Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alvási bénulás vagy alvásparal...

Alvási bénulás vagy alvásparalízis. Mit tudtok róla? Volt már alkalmatok átélni? Milyen volt? Személyes tapasztalat, hallucináció, egyéb élmények?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 12:42
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy olyanom is volt, h "arra ébredtem fel", hogy megy a tévé, azt nem is ment, meg beakartam csukni a hálószobám ajtaját félálomban, de már rég be volt csukva, szóval becsuktam a semmit, és csak néztem, hogy mi van. :D Az előző eset előtt nem aludtam két napig. xD Volt olyan korszakom is, amikor alvajártam, és beszélgettem emberekkel. Persze én ezekre nem emlékeztem, csak halványan rémlett valami, de van hogy kicsit sem. Megbeszéltük barátommal, hogy vegyen fel kamerára, ha ilyet csinálok, és kitaláltunk egy jelszót, hogy tudja mikor vagyok tényleg ébren, és mikor nem. De hát a tudatalattim tudta a jelszót, szóval nem jött össze. xD Érdekes élmények az ilyenek. :D
2017. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Velem is volt már alsóban amikor nagyon sokat játszottam valami internetes játékkal azt hiszem egész nap mivel a nagymamámnál voltam estig utána hazavittek anyukámék.... mikor lefeküdtem egész este az a játék járt a fejemben. Egyszer csak arra lettem figyelmes mintha valaki elkezdene simogatni nagyon jó érzés volt bizsergett tőle a testem aztán hirtelen nem tudtam mozogni! Nagyon megijedtem anyukámnak akartam kiabálni de csak a szó felét tudtam kiejteni nagyon halkan mivel nem mozgott a szám és a nyelvem. Borzasztó volt szerintem nagyjából 15-20 másodpercig tartott ahogy felébredtem azonnal sírni kezdtem mivel nagyon megrázott a dolog azt hittem hogy meg fogok halni :( azóta nem volt ehhez hasonló

14/f

2017. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

[link]



Volt ilyenem csak amikor kinyitottam a szemem én egy arcot is láttam.. amikor ezt élitek át egy szellem , vagy egy démon rá ül a mellkasotokra..miden kultúrában más dolgot mondanak ..pl valaki a boszorkányt mondja..

2017. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Velem egyetlen egyszer történt ilyen, szerintem én is félálomban lehettem.

Úgy volt, hogy háton aludtam és felkeltem kinyitottam a szemem, de még a testem nem kelt fel, nem mozdultam, szal így ezért gondolom, hogy fél álomban voltam, és az ágyam mellől a falon elkezdett felfelé mászni egy pók. És ez ilyen színes pók volt, mint egy játék pók, de nagy és ment fel a plafonra és belebújt a csillárba. És akkor feleszméltem, hogy úristen mi volt ez... Felálltam az ágyra, (akkor már ugye felkeltem, megmozdultam) hogy megnézzem hová tűnt ez a pók, amúgy érdekes, hirtelen én se féltem. És utána jézus ez eltűnt, ott se volt, akkor most álmodtam, mi történt velem, stb.. utána már ugye meg is ijedtem.

De én azért ilyedtem meg, mert nem tudtam, hogy van ilyen alvási paralízis ezt most látom, meg hogy tényleg van ilyen félálomba az emberekkel. Csak ugye 20 éves korom előtt velem soha nem volt ilyen és azóta se. Csak akkor azt hittem, hogy skizofrén leszek vagy mittomén mi történt velem, elborult az agyam vagy mi :DD De hálistennek azóta se volt ilyen, meg végülis most hogy így utána olvastam ez nem is olyan nagy dolog :) Alvás közben az ember agya érdekes dolgokat produkál :D


Tök jó volt, most párat elolvastam, én még előtte soha nem hallottam tényleg ilyenről :D

2017. aug. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Jaa meg még ilyen sokszor volt velem háton alváskor, ami érdekes, mert nagyon ritkán tudok háton elaludni, szal pont azért.. és olyankor van, hogy tök nehezen jövök ki az álomból. Szóval volt, hogy már valamit álmodtam, és kiabálni akartam, de nem jött ki a hang, vagy meg akartam mozdulni, kijönni az álomból, mert már éreztem a valós lényem az ágyban fekve, de nem bírtam megmozdítani a kezem, pedig akartam, meg kinyitni nem bírtam a szemem. Szóval ez volt még gyakori, bár ritka ez is :D
2017. aug. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 lippi02 válasza:

Nekem kb egy éve kezdődött, először azt hittem sima rémálom. Aztán néha néha visszatér hol durvábban hol kevésbé.

Ilyenkor csak a szemem és valamiért a nyakam tudom mozgatni semmi mást(általában úgy ébredek fel ebből az egészből hogy össze vissza rázom a fejem, de amikor durvább akkor ez sem segít. Van hogy nem tudom azt se mozgatni, de az ritka azonban olyankor a legerősebb ez az egész)


Nekem ez az egész úgy néz ki, hogy vagy jön egy árnyék az álmomban és elkezdek lezsibbadni és tudom már hogy mi lesz, akkor könnyen és gyorsan kijövök belőle, vagy teljesen random rámjön, mintha jump scare módra beugrana az az árny és ott lenne a fejem előtt, mintha bámulna, és olyankor majd kiugrik a szívem. Sokkal nehezebben szabadulok, és sokkal tovább tart. Ilyenkor van hogy nehezen tudok visszaaludni, vagy még ébren is egy ideig erőteljesen ver a szívem

2019. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!