Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudom meghatározni a...

Hogy tudom meghatározni a ψ függvény ismeretében egy adott atompályán a csomósíkokat? (Kvantummechanika. )

Figyelt kérdés

Adott az alábbi két feladat. Azt sejtem, hogy valahogy a trigonometrikus kifejezéseknek kell nullát adnia, de nem látom át a szisztémát. A megoldás megvan, de sajnos nem vezeti le, hogy miért. Természetesen a feladatmegoldás gondolatmenete általánosan is érdekelne, nem csak feladatspecifikusan, de már ezek sem jöttek össze...


(θ szög a z-tengelytől való eltérést jelenti, φ pedig az x-y síkra eső vetület x-tengellyel bezárt szöge.)


A d_xz pálya szögfüggő részében a következő trigonometrikus összefüggés található:

sinθ ⋅ cosθ ⋅ cosφ

Hány csomósíkja van d_xz pályának és hol helyezkednek el ezek?


A 3d_xy-függvény anguláris része a következő:

d_xy = √(15/(16π)) ⋅ sin²θ ⋅ cos2φ

Hány csomósík tartozik a d_xy pályához és hol helyezkednek el ezek?


Minden segítséget és magyarázatot előre is nagyon köszönök!



2012. dec. 16. 21:54
 1/4 Dubi ***** válasza:
Alig várom hogy ezt a részt tanuljam :) Még 2 év asszem :D
2012. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, mi sem tanultuk részletesen, csak annyit, hogy van egy olyan, hogy Schrödinger-egyenlet, abból meg ez és ez jön ki, és hogy függ a szögektől... én is várom már a bővebb tárgyalását. :)


Ellenben ha valaki meg tudná válaszolni a kérdésemet, azt nagyon megköszönném!

2012. dec. 17. 00:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Hm, Fizkém II? Imádtam... Hál isten túl vagyok rajta. :D

Bocs az offér.

2012. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Általános kémia... de ez most komoly, hogy fizkémen is lesz kvantummechanika? :D
2012. dec. 18. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!