon ráérünk…). Egyikük nem tudta azt, hogy a Nap is egy csillag, azt hitte, a többi csillag csak azért fényes, mert a Nap fényét tükrözi vissza. 50 éves, felsőfokú végzettsége van, tehát ezzel a témával biztos találkozott suliban… én kb padlót fogtam a döbbenettől, hogy valaki ennyire fogalmatlan, de szinte senki mást nem lepett meg ennyire… szóval igazam van, hogy ez nagyon alap tudás, és szinte hihetetlen, hogy nem tudja vki aki kijárta az általános iskolát, vagy túlértékeltem az emberek tudását mindezidáig, és nem furcsa az ilyen fokú műveletlenség?
2022. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem 7 kollégát. A bolygók sorrendjét egyik sem tudta, köztük én sem. Az, hogy a nap csillag , azt 4-en + én.
2023. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a 7 kolléga közül 4 diplomás, egynek kettő is van.
2023. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egyébként a nem is számít. A férfiak közül többen tudhatják ezeket a dolgokat, mint a nők.
2023. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Hát ez megdöbbentő. De miért tudnák többen a férfiak közül? Milyen területen van diplomájuk?

Mi szociális területen dolgozunk. Most megkérdeztem, senki nem tudta csak én, négy ember. Fiú most nincs bent. Lejövök az életről bakker. Pedig én nem vagyok egy művelt ember.

2023. jan. 4. 15:08
 45/50 A kérdező kommentje:
Ja itt mindenki diplomás
2023. jan. 4. 15:09
 46/50 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, azért tudhatják többen a férfiak közül, mert a főzés tudományát a nők tudják jobban, na ezért. Vannak dolgok, amik jobban fekszenek egy férfiaknak, van, ami meg a nőknek. Sokkal több férfi buszsofőr van, mint női. Körmösöknek inkább a nők mennek. Mit csodálkozol ezen ?
2023. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Azért, mert ez általános iskolai tananyag, nem feledékenyebbek a nők mint a férfiak, mind a ketten tanulták. Ez nem függ a nemtől. Teljesen más kérdés, hogy ki milyen szakmát szerez, abban valóban lehetnek nemi különbségek.
2023. jan. 4. 15:38
 48/50 A kérdező kommentje:
A főzés tudományát azért tudják jobban a nők, mert általában többet gyakorolják.
2023. jan. 4. 15:39
 49/50 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon.
2023. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

A diplomák 90%-a kamutudásért van kiosztva. Ruhatár és büfé szakokká degradálták a felsőoktatás jelentős részét.


Én például pár éve sokkos állapotba kerültem, mikor megtudtam, hogy a modellprosti-fotózást főiskolás szakmaként tanítják, de valaki még így sem képes megtanulni fényképezni:

[link]


Ezzel azt a célt valósítják meg, hogy a valós műveltségű emberek ne legyenek identifikálhatóak diploma alapján, és így ne tudják szabadpiaci módon érvényesíteni a képességeiket.


Ha nem így lenne, akkor a műveltségi elit lesöpörné egy-két generáció leforgása alatt a társadalmunkat tespedésben tartó, örökölt előjogok alapján érvényesülő elitet.


Ugyanezen a célból vezették be az iskolai hitoktatást is, hisz a vallás abszurditásainak méltóságteljes kitartása alapjaiban teszi tönkre a gondolkodás kultúráját a felnövő generációban.

2023. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!