Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szempontból mi...

Tudományos szempontból mi lesz a halál után?

Figyelt kérdés
Elvileg a tudomány a mérhető és megfogható dolgokra koncentrál ,de a tv-be vannak erről a témakőről is kutatok. Szóval ha nem létezik lélek csak az agyam maga a tudat akkor életem vége után soha többet nem létezek? Nem lesz következő életem stb? De ha az agy hozza létre a tudatot akkor elvileg bárki lehetnék nem? Mi a különbség 2 agy között? Mitől vagy "ÉN"? Ki az az "ÉN" bennem? Ha nem létezik lelkem akkor például holnaptól én lehetnék Barack Obama miniszter elnök nem? Hisz neki is egy agya van és nekem is(Tudom hogy ez képtelenség ,de ez csak egy gondolatmenet). Felmerül a kérdés: Miért nem tudok Barack Obama lenni? Elvileg valaminek kénne lennie az agyamban amitől az "ÉN"van,nem? Iszonyatosan bocsánatot kérek a kifejtésért csak próbáltam valahogy érthetően elmagyarázni ,hogy mire vagyok kíváncsi.

2013. febr. 17. 15:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

A halálközeli élmények kutatása még egy érdekes terület, ami önmagában ugyan nem bizonyít semmilyen halál utáni létet, mivel az alanyok mind visszatértek a klinikai halálból. Viszont sokan olyan kitágult tudati megtapasztalásokat éltek át, amik a jelenlegi tudományos ismereteinkkel összeegyeztethetetlenek. Ilyen például a környezet nem érzékszervekkel történő észlelése, a testen kívüli állapot, ami aligha hallucináció, mivel a klinikailag halott személy tapasztalásai visszaigazolhatók.

Raymond A. Moody foglalkozott behatóan a halálközeli élményekkel, és rengeteg beszámolót gyűjtött össze.

2013. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

A halálod után milyen lesz? Megmondom én neked... Pont olyan, mint amilyen volt a születésed előtt. Időtlen végtelen tudattalan sötét semmi. Ebben lesz részed.


Pont olyan lesz, mint amikor alszol és nem álmodsz. Csak ebből az állapotból nem ébredsz fel soha.

2013. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Most logikátlan dolgot írtál. Azt ugye tudod? :D Abban igazad van ,hogy a születésem előtti és utáni állapot ugyanaz. Időtlenség. De ha a halálom után nem lesz semmi akkor megse kellet volna születnem. Nemde? :D Bocs ,de épp ezen gondolkoztam több hete. Hogy a születés előtt és halál utáni állapot teljesen ugyanaz. Hiszen mindkettőben nem élek. Vagyis ugyanakkora esélyem van ,hogy lesz egy másik életem mint ,hogy most is van egy életem. :) Amúgy van megint egy fajta elképzelésem a dolgokról. Nincs olyan ,hogy ÉN. Az ÉN-t az agy hozza létre mint illúziót. A halál után mint ÉN,ez a test,ez a tudat/agy....tényleg örökre megfogszüni. Szóval utolsó válaszoló neked teljesen igazad van és részben még sincs igazad. Megfogok szünni örökre ,de úgy is mondhatnám ,hogy ha születik egy baba valahol a világban akkor az a baba leszek én. Én eddig ezzel a testtel és agyal/tudattal tényleg soha se léteztem. Szerintem nem létezik lélek. Ne zúdítsatok rám hóvihart ezért az elméletemért. Ezt még pár hete gondoltam. Lehet ,hogy tévedek,lehet ,hogy nem. :)
2013. febr. 19. 14:43
 14/34 Doruss ***** válasza:
Mintha kicsit ellentmondanál önmagadnak. Hogyha az ÉN csak egy "illúzió", akkor csak egyszer jön létre, egy emberben. Ahhoz, hogy egy születő kisbaba TE legyél, ahhoz már csak kellene lennie egy léleknek, ami átvándorol abba a gyerekbe. Mert ha nincs lelked, akkor csak egyszer születhetsz meg.
2013. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%

"Most logikátlan dolgot írtál. Azt ugye tudod? :D Abban igazad van ,hogy a születésem előtti és utáni állapot ugyanaz. Időtlenség. De ha a halálom után nem lesz semmi akkor megse kellet volna születnem. Nemde?"


Nem. A megszületésed és a halálon túli dolgok teljesen függetlenek egymástól.


Az hogy a testedet alkotó atomok jelenleg, és az életed során azt a biológiai kémiai folyamatoktól hemzsegő élőlényt alkotják, az egy csodálatos és egyedi, és megismételhetetlen dolog. Az atomok persze megmaradnak, de a tested nem. Azok a folyamatok, amik az agyban mennek végbe és a te öntudatodat alkotják meg fognak szűnni. Az a dolog amit "léleknek" gondolunk, ami a személyiségedet határozza meg, az agy halálával megszűnik véglegesen és visszavonhatatlanul. Egy valahol, valamikor születő baba nem te leszel. Egy másik személyiség, tőled teljesen független, éppen úgy mint bárki, aki veled egy időben él. Sajnos ez van. Az az öntudatlan személytelen állapot vár ránk a halálunk után, ami mindenkor létezett amikor mi nem. Elalszunk, és nem fogunk álmodni. Soha többé nem leszünk öntudatunknál többet, soha többé nem fogjuk tudni felidézni a velünk valaha megtörtént eseményeket. Egyszerűen nem fogunk felébredni, nem fogunk létezni. Tetszik vagy sem, ez van...

2013. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Mellesleg amit mondasz az is csak egy elmélet. Te sem tudhatod mi lesz. Senki nem tudhatja.
2013. febr. 19. 21:08
 17/34 A kérdező kommentje:
És nem bizonyitottad be amit mondtál. Elmondtad amit gondolsz csak. A születésem előtt nem volt semmi. Mégis megszülettem. A születésem előtt 5millio évvel sem éltem pedig 5 millio évvel ezzelőt nem volt semmi belölem.
2013. febr. 19. 21:18
 18/34 anonim ***** válasza:

"Te sem tudhatod mi lesz. Senki nem tudhatja."

"Tudományos szempontból mi lesz a halál után?"


Ha senki sem tudhatja, akkor minek tetted fel a kérdést?

2013. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

"...És nem bizonyitottad be amit mondtál. Elmondtad amit gondolsz csak..."


A tények: Az emberi tudatot, az öntudatot az emberi agy generálja. Az ott lejátszódó folyamatok azok, amik okán egyáltalán ez a fogalom létezik! Mindez egészen biztosan arra a térrészre korlátozódik, amit mi agynak, emberi fejnek definiálunk. Így teljesen logikus az a feltételezés, hogy ha az agy, a maga kis biokémiai folyamataival együtt megszűnik létezni, az öntudatunk, a tudatunk is odalesz. Vagyis meghalunk. Szerintem ez egy pontosan olyan dolog, amit nehéz ugyan elfogadni, de ettől még így van. Aztán, ha majd valamikor sikerül egyáltalán megérteni az agy működését, és esetleg a "tárolt adatait" lementeni, az adatstruktúrát megtartani valamilyen módon valamiféle memóriában, elképzelhető, hogy megoldható lesz a tudat mesterséges fenntartása. De ettől, az érzéseim szerint még meglehetősen messze vagyunk.

2013. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
14%

"A születésem előtt nem volt semmi. Mégis megszülettem."


De bizony hogy volt. Volt Föld, Nap, kölcsönhatások, voltak a szüleid, akik egymásra találtak, és volt egy jó éjszakájuk. Ez az egész előjátéknak tekinthető a Te létezésedhez. Ha nem lett volna semmi, akkor Te sem jöttél volna létre, hiszen a semmi nem hat kölcsön.


"A születésem előtt 5millio évvel sem éltem pedig 5 millio évvel ezzelőt nem volt semmi belölem."


Hogyne lett volna! Az anyag nem jön létre a semmiből, a testedet alkotó atomok is ugyanúgy megvoltak előtted 5 millió évvel is. Csak éppen nem abban a struktúrában, ahogyan ma létezel, hanem homogén módon szétszórva a leendő életteredet alkotó környezetedben. Néhány atom a tengerben, néhány a hegyoldalban, néhányat most kakilt ki egy torkos borz, néhány meg még épp szintetizálódás alatt állt mondjuk a Napban. Aztán ezen atomok életpályáuk során egyre közeledtek egymáshoz, mígnem megjelentek az anyud hasában fejlődő szervezeted alkotóelemeiként.

Tehát ugyanúgy léteztél, csak még nem volt szoros függés az atomjaid között. Erre később, különböző fizikai, kémiai és biokémiai folyamatok lejátszódása után került sor.

2013. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!