Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/137 A kérdező kommentje:
Az hogy a tapasztalatok tűnékenyek csak annyit jelent hogy nem az a valóság mert olyan mint a káprázat. Feltűnik és eltűnik, ilyen a tapasztalt dolog, akár gondolat, érzés, egyéb tárgyak, nem állandó, relatíve rövidéletű, mindenképp vége lesz, de a jelen az mindig jelen marad.
2023. júl. 22. 15:26
 132/137 A kérdező kommentje:
A most jelen tapasztalatod nem múlt, hanem jelen, az emléked róla nem múlt hanem jelen, akkor nem lehet hogy nincs is olyan hogy múlt, csak a tapasztalatok eltűnnek? Megjelennek és eltűnnek a jelenben. A jelen pedig a tudatában levésed, ami nem tud múlt idejű lenni.
2023. júl. 22. 15:39
 133/137 A kérdező kommentje:
Azért hiszünk a múltban mert ezzel éltetjük az adott tapasztalatainkat, ha van múlt legalább ott létezik egy szép tapasztalat, és nem tűnt el. Ez nem lenne baj, csak az a baj vele ha ebben hiszünk a rossz emlékeink is léteznek múltként, végeredményben több lesz benne a teher mint a jó. Ezenkívül a felismerés is ijesztő tud lenni, hogy minden tapasztalat eltűnik, nem marad meg múltként, csak egy jelen képzeletként, de amikor ez a felismerés tudatosul, ennek folyományaként felerősödik a tudatában levés, vagyis jobban előtérbe kerül, ekkor születik meg egy újabb felismerés, hogy ez a tudatában levés kedvesebb mint bármely tapasztalat, és nem cserélnénk be.
2023. júl. 22. 15:52
 134/137 A kérdező kommentje:

"De a jelenben viszont nem szerezhettél információt a budi létéről... szóval hogyan van mégis a fejedben információ róla?"


Minden információt a jelenben szerzel. Pl. Most is információt szerzel, ez is jelen, és emléked is mindig jelen van róla. Az jelen vagy tudatában levés olyan mint egy lehetőségtér, abban bukkan fel minden tapasztalat.

2023. júl. 22. 16:55
 135/137 Mojjo ***** válasza:
74%

Eleinte nem akartam válaszolni, de azt hiszem, annyit azért megérdemel a dolog a tisztesség kedvéért, hogy legalább azt leírjam, miért nem válaszolok.


- Értelmetlen a vita/eszmecsere. Én, ahogy írtam, értem, mire gondolsz, és értelemszerű az egész háttérgondolata, de elvetettem ezt a világképet. Épp ezek miatt annyira nem érdekes és izgalmas témakör számomra. Pár kérdés esetleg érdekelt volna vele kapcsolatban egy szintig, ezeket fel is tettem, egyre-kettőre kaptam valamilyen választ, de a többségére, főleg az érdekesebbekre nem. Lsd #129.


- Téged sem igazán érdekel a dolog, hisz akkor megpróbáltál volna belegondolni és reagálni az általam leírtak meg nem válaszolt nagyobbik részébe is. Nem baj, ha nem értesz egyet, kicsit sem, de az nem jó, ha feleslegesen írogatok.


- És ezeken felül többszöri említésemre, többszöri direkt rákérdezésemre sem válaszoltál arra semmit, hogy szeretnél-e még egyáltalán foglalkozni az eredeti témával, azzal ami a kérdesben eredetileg ki van írva. Én alapvetően arra szerettem volna válaszolni, illetve meg is tettem, de semmiféle érdemi reakció nem jött rá, illetve úgy tűnik, nem is fog jönni és már egyáltalán nem érdekel a téma. Mivel én eleve amiatt szóltam hozzá, okafogyottá vált az ittlétem a továbbiakban.

2023. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/137 Mojjo ***** válasza:
74%
Ja és a #133 egy abszolút mélypont. Ez az amatőr pszichologizálás csak annyit mutat, hogy még csak el sem tudod képzelni, hogy mások máshogyan gondolkodnak, mint te és mást látnak logikusnak, működőképesnek és ellentmondásmentesnek. Ennél a hozzászólásodnál végképp elvesztettél.
2023. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/137 kretens ***** válasza:
0%
A semmit tehát ha ez az egész meg sem történt volna vagyis se univerzum se sötét se világos már elég sokszor megtapasztaltuk.Ez akkor van amikor lefekszünk este és reggel úgy ébredünk hogy nem álmodtunk semmit.Mint amikor úgy átalszunk 6-7 órát hogy nem volt álomkép és amikor felébredünk olyan mintha csak egy pillanat lett volna az egész.És milyen érdekes hogy ilyenkor mintha az időnek nem is lenne szerepe mert több óra telik el de mi csak egy pillanatnak érzékeljük.Mint amikor egy műtéthez elaltatnak valakit.De a lényeg az hogy ilyenkor is benne vagyunk egy valóságban tehát nem a semmiben csak épp nincs szerepe a tudatunknak.Tehát valami mindig van.Viccesnek tűnhet de a semmi is valami.És ez a semmi mégis rendelkezik illúzióval.Mindig történik valami.Lehet hogy időnként egy ősrobbanás.Ennek asemminek nem létezik idő vagyis nem keletkezett és nem lesz vége.Idő csak az anyagnak létezik legyen az élő vagy élettelen mert változik és elbomlik.A semmi egy állandó egy állandó tudat.Én ebben hiszek
2023. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!