Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt az első állat a...

Mi volt az első állat a földön amit Isten vagy az evolúció összehozott a természettudomány szerint?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon gyanús ez az egész "Magától" Létrejövök élet kigondolás, nem elég, hogy az életnek összekellet hoznia valami nőstény állatot és egy típust hanem annak a típusnak az ugyanolyan példányát is létrekellet hoznia hímben és egy időben. . Ez meg hogyan volt lehetséges? Remélem értitek az összefüggést


kellet egy állat tegyuk fel a kutya volt az első állat és nem elég hogy létrehozott az élet egy kutyát de egy időben létre kellett annak hoznia a kutya hím vagy nőstény példányát is h tudjon szaporodni.



febr. 1. 10:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/111 Pombe ***** válasza:

#107: "hogy mik a valós tények, attól még a tudomány szerintem nagyon messze van, a szkeptikus/kritikus gondolkodás még nem bűn"


Ha bizonyítható, hogy nincs megalapozott kritika a kezedben, az nem szkepticizmus, hanem szimpla alaptalan hitetlenkedés, vagyis az igenis "bűn".

[link]


Idézve: "Érvelési hibák például az ellenfél mondandójának leegyszerűsítése vagy kiferdítése (szalmabábérvelés), a kérdéskörök feketén-fehéren látása (áldilemma) vagy egy döntés következményeinek eltúlzása (csúszós lejtő)."


Tipikusan ez tőled: "hogy mik a valós tények, attól még a tudomány szerintem nagyon messze van"


Ha nem állnának rendelkezésre tények, akkor tudományos hipotézist se lehetne felállítani, tehát az állításod teljes mértékben hamis, és szimplán csak arra szolgál, hogy ami neked nem tetszik, azt el tudd utasítani, mintegy magadat is ezzel győzködve.


A cikkből idézve: "Bár a szkepticizmus a tudományos módszer és a kritikai gondolkodás köré épül, de ez nem jelenti azt, hogy egy szkeptikus szükségszerűen szüntelenül alkalmazza is ezeket."


Igen! A tudomány mindennel szemben fenntartja a szkepticizmus jogát, azonban ez csak jog, és nem állandó kötelezettség, ami kizárólag csak akkor érvényesülhet, ha a tudományos közösségben elfogadottan tényként kezelt dolgot az új ismeretek cáfolhatják, megkérdőjelezhetik. Mindezek hiányában a tudomány tényként fogja kezelni a dolgot, és működő cáfolhatóság nélkül kötelessége is ezt tennie, ezzel szemben nem gyakorolhat szkepticizmust felmerülő és igazolható gyanú nélkül.


Ha egy bűnügyi perben a gyanúsítottól a bíró nem fogadja el azt a védekezést, hogy ő a bűntett idejében éppen a Föld másik oldalán volt, mondván, hogy ez nem elfogadható valós ténynek, és nem kíváncsi az esetleges bizonyítékokra, sőt, a valószínűségekre se, akkor az a bíró ezzel csak a prekoncepciókkal való terheltségét bizonyítja, vagyis mindenképpen bűnösnek akarja látni a gyanúsítottat.


Az ilyen pereknek van külön elnevezése is: prekoncepciós perek, és ahol valójában az égvilágon semmilyen szerepe nincs a szkepticizmusnak.

ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!