Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 A kérdező kommentje:
Caution nagyon érdekeseket írsz, nem tudom miért pontoznak le. Minden válasz jó volt eddig, na jó kivéve a támadó vagy személyeskedőket. Majd reagálok is, szerintem lassan kirajzolódik majd valami, így is már előbbre vagyunk mint a korlátozott tudomány.
2023. jún. 11. 08:12
 22/137 A kérdező kommentje:
Egyébként látom radikálisan pontoztok, én minden érdekes választ pipálok, de a kötekedést nem pontozom.
2023. jún. 11. 08:14
 23/137 anonim ***** válasza:
64%

Ebből is látszik, hogy nincs keresnivalója a kérdésnek a tudomány kategóriában.

Nem érdekelnek a tények, az érdekességre mész. Ez ezotéria.

2023. jún. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 A kérdező kommentje:
:D Durva. Én az egyéb kérdésekbe tettem, valaki jelentette vagy a moderátorok maguk döntöttek a kategóriáról nem tudom. Bár nekem lényegtelen melyikben van, tényleg nem tartom fontosnak, attól még ugyanaz marad a téma ami.
2023. jún. 11. 08:26
 25/137 A kérdező kommentje:
És jó a téma. Tetszenek a hozzászólások amik hozzátesznek, de mostantól számítva kérem hogy ne térjünk el a kérdéstől, biztos van jobb dolgod is mint kategóriákat ellenőrizni, vagy pénzt kapsz érte, nem hiszem :D
2023. jún. 11. 08:29
 26/137 A kérdező kommentje:

"Az energia megmaradása csak a világon belül igaz, ahol van idő"


Most hagyjuk ki a fantáziálást, és azt nézzük ami van. Az hogy a "csak világon belül" azt feltételezi hogy van olyan hogy a világon kívül, rendben egy füves cigi után lehet fantáziálni, lehet hogy te anélkül is szeretsz fantáziálni, de most maradnék a megfigyelhető valóságnál. De nem pontoztalak.

2023. jún. 11. 08:33
 27/137 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy csak a világunk határán nem marad meg."


Jesszus :D Hol lenne szerinted az a bizonyos világhatár?

2023. jún. 11. 08:35
 28/137 A kérdező kommentje:

#13 Isten is valami. Nem mennénk most vallás irányba. Csak hogy miért van valami a semmi helyett.

Természetes-e hogy van valami vagy nem?

2023. jún. 11. 08:39
 29/137 anonim ***** válasza:
48%

Caution-nal az a baj, hogy bigott vallásos/ezoterikus.

Az egy dolog, hogy neked érdekesnek tűnik. De köze nincs a tudományhoz.

Ezzel menjetek át a helyére.

Igen: ne piszkoljátok össze a kategóriákat. Mindent a maga helyén.


Azon, hogy valaminek, vagy semminek kéne lenni, sokat vitatkoztak már, de ennek sincs értelme. Ha nem lenne semmi, most nem kérdeznénk. Ha kérdezni tudunk, akkor van valami, és mindegy, hogy mennyi volt a valószínűsége.


A világunk határát úgy értem, hogy az ezen kívüli dimenziókban. A világunknak nincsen látható határa, legfeljebb befoglaló dimenziók vannak.

2023. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/137 A kérdező kommentje:

A kategóriát a moderátorok döntik el, vagy talán kétségbe vonod a szakértelmüket? Jobban tudod mint ők? Én az egyéb kérdésekbe tettem, de ők áthelyezték tudományba, én bízom a szakértelmükben, inkább az övékében mint egy dimenziókról fantáziáló gyikesben.

Szóval ha fantáziálni szeretsz az ezotériában megteheted, itt tudományosan vizsgáljuk, megfigyelhető dolgokból indulunk ki. Köszönöm.

2023. jún. 11. 16:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!