Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szempontból mi...

Tudományos szempontból mi lesz a halál után?

Figyelt kérdés
Elvileg a tudomány a mérhető és megfogható dolgokra koncentrál ,de a tv-be vannak erről a témakőről is kutatok. Szóval ha nem létezik lélek csak az agyam maga a tudat akkor életem vége után soha többet nem létezek? Nem lesz következő életem stb? De ha az agy hozza létre a tudatot akkor elvileg bárki lehetnék nem? Mi a különbség 2 agy között? Mitől vagy "ÉN"? Ki az az "ÉN" bennem? Ha nem létezik lelkem akkor például holnaptól én lehetnék Barack Obama miniszter elnök nem? Hisz neki is egy agya van és nekem is(Tudom hogy ez képtelenség ,de ez csak egy gondolatmenet). Felmerül a kérdés: Miért nem tudok Barack Obama lenni? Elvileg valaminek kénne lennie az agyamban amitől az "ÉN"van,nem? Iszonyatosan bocsánatot kérek a kifejtésért csak próbáltam valahogy érthetően elmagyarázni ,hogy mire vagyok kíváncsi.

2013. febr. 17. 15:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező azt is írtad--""De ha az agy hozza létre a tudatot akkor elvileg bárki lehetnék nem?


mint írtam- nem az a szerepe az agynak, viszont az agy differenciáltságán, tökéletes vagy tökéletlen működésén és azon játszadozó fehér lélek működésén múlik az, hogy zseni leszel vagy csak egy cipész, zenész leszel, vagy festő. Na és persze azon is, hogy hova születtél, milyen korba, milyen társadalomba, milyen szülők ölébe pottyantál, és kik voltak az őseid, mit örökítettek át heted-íziglen. Ez határozza meg az ÉN-edet.

2013. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

27/ irtad--""A tutit SENKI SEM TUDJA! Lehet, hogy a földön még egy ember sem tudta eddig eltalálni mi lesz velünk ha meghalunk.""


Én viszont tudom.Mert láttam" hova kell mennie a léleknek a test-halála után. De az oda vezető út maga a pokol lesz nem vallásos fantázia szerint, hanem ténylegesen, mert a Föld belsejében kell végig menni....!!


Csodálatos a lélek-fazon és fantasztikus az is, amit megtapasztal miután felszabadul a testből. a végtelen Teret érzékeli és egynek érzi magát mindennel.

DE!! CSak nagyon rövid ideig, mert el kell indulnia ha akar, ha nem akar, mert fél, mert aljas módon élte életét az ember és bemocskolta saját lelkét. De a Föld ereje lehúzza és elindítja az utolsó-útjára. Azt megjárva, szembesül a földi isteni energiával, azzal eggyé válva és felerősödve válhat szintén isteni energiává-- de az ami volt megszűnik, mert egy nálánál nagyobb energiával azonosul.


szóval bármilyen csodálatos és fantasztikus a halhatatlanság kilátása, még is meg se közelíti azt amit itt a kézzel fogható valóságban átélhetünk. Ott nincs az hogy átölelünk valakit, nincs az hogy szeretünk valakit, és nincs és nem lesz itt a Földön legalábbis SOHA se újra élet!


az élet itt a Földön egyszeri és megismételhetetlen-- ezért úgy érdemes élni, hogy minden egyes percét kihasználni és ha lehet boldogan átélni ezt a csodát, ami a kézzel fogható valóságunk-- s ami tulajdonképpen egy nagyon rövid ideig tartó illúzió világ csak!

2013. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
JA és Kérdező, a tudomány még nem tart ott hogy megmagyarázni tudná mi lesz a halál után, mert még a Földünkről is vajmi keveset tud-- a léleknek nevezhető energiáról bár ismeri de nem érti így, nem képes azonosítani se, mert fél még a témához is nyúlni. Ha kiderülne tudományosan az ami az IGAZ, akkor a vallások mesevilágai összeomlanának
2013. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Tényleg, minek olyat kérdezni, amire biztosat senki sem tud válaszolni?
2015. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!