Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hatással van a társadal...

Milyen hatással van a társadalmak fejlődésére, ha minden életképtelen, génhibás és selejtes egyedet meggyógyítunk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:03
1 2 3
 11/25 dellfil ***** válasza:

Valóban. Bocs de lefelejtettem az idézőjelet a "MEGGYÓGYÍTANI" kifejezésről. :)

Így azért egészen más a leányzó fekvése... :DDD


dellfil

2012. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

A natív hülyeségre mái napig nincs orvosság az ólomtablettán kívül, úgyhogy a kérdés eldönthetetlen.

Kár volt bezárni a Taigetoszt.

2012. szept. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Egy összeomlásban az alapból egészségesek többsége is meghalna, nemcsak azok, akik csak a technológiai fejlettség hatására váltak életképessé. Na, szeretnél a középkorban élni?
2012. szept. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

A társadaloméra mindenképpen jó hatással lenne. Viszont kétlem, hogy gazdaságilag (úgy összességében) megérné. Szerintem már az is túl sok értékes forrást köt le, hogy az emberek egy bizonyos százalékának (például nekem is) szemüvegre van szüksége. Persze ma már kb. 5 szemüveg árából kijön egy komplett szemműtét és szerintem fog ez még lejeb is menni.


Másrészt: Vannak olyan kutatások amik azt bizonyítanák, hogy az emberek egyre hülyébbek lesznek? Tapasztalatom szerint ugyan csapni való a helyzet, de úgy hallottam a kutatások/felmérések nem azt támasztják alá, hogy az átlag intelligencia egyre csak csökkenne, sőt inkább növekedést mutathatóak ki(legalábbis a fejlett országokban). Valamint az sem ismert, hogy a természetes adottságok mennyire szabnak gátat az intelligenciának, vannak ugyan olyan kutatások ami a 3. világbeli embereket unintelligensnek állítják be, de nem hiszem, hogy ennek biológiai vonzata lenne. Gyak. szerintem azok nagy része akiket mi hülyének tartunk azért olyan amilyenek mert nincsenek rákényszerítve, megtanítva. Olvasgatva Dominic O'Brian memória fejlesztő könyvét, meg a magyar rubik kocka vakon kirakó világbajnokkal nekem az jött le, hogy az átlag ember is igen durva dolgokra lehetne képes, már ha akarna.

2012. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
54%
Kedves #6 -os. Hawking nem azt mondta hogy nincs Isten, hanem hogy az élet megjelenéséhez nincs/nem volt szükség Isten beavatkozására.
2012. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 kalmj ***** válasza:
66%

Két oldal a témáról és még csak Hawking került szóba? Mi van Hitlerrel? Kivégzett mindenkit, akit selejtnek gondolt, utolsónak magát és családját. Mindenki haljon meg tüdőgyulladásban? Tökéletes ember nincs, akár mindenki mehet a Taigetoszra.

ui.: Gyertek dobjatok le..

Egy rokkant.

2012. szept. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Tom Benko ***** válasza:
@6: Hawking egy zseni. Te meg az ellentéte.
2012. szept. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
0%
A természetnek kellene eldöntenie,hogy ki az életképes és ki nem,nem pedig nekünk.A természetes kiválasztódás megoldaná,ha nem avatkoznánk bele.Szerintem a legtöbb gond is ebből adódik,mert ha hagynánk elpusztulni a selejtes egyedeket akkor nem lenne túlnépesedés,éhínség,stb,legalábbis nem ilyen mértékben.Társadalmilag a probléma pedig szerintem az,hogy lassan nincs megfelelő oktatás és én úgy vettem észre,hogy az oktatási rendszer nagyon sok helyen csak visszafele fejlődik és a kölykök egyre tudatlanabbak,a tudatlanság pedig veszélyes.Évente 80 millió ember születik és ha minden igaz lassan 7 milliárdan vagyunk és a Földet pedig kizsákmányoljuk.A civilizáció megjelenésével sajnos egy majdnem visszafordíthatatlanul bolygattuk meg a természet körforgását és sajnos a selejtes egyedek életben hagyása miatt fogunk egyszer elpusztulni,mert amíg egy-két retardáltnak atom fegyverek vannak a birtokában addig szerintem elég nagy a probléma.
2012. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
# 18/18 Időpont ma 15:41 - Te is megértettél, köszi!
2012. szept. 26. 16:00
 20/25 anonim ***** válasza:
47%
18: Szerintem te selejtes egyed vagy mivel kegyetlenül, részvét nélkül gondolkozol. Pusztulj!
2012. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!