Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 A kérdező kommentje:
Nem látunk a múltba így van. De most viszont látunk, és az alapján amit látunk, vizsgálunk kijelenthetjük hogy energia nem keletkezik csak úgy, és nem tűnik csak el úgy. Tehát energia mindig van. Alapállapot az energia. A létezés amiben találjuk magunkat energiatermészetű. Ebből már ki lehet indulni. És ez igazi tudomány. Te viszont csak kötekedni jársz ide meg oda, vagy neked ez magas nem tudom.
2023. jún. 18. 14:18
 62/137 anonim ***** válasza:
100%

"energia nem keletkezik csak úgy"

Látod, ez a baj a te "félig" tudásoddal.

Ugyanis ennek a BIZONYÍTÁSA az idő folytonosságán alapszik. TEHÁT ahol NINCSEN idő - ott ez a bizonyítás NEM MŰKÖDIK!

TEHÁT azt nem tudjuk, hogy a világunk keletkezésekor mi történt az energiával.


A félműveltségeddel jó lenne, ha nem akarnál igazságot osztani olyan témákban, amelyekhez nem értesz!

2023. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 A kérdező kommentje:
Mit értesz az idő alatt, mit jelent az hogy nem folytonos, vagy az hogy nincs? Mit takar számodra az idő hiánya?
2023. jún. 18. 14:36
 64/137 anonim ***** válasza:

Amikor a világunk létrejött, akkor jött létre vele együtt az a téridő, amiben most vagyunk.

Ebben igaz az energia megmaradása.

A világunk előtt, illetve a világunkon kívül NINCSEN ez a téridő!

Ott lehet valami más téridő, vagy pedig nincs semmi.

Tehát a megmaradási tételünk ott - legalábbis a határokon - nem igaz, ott más törvények vannak, amit még nem ismerünk.

2023. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 A kérdező kommentje:
Az én tudásom alapján azt hívjuk időnek hogy a dolgok változnak és a pozíciójuk is változik egymáshoz képest. Tehát azzal hogy nincs idő, gondolom azt érted hogy ez a rengeteg energia ami van, mind egyben volt, így nem volt változás, és így idő sem. Az idő az tudod nem egy önálló entitás, az csak egy ilyen absztrakt elgondolás. Nincs olyan hogy van vagy nincs. Az energia lehet egy csomóban, az úgynevezett "idő" mindig készen áll a bevetésre, vagyis hogy változhat nyugodtan az energia formája, nincs egy "idő" nevű entitás ami korlátozná az energiát.
2023. jún. 18. 14:45
 66/137 anonim ***** válasza:
100%

Hát... én értem, hogy megpróbálod kitalálni a téridő nélküli világot, de szerintem nem fog menni.

Az idő egy objektív dolog, és össze van kötve a térrel, ezért hívjuk téridőnek. Ha mozogsz, vagy gravitációban vagy, akkor másképp telik, mint ha nincs ilyen.

A világunkon kívül valószínűleg nincsen téridő.

FELTÉTELEZZÜK, hogy ott nincsen mozgás, és nem terjed például a fény (vagy az energia) sem.

2023. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 A kérdező kommentje:

Na hát ez az hogy egész végig feltételezésekkel jöttél. Az egyik fantazmagóriával a sok közül, ezeknek is megvan a helyük, de ennek nem a tudományban a helye.

Az idő és a tér nem konkrét dolgok, mint egy tárgy, egy bolygó vagy egy egyszerű általános iskola fizikakönyv. Ezek alapállapotok nem változékonyak mint a fizikai dolgok. Nem tudnak eltűnni meg megjelenni, mert nincs rajtuk semmi tárgyi. Úgy képzeld el ezeket mint lehetőség ami mindig fennáll. Lehetőség az energia számára.

2023. jún. 18. 15:31
 68/137 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy te miért akarod felülbírálni azt, amit tudósok már kikövetkeztettek és kimértek.

Az idő VÁLTOZIK. Ha felküldesz egy pilótát 1 évre repkedni sugárhajtású géppel, vagy pár hónapra űrhajóval, akkor már mérni is tudjuk, hogy mennyit.

Ha te erről nem tudsz, akkor... hát, mondanám, hogy nézz utána, de ez nehéz téma. Nagyon könnyű félreérteni.

Egy tanárt kéne megkérdezni, hogy magyarázza el.

Az pedig ugyanúgy benne van a pakliban, hogy a világunkon kívül NINCSEN idő.

2023. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 A kérdező kommentje:
Nem az idő változik hanem az energia megjelenési formái pl. tárgyak. Nincs olyan hogy idő, mint egy vizsgálható entitás.
2023. jún. 18. 17:03
 70/137 A kérdező kommentje:
Nem az idő telik, hanem a dolgok változnak. A dolgok változásának az összehasonlítására értjük az időt. A nap ismert megbízható ciklikusan változó pozícióváltozását hasonlítjuk össze az egyéb változásokkal. Ebből az összehasonlításból különböző számokat kapunk, és erre mondjuk azt hogy ez ennyi meg ennyi idő, pedig az idő nem hogy nem változik de nincs is egy önálló léte.
2023. jún. 18. 17:05
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!