Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire alap tudás ez?

Mennyire alap tudás ez?

Figyelt kérdés
Munkatársakkal beszélgettünk a világűrről (igen, nagyon ráérünk…). Egyikük nem tudta azt, hogy a Nap is egy csillag, azt hitte, a többi csillag csak azért fényes, mert a Nap fényét tükrözi vissza. 50 éves, felsőfokú végzettsége van, tehát ezzel a témával biztos találkozott suliban… én kb padlót fogtam a döbbenettől, hogy valaki ennyire fogalmatlan, de szinte senki mást nem lepett meg ennyire… szóval igazam van, hogy ez nagyon alap tudás, és szinte hihetetlen, hogy nem tudja vki aki kijárta az általános iskolát, vagy túlértékeltem az emberek tudását mindezidáig, és nem furcsa az ilyen fokú műveletlenség?
2022. júl. 13. 11:55
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
Végül megkérdeztem az ovis unokaöcsémet is, hogy mit gondol, mennyire durva ez. Annyival összegezte, hogy ha ötven éves, akkor végülis tanulhat még 🤣🤣🤣 azt hiszem, ez a legjobb válasz
2022. júl. 13. 22:18
 22/50 anonim ***** válasza:
20%

A háttérhatalom gyorsan kitalálta a mai tananyagot az iskolákban.


Aminek hasznát vennék, azt nem tanítják.

2022. júl. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek a kérdezővel, hogy bizony, néha meglepődünk azon, hogy mi mindent lehet “nemtudni”. Analóg óra, pl. Szerintem ma már sok olyan felnőtt ember van, aki nem tudja leolvasni az időt egy mutatós óráról. Annál is inkább, mivel tényleg nehéz megtanulni. Alsó tagozatos koromban nekem is problémát jelentett, jól emlékszem.
2022. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz azt megfogalmazni, hogy mi számít alap tudásnak ? Ha minden olyan, amit az általános iskolában tanítottak, akkor azt hiszem az itt levők közül mindenki elbukna. Kizártnak tartom, hogy mindenki tudná, hogy hány fajta tört szám létezik, vagy, hogy melyik szögfüggvény mit is számol pontosan, vagy, hogy egyes élőlények melyik rendbe tartoznak ? Amit nem használsz, az feledésbe merül. Gondoljunk csak arra, hogy hányaknak okoz problémát a papíron való osztás, pedig alap dolognak tűnik. Az élet szétsodorja az embereket és az életviteléhez tartozó dolgokat tudni fogja, az érdeklődési körébe, hobbijába tartozókat tudni fogja, a több meg egy kicsit rémlik neki, vagy totál elfelejti.
2022. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Valahól olvastam, hogy Amerikában egy éjszakai áramszünet alatt, több ezren telefonáltak a rendőrségre, mert hogy furcsa fénypontokat látnak az égen. Igen Amerikában szép számmal vannak akkorra barmok, hogy nem tudnak a csillagok létezéséről, és arról sem hogy azok éjszaka világítanak.

És ezek szavaznak az amerikai kormányra, akik meg a világot terrorizálják már évszázadok óta.

2022. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sok mindent nem tudunk már, amit az elemiben tanultunk. Én bizony a multkor szembesültem azzal a szomorú ténnyel, hogy nemcsak lapos és csöves csontok vannak, hanem ún. köbös csontok is! Orvos vagyok, ötösre szigorlatoztam anatómiából! Kémiából sem voltam rossz, de pl. azt, hogy vannak ún. elemmolekulák, na azt csak itt a gyakorin tudtam meg. Meg nyilván egy csomó hasonló alapszintű didaktikus kategória nincs meg már a fejünkben, amik annak idején döntöttek a négyes meg az ötös között.

Ami a csillagok természetének ismeretét illeti az azért engem is meglepne, ha valaki középiskolai végzettséggel nem tudná, hogy a napunk is egy csillag. De nem ugyanilyen szegénységi bizonyítvány-e az, hogy én meg nem tudom, miféle számok vannak a “bérszalagomon”, vagy hogy hogyan kell egy fényképet messengeren elküldeni valakinek.

2022. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Én például büszke vagyok arra, hogy nem tudom mi az a messenger.
2022. júl. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vannak “méltóságon aluli” ismeretek, amik nehezen elkerülhetők, ha nem tartjuk magunkat teljesen távol a kereskedelmi médiától. Én pl. tudom, hogy a Voksán Vivien egy nő, akit le szoktak fényképezni, és bizonyos újságokban szerepelnek ezek a fényképek. Ez mondjuk egy olyan ismeret, amit szégyenlek.

De azt én pl. szeretném, ha az ismerőseimmel jobban tudnék kommunikálni akár a messengeren is, meg tudnám alapvető kifejezések jelentését. “tedd be a fájlok közé!”; “azért nem működik, mert appban van megnyitva” , ilyenek.

2022. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem Voksán Virágról beszélsz ?

:)

2022. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja, de!
2022. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!