Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szempontból mi...

Tudományos szempontból mi lesz a halál után?

Figyelt kérdés
Elvileg a tudomány a mérhető és megfogható dolgokra koncentrál ,de a tv-be vannak erről a témakőről is kutatok. Szóval ha nem létezik lélek csak az agyam maga a tudat akkor életem vége után soha többet nem létezek? Nem lesz következő életem stb? De ha az agy hozza létre a tudatot akkor elvileg bárki lehetnék nem? Mi a különbség 2 agy között? Mitől vagy "ÉN"? Ki az az "ÉN" bennem? Ha nem létezik lelkem akkor például holnaptól én lehetnék Barack Obama miniszter elnök nem? Hisz neki is egy agya van és nekem is(Tudom hogy ez képtelenség ,de ez csak egy gondolatmenet). Felmerül a kérdés: Miért nem tudok Barack Obama lenni? Elvileg valaminek kénne lennie az agyamban amitől az "ÉN"van,nem? Iszonyatosan bocsánatot kérek a kifejtésért csak próbáltam valahogy érthetően elmagyarázni ,hogy mire vagyok kíváncsi.

2013. febr. 17. 15:08
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló amit mondasz ellentmond több ténynek. Mit gondolsz a halálközeli élményekhez? Elvileg az élményeket nem oxigén hiány fejti ki. Szóval nem hallucináciok. Ez tény!
2013. márc. 1. 07:31
 22/34 anonim ***** válasza:

Például milyen tényeknek mond ellent? Párat említs már meg légy oly szíves, hadd okosodjak kicsit :)


A halálközeli élményről pedig az a véleményem, hogy a halálközeli állapotban az agy igen erős sokkhatás alatt áll. Nem normálisan, a megszokott módon funkcionál, nem úgy dolgozza fel a külső és belső beérkező ingereket mint normális állapotában. Így viszont bármit "tapasztalhat", de ezen tapasztalatoknak nem sok közük van az objektív valósághoz. Úgy is fogalmazhatnék, hogy ilyenkor az agy elszakad a valóságtól, tévképzetek között, álomvilágban él, ami bármilyen ingereket és érzeteket eredményezhet.

2013. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én is pont mostanában gondolkodtam a halálon, és hogy mi lesz a halál után. Én nem vettem figyelembe a tudományt, csak a reális gondolkodást.

A lényeg az, hogy ugyanoda jutottam, mint amit a 74%-os válaszoló írt, illetve Sceptic válasza. Az ember agya fejlettebb, mint bármely más élőlény, így van éntudatunk és tudjuk, hogy egyszer meg kell halnunk. De kevés ember tudja azt elfogadni, hogy nincs lelkünk, hanem az elménk által vagyunk önmagunk, ami a halállal véglegesen megszűnik. Sajnos ez van. Én is nagyon sajnálom, mert a macskám meghalt, aki nagyon közel állt hozzám. És érzem, hogy örökre elveszett minden, ami ő volt. A kinézete, a személyisége. Ugyanígy az emberrel. Ha az agyunk meghal, vége a földi pályafutásunknak.

Nagy a valószínűsége, hogy a reinkarnáció és a mennybemenetel is csak népámítás. Ezt csak azért gondolták az emberek, mert az ember amióta tudja a halál-tényt, azóta nem tudja feldolgozni, hogy meghal és örökre vége. Ez nagyon nehéz feldolgozni, mert az a csoda hogy élhetünk, és utána vége, nagyon lesújtó dolog. Nehéz bebizonyítani, mi van a halál után, mert még egy halott sem tért vissza, esetleg csak frissen diagnosztizált halott, akinek még nem állt be az agyhalál. Viszont amit a "haldokló agy" produkál, az bizarr is lehet, ezért vannak furcsa látomások, fények, lebegés..stb. a haldokló embernél.

Az, hogy van -e lelkünk erre nincs válasz. Ezt talán azért találták ki az emberek, hogy mentsék magukat a végleges halál elől, hogy kapaszkodjanak valamibe, ami azt az illúziót adja, hogy halál után is van élet.

Pedig ha belegondolunk, ez teljesen irracionális. Miért lenne erre szükség? Az Univerzum törvénye szerint az anyagi testünk lebomlik, és bekerül a természetes körforgásba. A halott testből kikel a légy ÉS ÉL. Egy kis mezei virág ÉS ÉL. Talán egy halott atomjait tartalmazza a sárgarépa, amit megeszünk.

Az élet nagyon nagy csoda, de nagyon pazar. Pazarolja az életet, neki nem kincs az élet csak nekünk.

2013. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Amit irsz utolsó válaszoló az a önámitás. Véglegesen meghalni nem lehet. De majd ma délután több időm lesz és kifejtem.
2013. márc. 8. 06:26
 25/34 A kérdező kommentje:
Utolso válaszoló: Te csak bele menekülsz a világba és elfogadod szépnek még ha rossz az életed is. A félelmed miatt nyugtatod magad mert nem tudod mi lesz a halál után. Te élsz illuziba. A szerelem és vágy az agy ideiglenes kivetülése. Evolucios késztető erő. Az életnek nincs értelme mert te csak egy porszem vagy,csak egy bábu a sakkban. Nem tudsz tulátni a nyilvánvaló okkokon. Te is pazarlod az idődet és az életed számodra nem lehetőség hanem szánalom mert a társadalom ezt formálta benned.
2013. márc. 8. 06:39
 26/34 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló kábé 10.-ként írta le a kérdésedre a választ. Tudományos szempontból nincs létezés semmiféle olyan formában, mint amire Te gondolsz. Ám ezt még mindig nem vagy képes felfogni. Mármint nem azt, hogy ez így van, hiheted hogy nem így van, ez a Te dolgod. Azt nem vagy képes felfogni, hogy a tudomány a mai állása szerint nem fogad el sem lélekvándorlást, se pokol-mennyország bulit, se nirvánát, se semmi ilyesmit. Tudományos szempontból a haláloddal csak az atomjaid léteznek tovább, a szellemed/lelked nem.


A kérdésedre megkaptad a választ, már jónéhányunktól. Ennek ellenére még mindig itt erősködsz, hogy mind mulyák vagyunk és nem értünk hozzá. Ha nem vagy hajlandó elfogadni semmiféle választ, ami a Te elveiddel-hiteddel nem egyezik, akkor minek tetted fel a kérdésedet egyáltalán? Vagy ha már feltetted, miért nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a tudomány jelenleg ezen az állásponton van (még ha az nem is egyezik a Te nézeteiddel)?


Ja és még mindig várom azokat a tényeket, amelyek ellentmondanak a #20-as hozzászólásomnak.

2013. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Én voltam az 23-as 03 03-i válaszoló.


Én nem vagyok ebben tutibiztos, csak leírtam a véleményemet. én ezt érzem. Nem érdekelnek sem a vallások, sem a tudomány, bár mindkettőt nagyjából ismerem. Én ezt így érzem.

Nagyon sokat gondolkodtam ezen, és erre jutottam, hogy az emberek álmodozóak vagy valakiknek érdeke, hogy ilyen-olyan halál utáni élettel kecsegtessék az embereket (vallások).

Mivel az Istennek nevezett teremtő energia vagy bárminek nevezzük, nem beszélt egy emberrel sem, hogy mi lesz a halál után, ezért felesleges ezen agyalni. Majd meglátjuk mi lesz (ahogyan a vak mondja).


A tutit SENKI SEM TUDJA! Lehet, hogy a földön még egy ember sem tudta eddig eltalálni mi lesz velünk ha meghalunk.


Bár a legreálisabb az, hogy atomjainkra bomlunk és belekeveredünk újra a körforgásba. Én eléggé ezt érzem, persze nem tudhatom, senki sem tudta eddig (mármint élő) megmondani.

2013. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Aki azt mmondja hogy nem lesz semmi a halál után az honnan tudja de fordítva is aki azt gondolja hogy van valami a halál után az honnan tujda? Az emberek azok is ÉLŐLÉNYEK a tudomány az emberek találmánya az emberek a természetben élnek, tehát erre a halál meg ilyenekre nincs válasz. A kutyák csak 2 dimenzióban látnak, tehát nem tudják felfogni hogy például mi az a tv látják ugyan de nem tudjá felfogni. Honnan tudjuk mi emberek hogy a bolygón itt a Földön csak az létezik amit látunk? Lehet hogy sok más olyan "dolog" van amit nem vagyunk képesek felfogni az emberi aggyal illetve nem látunk az emberi szemmel. Egy tudós sem tudja megmondani azt hogy mondjuk mi volt az Univerzum előtt, meg ilyenek, ki volt az első ember a Földön ha volt is abból az egy emberből hogy lett most 7 milliárd stb.. Ezekre nincs válasz hiszen a tudosok is emberek. Tehát az hogy milesz a halál után senki nem tudja de megnyugtatlak hogy nem az lesz amit itt a Földön a jelenlei életedben észlelsz. Ezt a mit írtál kérdező idézem: Megfogok szünni örökre ,de úgy is mondhatnám ,hogy ha születik egy baba valahol a világban akkor az a baba leszek én. Én eddig ezzel a testtel és agyal/tudattal tényleg soha se léteztem. Szerintem nem létezik lélek. Ne zúdítsatok rám hóvihart ezért az elméletemért. Ezt még pár hete gondoltam. Lehet ,hogy tévedek,lehet ,hogy nem. :)


Erre az a válaszom, hogy valamilyen szinten én is gondolom mint ahogy itt leírtad. " Lélek" szerintem sem létezik én is azon vagyok amit leírtál hogy ha meghalunk utána egy újszülöttek leszünk megint. stb... Viszont a Földön nem mindig voltak emberek tehát ha lettünk akkor valamikor vége is lesz. Fel lehetne azt a kérdést is tenni, hogy amikor nem létezett az ember akkor hol volt?:D Vagy amikor egyáltalán nem létezett élőlény a bolygón... Tehát én ezen az állásponton is vagyok, hogy ha meghalunk akkor egyszerűen VÉGE megszűnűnk, és oda "jutunk" ahová akkor amikor még nem létezett élőlény a Földön::D:D vagyis sehová, de ezt a semmit, meg ilyeneket nem lehet felfogni amíg élsz és saját tudattal aggyal rendelkezel, és az emberi agy nem képes felfogni, mert különben tulmenne a "ternészeten".

2013. júl. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Tudományok részéről, még mindig ugyan ott tartanak ahol a vallások, fikciókat gyártanak az élet végéről.


Kezdjük azzal hogy az agyad az megsemmisül akár csak a tested-- bár az mumifikálódhat legalább az agyad viszont nem.

minek köszönheted az ÉN-edet?- személyiségedet, önmagadat?


Van a tested amely egy sejtkupac ezt átszövi egy idegrendszeri energia rendszer amelyet az agy sejtjei irányítanak.Az agy tehát egy irányító központ ugyan akkor a külvilág és belvilág információjának memóriája is-- ezt nevezhetjük együtt a Fekete-test-léleknek.


De ha csak ennyi lenne az élet, akkor csak komában vegetálni lenne képes.ezért a teremtő földi ERŐK- isteni energiák, beleszőttek önmagukból az első és a második teremtő aktusuk során is aminek köszönhetően lett egy isteni fehér-lélek energia szálrendszer is a testben. Ezen születik az érzelmi feszültséggel töltött gondolat.

S ez játszik az agy sejtjeivel és idegenergiákkal együtt és alkotja meg a fantáziát, és logikai gondolkodást a külső ingerek feldolgozását és memorizálását..


Tehát van egy számítógép vezérlés és memória, minél tökéletesebb a számgépünk energetikailag (fekete lélek-energia) és programjaiban (sejtes agy), annál jobban fog tudni alkotni vele az ember-- vagy is a fehér-lélek.


Tehát az Én-t vagy személyiséget megteremti

1./ fejlett, differenciált agy,

2/ az idegrendszer fekete lélek-energiája

3/ a fehér-léleknek gondolati- érzelmi energiája,

!/ az a miliő vagy világ, amelybe belevetett az ember akarata ellenére.


A halál a test pusztulásával a fekete lélek-energia kialszik, mint mécses lángja. Viszont a Fehér gondolati lélek energia felszabadul a test szorításából és visszatér oda, ahonnan eredetileg az ősök kapták a lélek energiájukat,a Földünk szívébe. Amit aztán újra és megint parányi szikraként, átörökítettek generációk hosszú sorában, az utódaikba, hogy élővé válhassanak.


Amit az utódok ismételten, egy új lélekként felneveltek a testükben, mint lelkük halk hangját, mint lelkiismeretet, amely óvni igyekszik az általuk alkotott ÉN-t, amely mindenáron élni tanítja az életet, mert az ÉN által a lélek is sokáig élhet itt, a a kézzel fogható valóságban.

2013. júl. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Jajj...
2013. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!