Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen hatással van a társadal...

Milyen hatással van a társadalmak fejlődésére, ha minden életképtelen, génhibás és selejtes egyedet meggyógyítunk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:03
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
36%

Te mondod nekem,hogy selejtes vagyok,miután lefogadom,hogy végig se olvastad amit írtam.Ha természetes kiválasztódásra bíznánk az ilyen döntéseket jobb világot élnénk és istent se játszanánk,mert nem mi döntenénk el,hogy ki él és hal és mégis csak humánusabb módszer mint a Taigetos-ról ledobálni a genetikailag selejtes embereket.

Meglehet nézni amúgy,hogy a gondolkodásra képtelen agy mosott emberek miatt hol tart a világ.az egyik fele repülőket irányít a felhőkarcolókba,a retkes vallása miatt,vagy éppen ugyanebből az okból kifolyólag elmentek mészárolni Jeruzsálembe,hogy visszaszerezzék a "szent földjüket",vagy éppenséggel elmennek csak úgy gyilkolászni a közel-keletre harcolni az olajért,miközben azt szajkózzák,hogy a szabadságukért küzdenek miután az ő szabadságukat egyedül a kormányuk korlátozza és nem a szerencsétlen tevehajcsárok akiket lebombáznak,meg a 10 éves gyerekek akiket lelőnek.

Szóval mielőtt azt mondod másra,hogy selejtes előtte gondolkozz el azon amit mondtam és próbáld meg kitágítani a látóköröd!Akármennyire is kegyetlenül hangzott az amit mondtam sajnos a világ is egy kegyetlen hely és olykor radikális dolgokhoz kell folyamodni a túlélés érdekében.

2012. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Annyira selejtes vagy, hogy még az iróniát sem érted, akkor meg minek hadoválsz komoly témákban?
2012. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 kalmj ***** válasza:

18-as...

Ahol nől a népesség, az nem a fejlett világ. Tehát nem a szociális háló és nem a gyógyítás a túlnépesedés mozgatórugója...

Ki a selejt? Busmanok mellett 6 milliárd ember lenne életképtelen. Én azon röhögök, amikor egy neves művészünk azt mondja, minden tízszeresébe kerül a valódi értékének. Mi ér többet, 1kg kenyér, vagy egy dal? A filozófia, vagy a mezőgazdaság?

Tényleg mára sok betegséget meg tudnak gyógyítani és ha ez így megy tovább, a mai kisérletek folytán még többet. Viszont ahhoz itt és most kell pár kísérleti alany.

2012. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ismerek egy "bolondot".Szitkozódik,káromkodik,összefügésteleül beszél,hangosan gondolkozik.De csak magában teszi.

Az orvosai és a családja mindent megtett azért hogy beilleszkedjen a társadalomba,és hasznos legyen.Sikerült nekik!Mai napig dolgozó,szorgalmas,hozzáértő ember!Saját kis ezermester válalkozása lett!Bár minden egészséges ember így végezné a dolgát!

A lánya körzeti orvos ,segít mindenkin, akin csak tud.


Azt hiszem Ő és utódja ,ha csak egy hajszálnyit is,de előre viszi a társadalmunkat!

Vagy gondolj a paralimpiára!A versenyzők elismerésre adnak okot az egész világon,ez kétségtelen!

Azt szerettem volna ezzel a példával jelezni,hogy nem tudhatjuk kiben mi rejtezik ,mit tesz majd holnap,vagy holnapután,mit tesz majd a jővőjében,akár egészséges akár "génhibás,selejtes",ezért kellene meggyógyítani mindenkit akit csak lehet.

2012. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

75% a természetes kiválasztódásról beszélsz de gőzöd sincs az egészről. És még te szidod a mai fiatalok tudását? :D Szerinted ha "természetes kiválasztódás" lenne, nem lenne éhínség? Lol. Egy az hogy ma is, és mindig is lesz természetes kiválasztódás. A másik pedig hogy a természetes kiválasztódás lényege az éhínség. Ha nincsenek problémák akkor nincs kiválasztódás sem. A túlnépesedés pl egy ideális szelekciós kényszerítőerő lehetne, ha tényleg félni kellene tőle.


Ezen kívül, a természetben szerinted sose történnek balesetek? Úgy beszélsz az evolúcióról mint egy vallásos az istenéről. Azt, hogy mi a jó, és mi a rossz, nem az evolúció, hanem az élőlények döntik el. Az evolúció csak egy jelenség, ami felelős a fajok génállományának változásáért. Teljesen őrült fordulatokat vehet, nemegyszer fordult már elő természetes fajkipusztulás is, lásd dinoszauruszok...


Viszont a természetben sem hagyják kihalni egymást az egyedek. Az anyák általában felnevelik és szeretik a gyereküket akkor is ha a gyereküknek valami hibája van. Ha kivétel történik, ott általában az anyában van valami hiba, nem a gyerekben. Az ember, mint sok más állat, szociális lény, ezért ők különösen erős empatikus készségekkel rendelkeznek, emiatt is vannak most domináns pozícióban a földön.

2012. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!