Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt honnan...

Az ősrobbanás előtt honnan került oda az, ami felrobbant?

Figyelt kérdés

Tudom nem tudjuk, csak elmélkedhetnénk kicsit ezen. Tehát úgy tanuljuk a világegyetemünket az ősrobbanás hozta létre, de (ha el is fogadjuk ezt) nyílván a világegyetem energiája előtte is megvolt csak esetleg más formában, mert az energia nem vész el csak átalakul, illetve energia nem keletkezik a semmiből.

Most nem az a kérdés volt-e ősrobbanás és ha igen mi volt utána, hanem hogy előtte honnan volt az az energia ami adott törvényszerűségek alapján működik jelenleg(vagy akár mindig is)

Ha a törvényszerűségeket vesszük, az energia nem teremtett dolog, vagy nem lett a semmiből, hanem mindig is volt, vagyis időtől független örök létező, így a kérdés értelmetlen hogy honnan lett, mégis akinek van kedve, vagy van erre megérzése hogy, hogyan lehetséges ilyesmi, hogy csak úgy létezzen, azt szívesen venném.



2023. jún. 8. 20:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
42%

"matematikai modellnek írják nem igaziak"

Negatív az energiájuk. Mindig párban keletkeznek (egy valós részecskével), és gyorsan egyesülniük kell ismét.

KIVÉVE akkor, ha a virtuális részecske valahonnan energiát kap, mert akkor hirtelen 2 valós részecske keletkezik, és így már 3 részecske repül szanaszét.

2023. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 A kérdező kommentje:
#51 Lassan abbahagyhatnád az offolást és a provokációt.
2023. jún. 17. 20:52
 53/137 anonim ***** válasza:
31%

Tudod, kérdező... ez nem úgy megy, hogy aki rokonszenvesebb, annak van igaza.

Nyugodtan nézz utána.

Ha valaki hülyeséget ír, azt ki kell javítani, hogy ne a kellemesen hangzó hülyeség maradjon meg a fejedben.

Még mindig a tudomány fórumon vagyunk.

De ha ez így neked nem tetszik, akkor menj át az ezotériára.

2023. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/137 anonim ***** válasza:
48%

Amiről ő nyilatkozik, Kérdező, az kvantumfizika, elméleti matematika, elméleti fizika, a hangsúly az elméletin van. A hiba nála az, hogy az elméletet összekeveri a gyakorlattal, a gyakorlati fizikával, úgy próbálja beállítani mintha valóságos dolog lenne, de nem az.

Tudom hogyan gondolja, ismerem a témát, ismerem Karl Planck munkásságát, tanulmányoztam a kvantummechanikai elméletet, a kvantált térről, és időről, de úgy vélem alapvető tévedések vannak benne, nem véletlenül topog egyhelyben a kozmológia, szerintem az alapjaitól hibás az egész, kivéve a Newtoni fizikát, azzal minden rendben van.

Az ilyen rendkívüli dolgok, mint a virtuális részecskék léte, rendkívüli bizonyitékokat igényelnének, de nincsek bizonítékok, csak az elméleteikben lévő lyukak betömködése újabb kitalált elméletekkel.

2023. jún. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 anonim ***** válasza:
0%

"Ha jól értem felrobban a fekete lyuk? Vagy az nem is lyuk de mi van benne az egész világűr beleférne egy fekete lyuk belsejébe ez lenne a nagy reccs mint egyszer a tv be volt egy műsorba összezuhan a világűr ezután felrobban?"


Erről van szó, igen, az anyag szóródik szét a térben, de a tér nem tágul, az maga az üresség, az étermező a kölcsönhatás miatt lefékezi a szétszóródó anyagot, és akkor egymás felé fognak menni, már vannak galaxisok amik összeütköznek, tehát az anyag egy része már kezd visszáramlani a középre. A fekete lyukak természesen nem lyukak, hanem összenyomódott csillagok, és kellő gravitációs nyomás nélkül nem fognak felrobbanni, de az egész világűrben lévő anyag olyan erőlel fog összenyomódni, az étermező fogja összenyomni, hogy valószínűleg beindul ami az ősrobbanásnál is beindult, azon az iszonyatos nyomáson, és hőmérsékleten, és kezdődik újra az egész, mert energia nem veszhet el, de átalakulhat, ez az univerzum rendje.

2023. jún. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/137 anonim ***** válasza:
100%

A #55 teljesen értelmetlen, üres duma, szinte egy szava sem igaz. Leírom, mi igaz belőle:

"A fekete lyukak természesen nem lyukak, hanem összenyomódott csillagok"

Ennyi.

2023. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 A kérdező kommentje:
Nem voltak ezek kérdések. Volt kérdés..
2023. jún. 18. 12:11
 58/137 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésedre nem tudunk válaszolni a tudományon. Ha még jó sokat csavarunk rajta - AKKOR SEM.

Majd talán a nagyon messzi jövőben.

AZ ezotérián lehet rá válaszolni már most.

2023. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 A kérdező kommentje:

Te nem vagy mindenki, nem beszélhetsz mindenki nevében, majd jön aki tud hozzátenni a kérdéshez.

Egyébként ilyenkor nem muszáj helyette másról írni.

2023. jún. 18. 13:01
 60/137 anonim ***** válasza:
74%

A tudományon nem hagyjuk ott a hülyeségeket.

PONT.

Azt pedig minden tudós EGYÖNTETŰEN mondja, hogy az ősrobbanás előttre nem látunk.

A ténynek beállított találgatások az ezotériára valók.

Mint említettem: a tudomány azért tudomány, mert NEM mond hülyeségeket.

2023. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!