Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hatással van a társadal...

Milyen hatással van a társadalmak fejlődésére, ha minden életképtelen, génhibás és selejtes egyedet meggyógyítunk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nézz körül a nagyvilágban, hol áll a társadalom IQ-szintje. Ez történik ha minden életképtelen selejtet életbenhagyunk.

Többek közt ezért van itt is ennyi nolifer troll.

2012. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Kb ezt akartam írni én is, de inkább csendben maradok, ki tudja, nem-e vigyorogtam volna én is a Taigetoszon ha pár évszázaddal korábban születek? :)
2012. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon jó hatással van a társadalmak fejlődésére, ha a gyengéket segítjük.


Evolúciós szempontból semmilyen veszély nem fenyeget minket, 7 milliárd ember él a földön, sok féle ember, az emberiség génállománya hatalmas és erős.


Ami rossz hatással van a társadalomra, az az, ha nem fordítunk elég erőforrást az oktatásra, nem tartjuk elég nagy becsben az oktatókat, mert így alacsonyabban képzett emberek fogják elvállalni ezt az állást (hisz a magasan képzettek nem fogják beérni ezzel a kis fizetéssel+társadalmi megbecsüléssel).

Meg persze az elbutító média, meg reklámáradat se használ sokat.

Meg az se, hogy a középosztály foggal körömmel harcol a fennmaradásért (meg az ipodjáért), ezért nincs idejük a gyerekekre, csak az alsó osztálynak. És a gyerekek ha rosszabb nevelést kapnak a szülőtől is, az meglátszik a társadalmon.

2012. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Tom Benko ***** válasza:
63%
Egyrészt nem túl jó, mivel ezeket is el kell tartani, tehát ha túlzó az arányuk, akkor az a társadalmi hatékonyság kárára válik. Ezért is szűrnek annyi genetikai hibát már születés előtt. Másrészt gondolj Hawkingra mondjuk - mozgatóideg-sorvadásban szenved, ennek ellenére az elmúlt 50 éve egyik legnagyobb fizikusa. Következésképpen elsősorban az oktatásra kell igen nagy hangsúlyt fektetni, továbbá a megelőzésre. Ehhez viszont az kell, hogy az érintett társadalmi csoportok kellő megbecsülést kapjanak mind szellemi, mind anyagi formában.
2012. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%
Én már régóta hangoztatom:az emberiség legnagyobb ellensége az inkubátor.A természetes szelekciót kizárja, ami hátrányos.Nem a környezet szennyezés,a klímaváltozás,hanem a satnyuló emberiség a bajok oka.
2012. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Másrészt gondolj Hawkingra.Az egy elvetemült,torz állat.Az emberi faj gúnyképe. A tudása,elméletei, erősen megkérdőjelezhetők.Fő tézise:Isten nincs!Akkor mi bánt így-el vele?
2012. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, ha figyelmesen elolvassátok, ugyebár az, mi a hatása, ha meggyógyítjuk ezeket a betegeket.

Ha meggyógyítjuk az nagyon jó hatással van a társadalomra, hiszen több lesz az egészséges ember és nem lesznek ilyen eltartásra szoruló fogyatékosok! Ráadásul, ha ezeket valóban meg tudjuk, gyógyítani, az az orvostudomány igen magas fejlettségére utal.

Csakhogy itt merül fel a következő kérdés: Vajon mikor fogjuk tudni ezt kivitelezni? Úgy gondolom, ahhoz ki kellene fejleszteni az agyátültetés technológiáját.

2012. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 dellfil ***** válasza:
100%

A kérdésed utolsó szavában - azt hiszem - van a válasz a kérdésedre. Igen, teljesen jó hatással van a társadalmak fejlődésére, ha meg tudunk GYÓGYÍTANI minden selejtes egyedet, ezért már nem selejtesek, és egészséges egyedekből áll a rendszer. (Persze korántsem biztos, hogy teljesen egészséges egyedekből álló társadalom egészséges lesz-é? :DDD De meg van a lehetőség rá... :DDD)

Oké, tudom NEM erre gondoltál. Hanem - sejteni vélem - arra, hogy csak összetákoljuk, nem hagyjuk meghalni az ilyen egyedeket, itt vegetálnak "mérgezve" az "egészséges" populációt.

No nem. Ez nem így megy. Előttem már többen - teljesen jól! - érveltek, hogy miért nem célszerű - mi több megengedhetetlen - a "tajgetosz megoldás". Ráadásul, valószínű hatástalan lenne, ha azt akarnánk elérni vele, hogy a társadalom legyen egészséges. (Arról nem is beszélek ki, és hogyan dönt a "szelekcióról"? Biztos jól dönt-e? És ha igen, - azaz látszólag jól válogat - nem lesz-e összességében mégis (hosszútávon) hátrányos.)

Igyekeztem utalni a kérdés összetettségére. De jól tudom, nagyon sok összefüggésről még csak halvány fogalmam sincs. Így hát... :DDD

Biztos érkeznek még válaszok... :)


dellfil

2012. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Jól rátapintottál a dilemmám lényegére: KI DÖNTI EL, hogy ki életképes és ki nem.

Nem tudom jól megfogalmazni, de valahogy a természetre kellene több dolgot bízni. Amióta a penicillint feltalálták, azóta rengeteg új vírustörzs jelent meg, évről-évre új antibiotikumokat kell kifejleszteni a kialakuló rezisztencia miatt.

Ennek nem lehet szerintem jó vége.

2012. szept. 24. 16:35
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "meggyógyítani"? A mutáció, a génhibák természetes részei az ember, mint faj fejlődésének. Ez 99%-ban azzal jár, hogy az egyed úgymond fogyatékos lesz, de ekkor amúgy is hátránnyal indul majd a párválasztásban. 1%-ban pedig jobb tulajdonságokra is szert tehet (pl. a nők egy része már nem három, vörös, zöld, kék színt és azok keverékét látja, hanem négyet), amit tovább örökíthet.


Ha ez leállna, nem fejlődne tovább a faj, miközben ugyanolyan arányban születnének továbbra is fogyatékosok, akiket folyamatosan "gyógyítani" kellene.

2012. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!