Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alvási bénulás vagy alvásparal...

Alvási bénulás vagy alvásparalízis. Mit tudtok róla? Volt már alkalmatok átélni? Milyen volt? Személyes tapasztalat, hallucináció, egyéb élmények?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 12:42
1 2 3
 11/26 pntsz válasza:

Mostanában nem,de régebben gyakran volt,mindig elalváskor.

Csak feküdtem, alig kaptam levegőt,sem megszólalni,sem megmozdulni nem tudtam és úgy éreztem mintha rázna az áram.

2013. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:

Sziasztok,


ma éjjel 1:00 körül volt először, és másodszor is :D

ezért is gúgliztam rá hogy "félálomban nem tudtam megmozdulni tudtam hogy nem alszok"

tehát a lényeg, hogy félálomban hallucináltam elég szépen. először az volt hogy ment a tv, és valami tudományos dolog ment benne, jó műsornak tűnt, de fel akartam kelni hogy kikapcsoljam. aztán jött a felismerés hogy hoppá ez most nem megy.

Miután nekem is a kisujjmozgatós módszerrel sikerült magamhoz térnem (mivel mást nem tudtam mozgatni..), rájöttem hogy nem ment a TV.

Második alkalom ijesztőbb volt, azt hallottam hogy valaki chipses zacskót csörget a fejem mellett az éjjeliszekrényen. Itt már tudtam hogy ugyanaz van mint az előbb, mert megint csak nem tudtam rendesen mozogni, de már tudtam a trükköt, sőt, már kisujj-gyűrűsujj kombinációval sikerült felébrednem :D

2014. febr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
velemis eztörtént 15 éves fiú vagyok havi szinten történik velem ilyen ugyanaz h fura hangokat hallok, probálnák segítségért kiáltani de nemtudok..nemtudom mozgatni a estem csak a szemem..nagyon durva de már másfél éve történt velem az első és mára már teljesen megszoktam:DDD
2014. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
nekem ez az alvási bénulásom gyerek korom óta rendszeresen előfordul időközönként. tényleg borzasztó. se beszélni se mozogni nem tudok, és közben tudatomnál vagyok. a múltkor robothangokat hallottam álmoban, bazira félelmetes élmény. pontosan olyan mintha maga a sátán lenne közel (arra az érzésre nincs más magyarázat egyébként, akkor pontosan úgy lehet érezni, sehogy máshogy!!!) és olyan mintha szippantana be valami gonosz örvény erő, és nem tudok védekezni. közben ilyen hangok vannak, hogy az enyém vagy, nem menekülsz stb. mindez egy női robot hangon. közben próbálok szólni a páromnak hogy segitsen keltsen fel (mert tudom hogy ez egy álom!) és nem tudom mozditani a kisujjamat se. közben meg húz még mélyebbre a gonosz örvény.
2014. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
Velem kb egy oraja fordult elo..korabban olvastam rola, tehat tudtam mi ez de nem gondoltam, hogy velem is megtortenhet. Felebredtem, de se a szemem, se semmimet nem tudtam megmozditani, csak hallucinaltam, hogy tudok mozogni.. Probalttam anyanak kiabalni, de semmi hang nem jott ki a torkombol..azt is hallucinaltam, hogy sikerul felkelni, anya furdik es szolok hozza es olyan volt mintha meghaltam volna, nem figyelt ram..Eloszor csak az egyik szemem tudtam kinyitni felig, de volt elotte olyan erzesem, mintha elajultam volna ereztem hogy bizsereg a fejem es mintha valami ram ult volna, es elajultam..aztan azt kepzeltem be, hogy csuszik oldalra az agyam mert probalok megmozdulni es ossze vissza forgolodok.. aztan mint egy filmben, felpattantam es kinyitottam a szemem...utalom ezz az erzest, senkinek nem kivanom. 15/L.
2014. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
én évekig nem tudtam hogy mi lehet ez, ... gondolhatod. azt hittem ilyen csak velem fordul elő, és ha elmondanám másoknak, akkor bolondnak néznének. ez volt az én titkos bolondságom, amig a el nem mondtam a barátomnak, aki megtalálta interneten, hogy mi is ez, és mi történik velem. ezek után be is jelentkeztem az alvásközpontba. novemberre kaptam időpontot. megnézik nem vagyok-e narkolepsziás.
2014. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Kim Bo Mao válasza:
Párom és én is át szoktuk élni. Én sokáig nem is tudtam, hogy ez jelent bármit is, azt hittem csak annyira fáradt vagyok, de aztán súlyosbodott. Amikor megismerkedtem a párommal ő mesélt róla, hogy neki az van, és hogy olyankor sokszor azt halucinálja, hogy ég a plafon, és pánikolva próbál felébredni. Olyankor csak az egyik lábujját tudja mozgatni, ezért mindig úgy alszok, hogy a lábához érjen a lábam. Így mindig felébredek, ha van neki és fel tudom ébreszteni... Sokszor kiveri a verejték ilyenkor és nem tud visszaaludni, mert akkor ismét paralízise lesz. Szerencsére már rég nem volt neki, a kapcsolatunk elején gyakrabban volt. Nekem viszont minden nap van szinte. Általában semmimet nem tudom mozgatni csak megfeszített tüdővel "hhhhhööööö-zök", mer megpróbálok megszólalni, persze nem sikerül sose. Nekem mindig ébredésnél van, amikor párom már fent van, tesz-vesz. Nem mindig veszi észre, hogy jelzek, de ha észreveszi finoman felráz amíg nem tudok felkelni. Van, hogy órákig fekszek így, mert még "hööözni" sem tudok, csak fekszek mint egy hulla. Volt olyan egyszer, hogy folyamatosan álomból álomba zuhantam, és nem bírtam felébredni, és amikor felébredtem nem bírtam megmozdulni. Általában csukva van a szemem, de néha résnyire nyitva van. Párom sokszor hiszi, hogy csak lustálkodok és azért nem kelek fel... Elég zavaró, és ráadásul 2-szer teljesen normál ébrenléti állapotban is előfordult (Pont most az előbb volt a második eset,ettem a konyhában épp beszélt hozzám a párom és hirtelen mintha besűrűsödött volna a levegő, mintha lelassult volna az idő. Felfogtam mindent de nem bírtam megmozdulni. Szerencsére csak pár másodpercig tartott.). Ez viszont szerintem már egészen más...
2016. márc. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 lillus23 válasza:

Velem ébredés után történik az, hogy a tudatom már ébren van, de nem tudok mozogni. Először még kiskoromban, kb 12-13 eves korban jelentkezett, amikor a nappaliban elaludtam, és mindent tisztán hallottam, de nem tudtam megmozdulni. Próbáltam segítséget kérni, és a kisujjamat mozgatni, de semmi. Sokadik próbálkozásra sikerült, majd egyre több testrészemet próbáltam megmozdítani, és végül sikerült. Emlékszem, hogy hatalmas erőfeszítéseket kellett tennem egy-egy testrészem megmozdításához.

Azótá ez már nem működik, csak úgy tudom véget vetni a bénulásnak, ha vissza alszom és újra felkelek, de mostanában nem úgy jelentkezik, hogy egyik ébredésnél lebénulok, majd a következőnél felkelek, hanem egymás után többszöri ébredésnél bénulok.

És többnyire délutáni elalvásoknál jelentkezik, így már csak akkor merek délután aludni, ha előző éjszaka nagyon keveset aludtam, és tényleg nagyon fáradt vagyok.

2016. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A 6. válaszoló vagyok, most olvastam vissza a többi választ és valaki írta, hogy erre azt mondták régen hogy boszorkány ült a mellkasodra. Láttam egyszer egy dokumentum filmet amiben volt szó az alvásparalizisről. Ott is mondták, hogy van egy régi japán monda ami egy gonosz manót említ aki ilyenkor a mellkasodra ül. Azt is mondták a műsorban, hogy a rémálmok is a mellkasra nehezedő nyomással hozhatók összefüggésbe. Egyébként a rémálom népies elnevezése lidércnyomás ami szintén utal erre.
2016. szept. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Többször is átéltem, de egyszer nagyon ijesztő volt. Előtte azt sem tudtam, hogy létezik ilyen egyáltalán. Emlékszem, hogy kinyitottam a szemem, de nem bírtam megszólalni meg egyáltalán mozogni sem, pedig belülről már sikítottam legalább 10 másodperce. Nagyon durva egy élmény volt, kivert utána a víz.
2017. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!