Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ősrobbanás szempontjából...

Ha az ősrobbanás szempontjából nézzük a világegyetem létrejöttét, akkor a bolygók miért gömb alakot vettek fel?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 06:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
22%
Wad..Most cáfoltál rá egy tudományos műsorra,ahol levezették hogy,ez igen csak nagy baki volt a vízerőművek részéről mert nem vizsgálták meg a rétegeket,tehát te is tudsz.A gömb forma:Azt véletlenül bizonyították be,az űrben,hogy a só,vagy valami kiborult és a legnagyobb szemcseméret kezdte magához vonzani az apróbbakat és kezdett kör formájú lenni.Ez csak ennyi volt és nem volt folytatása,nem került címlapra,nem vonultak át a felfedezők a diadal íven,mintha semmi jelentősége nem lenne!Így elfogadom valamilyen mértékben a válaszod,hogy a gravitáció húzza össze.Viszont a kopás és az újra visszanyert anyag is érvényes ebben a formában,ha kering valami a kitaposott úton.
2014. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Most cáfoltál rá egy tudományos műsorra,ahol levezették hogy,ez igen csak nagy baki volt a vízerőművek részéről mert nem vizsgálták meg a rétegeket,tehát te is tudsz."

Hát öregem, legközelebb figyelj jobban, ha ilyen műsort nézel, fogd fel és utána hülyézz le másokat.

Mert amiről a műsor beszélt, az helyi talajterhelést, földcsuszamlásokat, rétegmozgásokat jelenthet csak, nem a több km vastag, magmán úszó földkéreg mozgásait. Ha a kettő neked ugyanaz, nem velem van a baj.


"A gömb forma:Azt véletlenül bizonyították be,az űrben,hogy a só,vagy valami kiborult és a legnagyobb szemcseméret kezdte magához vonzani az apróbbakat és kezdett kör formájú lenni.Ez csak ennyi volt és nem volt folytatása,nem került címlapra,nem vonultak át a felfedezők a diadal íven,mintha semmi jelentősége nem lenne!"

Hajjaj. Te komolyan azt hiszed, hogy ebből jöttek rá? Még űrkutatás sem volt, már kézenfekvő tudományos tény volt.


"Így elfogadom valamilyen mértékben a válaszod,hogy a gravitáció húzza össze"

A valamilyen mértékben kifejezéssel ismét elvágtad magad. A gravitáció okozza. Kész, pont. Tény. Igazolt, ezerszeresen bizonyított teljes fizikai törvényrendszerünknek megfelelő tény.

Ha ezt nem hiszed el, megint csak nem velem van a baj.


"Viszont a kopás és az újra visszanyert anyag is érvényes ebben a formában,ha kering valami a kitaposott úton."

Ennek a mondat-ékszernek sajnos semmilyen tudományos tartalma nincs. Sőt.

Maradjunk a kerekre kopásnál mint felvetett oknál.

Ez Q-ra igaz a folyami kavicsra, de nem űrbeli égitestre.

Cáfolatnak ott van a sokmillió kisbolygóövi szédelgő kő, ami állatira nem kerek, pedig ők klasszisokkal többet ütköztek, dörzsölődtek, mint a (jóval kevesebb és ezért statisztikailag szinte lényegtelen) bolygók.

Ja, még egy cáfolat, áruld már el, a gázbolygók hogyan koptak kerekre. Meg a Nap? :D

2014. máj. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Wadmalac ***** válasza:
Itt jelezném ,a bolygók gravitáció hatására nyert gömbformájára a súlytalanságban lebegő vízcsepp példa csalás, mert ott a felületi feszültség az ok. Az említett sókristályoknál meg a minimális, de létező elektromos polaritás.
2014. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
17%

"Még űrkutatás sem volt, már kézenfekvő tudományos tény volt."

Ez szép volt:D!Megvártam,hogy lenyugodj,mert nem akarom,hogy agyvérzést kapj!Itt gondolom vákuum kísérletre gondolsz,legyen.. üsse kavics,de kerekre!

Én nem hülyézek le senkit,ezért vártam míg súlyos szavakat le nem írnál.Ez csak egy sima vita,de te háborúnak veszed!

"Cáfolatnak ott van a sokmillió kisbolygóövi szédelgő kő, ami állatira nem kerek, pedig ők klasszisokkal többet ütköztek, dörzsölődtek, mint a (jóval kevesebb és ezért statisztikailag szinte lényegtelen) bolygók.

Ja, még egy cáfolat, áruld már el, a gázbolygók hogyan koptak kerekre. Meg a Nap? :D"

Mióta vannak ott azok a kavicsok és mióta tudunk róla?Kb.50 éve.Erről ennyit.A milliárdos ősrobbanásotokhoz képest.A kigúnyolt utolsó mondatodra megadom a választ,ha te meg leírod,ami tegnap se ment,hogy ha a Földből szakadt ki a Hold,az miért kerek?!

2014. máj. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Megvártam,hogy lenyugodj,mert nem akarom,hogy agyvérzést kapj"

Én nem idegeskedek, de vagy nagyon tanulatlan ,vagy szándékos bosszantó troll vagy, már bocs. :)


"Mióta vannak ott azok a kavicsok és mióta tudunk róla?Kb.50 éve.Erről ennyit.A milliárdos ősrobbanásotokhoz képest."

Légyszíves, olvass már utána, mielőtt zöldségeket írsz. Nem dühöngök, tanácsot adok, mert égeted magad.


"ha te meg leírod,ami tegnap se ment,hogy ha a Földből szakadt ki a Hold,az miért kerek?!"

A gravitáció fogalma, meg a bolygók képlékeny állaga még mindig nem volt érthető? Ezzel megválaszolva.

Szóval hogyan kopik a gázgömb?

:D

2014. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még folytatnám, pár pont kimaradt:

"Itt gondolom vákuum kísérletre gondolsz,legyen.. üsse kavics,de kerekre!"

A második félmondat vicctartalma ok. :)

De áruld már el, mi a bari f...a köze van a nulla G-nek a vákuumhoz? Tényleg nem leszólásból, de nagyon hiányos ismeretekből akarsz okos lenni.


"Ez csak egy sima vita,de te háborúnak veszed!"

Én nem. Én rádpirítok, mert a kommenteddel azokat sértegetted, akik jogos tudományos alapon válaszoltak. Személyeskedtél érvek nélkül.

Főként nem is magam miatt, inkább pl. Sir Butcher vonatkozásában, akinek válasza totál korrekt volt. Állatira nagy kontrasztban a tieiddel. :)

2014. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
10%

Nézd már:) az iskolai bizonyítványomra vagy kíváncsi?Szorgalom:kiváló,magatartás: hanyag:).

Mivel égetem magam?Hogy fejből darálom az anyagot...Se puska se Wiki,se google!Gondolom a Szaturnusz kavicsaira célozgattál,de az hogy került oda?:)Ezért írtam hogy a milliárdos évnyi és a jelen emberei közti idő az semmi!Nem tudhatjuk a választ,hogy azok miért nem kerekedtek ki,pont az idő miatt!Viszont furmányos egy holdja van az biztos!Ez egybeolvasva megfelel a gázgömb kopására?Ott vajh miért nem működik a gravitáció a kavicsokra?Hát nem érdekes?Tehát a Holdra az a válaszod,hogy egy időben hűlt ki,ugyanaz az anyag és ott is a gravitáció miatt lett egy képlékeny anyagból kerek.Na ezt felírom,nehogy elfelejtsem.Tényleg,neked mi a szakmád,hogy bármikor itt vagy?Nem muszáj felelni.

2014. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
Mindjárt röhögőgörcsöt kapok! Mindenki a másik szövegéből idézget. xD
2014. máj. 9. 14:48
 39/49 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarok én okos lenni,hisz most tanítasz,amit 5 év múlva nagyon gyorsan el kell felejteni,mert addigra más felfogások lesznek.Sir B-vel semmi bajom nem én vagyok szerelmes bele,de lásd a 16-os kommented!S.B. is sajnos sablonosan ír,pedig jó amiket válaszolgat,de az ősrobbanásos kérdéseknél nem értünk egyet soha.Na meg azt nagyon inkorrektnek tartom,hogy ha valaki csak egy karaktert is bepöttyint,már 100%-os a válasza.
2014. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
17%
Szép jó reggelt kérdező!Kb. én is így vagyok már,mert nem megy az önálló gondolkodás valakiknek.
2014. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!