Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/137 anonim ***** válasza:
32%

"A kategóriát a moderátorok döntik el, vagy talán kétségbe vonod a szakértelmüket?"

A moderátor jóhiszeműen dönt, és sajnos nem láthatja előre, hogy te csak trollkodni fogsz.


"itt tudományosan vizsgáljuk"

Neked annyi közöd van a tudományos vizsgálatokhoz mint Gizikének a gőzekéhez.

2023. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/137 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönjük a hozzászólásaidat.
2023. jún. 11. 19:51
 33/137 anonim ***** válasza:
69%

"Caution-nal az a baj, hogy bigott vallásos/ezoterikus."


De embertársam, de tényleg, nem kötözködésképpen, nézz már át az ezotériásba, ott azért szálltak rám, mert állítólag ateista, vérszkeptikus meg mittudoménmicsoda vagyok, mert nem hiszem el a szellemes, megerőszakoltákaföldönkívüliek, és ehhez hasonló történeteiket.

2023. jún. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/137 anonim ***** válasza:
74%

"Azon, hogy valaminek, vagy semminek kéne lenni, sokat vitatkoztak már, de ennek sincs értelme."


De, ennek van igazán értelme, mert ez az alapja mindennek, ha ezt megértenénk mindent megértenénk, ez olyan mint házat építeni, ha nem ismered az alap fogalmát, nem építesz házat.

2023. jún. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/137 anonim ***** válasza:
0%

A kettő nem zárja ki egymást.

Az ezotéria nem azt jelenti, hogy hülyeség az egész, hanem pl. azt, hogy nem tudományos.

A 16-os és 17-es írásodban ilyeneket írtál.

Nézzük:

"a nem létezőből nem lesz létező"

Ez nem 100%, nézd meg a virtuális részecskéket.


"a világegyetem léte, egy paradoxon"

Itt meg fordítva ülsz a lovon. A világegyetem létezik, tehát az okaira kell magyarázatot találni, és nem a létezését firtatni.


"Nincs olyan, hogy mindig volt valami, mert az első valaminek is lenni kellett valamiből"

Ezt pontosan milyen törvényből vezetted le?

Nincsen ilyen törvény. Vannak megmaradási törvények, tehát az a valószínű, hogy valami mindig volt.

Hogy mi ez a valami, az a kérdés.


"tehát a világegyetemnek nem is szabadna létezni"

Itt megint a fordítva ülsz a lovon. Ez az ezotéria.

2023. jún. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/137 anonim ***** válasza:
0%

"ennek van igazán értelme"

Mármint: ANNAK nincs értelme, hogy a létezésünkön vitatkozzunk.

MI létezünk, és kész. Ebből a szempontból nem érdekes, hogy mekkora valószínűsége volt a létezésünknek. Azt tudjuk, hogy nem lehetetlen.

Majd, ha többet megismerünk a világunk keletkezésének okairól, akkor léphetünk tovább ebben a kérdésben.

2023. jún. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/137 anonim ***** válasza:
26%

"Caution nagyon érdekeseket írsz, nem tudom miért pontoznak le."


Mert nem értenek egyet velem, pedig amit mondtam logikus volt, tényleg nem is létezhetnénk, de mégis, na ezt hívják paradoxonnak, akár hogy nézed nem áll össze a dolog.


A vallásos emberek szerint egy isten teremtette a valóságot, a tudomány az ősrobbanást nevezi a kezdetnek, de honnan lettek istenek, a semmiből nyilván, ja nem az sem logikus, mint ahogyan a felrobbanó valami az ősrobbanásnál is a semmiből került oda, de az sem lehet mert ok nélkül nincs okozat, tehát a kör bezárult, hibásak az elméletek.

2023. jún. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/137 anonim ***** válasza:
28%

"logikus volt"

Ez a másik: te tudod, hogyan működik a logika?

Nem, fogalmad sincs róla.

Például, ami "logikusnak tűnik" - na, az NEM logikus.

Tényleg menj át az ezotériába, semmi keresnivalód itt.

2023. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/137 anonim ***** válasza:
10%

Ha nem tetszik a mondandóm nem kell reagálni rá, sőt, el sem kell olvasnod.

Továbbá, szokj le róla, hogy az embereket ide, oda küldözgeted, hogy hova írjanak, vagy hová ne, nem te vagy a weblap tulajdonosa, hogy ilyen dolgokba beleszólj.

2023. jún. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/137 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a weblap üzemeltetői is kérik, és amúgy normális embernek nem is kell mondani, hogy a megfelelő kategóriába írjon, magától is tudja.
2023. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!