Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ősrobbanás szempontjából...

Ha az ősrobbanás szempontjából nézzük a világegyetem létrejöttét, akkor a bolygók miért gömb alakot vettek fel?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 06:32
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
16%
Bravó,ügyesek vagytok csak lepontoztatok,így most ti vagytok az okosak!Csak ezt el ne felejtsétek:D:D:D:D:D:D:D!
2014. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 Tom Benko ***** válasza:
100%
@19: A bolygól nagy időintervallumokban vizsgálva bizony inkább folyékonyak. Innen a válasz: a felületük mindig merőleges a gravitációs mezőre, ami viszont sugárirányú.
2014. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

17:29,


Hadd találjam ki: az ősrobbanás nem lehetett, mert semmiből nem lehet valami.


Kivéve persze a létező legkomplexebb lényt, istent, mert ő a semmiből egyszer csak lett, vagy mindig is volt. Na, ő lehetett. Ősrobbanás nem, mert az bonyolult :)


És amúgy igen: a bolygók biza mozognak, folynak. Belül meleg van, év százmilliók alatt lassan lesüllyednek az alkotó részei. Ha eléggé nagy, akkor ez a folyamat során eléri a közel tökéletes formát. Ha nem, akkor nem lesz gömb alakú - lásd az aszteroidákat, ahol nem ritka az elnyújtott krumpli alak sem. Nem voltak olvadtak, és belül sem maradt meg az olvadáshoz szükséges hő elég ideig. A Föld a mai napig olvadt belül, mozognak a kőzetlemezek, folyamatosan alakul a felszín, a hegyek torlódnak fel, és közben süllyednek bele a köpenybe.


De nézd meg a Marsot - a mélye már kihűlt, nem változik a felszíne, sőt, a Földön elképzelhetetlen méretű, 20km magas hegy is van - mert a kérge már megszilárdult, elbírja a hegy irtózatos súlyát. A Földön ugyanez (egy ideig) nem következhet be, mert egyszerűen az olvadt belsőbe elsüllyed a hegy.


Na, nem emberi léptékkel, hanem év milliók alatt - de ettől függetlenül megtörténik.

2014. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

A Föld nem tökéletes gömb, az egyenlítőnél szélesebb, az Északi sarknál nem éri el, a Déli sarknál túllóg az ideális gömb körvonalán. Ráadásul "horpadások is vannak rajta, azt hiszem Új Zéland körül a tengerszint vagy száz méterrel tengerszint alatt van és máshol is van hasonló, talán India környékén.

Mindezt csak hozzáteszem az előbbiekhez és véleményem szerint a kérdés valójában nem érdekli a kérdezőt, mert szerinte Isten ilyennek teremtette és pássz, mi vagyunk azok, akik túlbonyolítják a kérdést, mert ennyivel nem elégedünk meg és firtatjuk a valódi okokat.

2014. máj. 9. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekel, akkor miért teszem fel? Ha nem érdekel, miért imádom a biológiát? Ha nem érdekel, miért tettem fel más kérdést is a tudományban, és miért olvasok ilyen könyveket? Ha nem érdekel, miért nézem a tudományos dolgokat a Spektrumon?
2014. máj. 9. 06:29
 26/49 anonim ***** válasza:
Tényleg, mijé, ha ennyire nem érted? :-D
2014. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

"20km magas hegy is van - mert a kérge már megszilárdult, elbírja a hegy irtózatos súlyát. A Földön ugyanez (egy ideig) nem következhet be, mert egyszerűen az olvadt belsőbe elsüllyed a hegy."

Azért ide beszúrnám, hogy a kontinentális lemezeken, ott, ahol mondjuk 8 km magas hegy figyel, legalább ekkora vastagodás benyúlik alatta a magmába.

Ez olyan, mint a jéghegyek a tengeren, ott mondjuk lefele még sokkal több van, mint felfele.

Ahol egy vulkánt és környékét emeli fel a magma, ott, ha megszűnik a nyomás, le is süllyed.

A jégkorszak végén a kilométeres jégtől megszabadult területek is sokat emelkedtek.

Az egész kéreg olyan, mint a gumimatrac a Balatonon.

2014. máj. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

A jéghegy 9:1 arányban van a víz alatt, egy stabil hegység pedig 2:1 arányban a föld alatt (a Földön).


Az ősrobbanás után egy idővel pedig úgy nézett ki a világ, hogy csak hidrogén volt, ill. egy kevés hélium, és ez terjedt szét hatalmas sebességgel. Közötte ment az ősrobbanás fénye (a háttérsugárzás), azt' csókolom.

Nagyon hosszú ideig semmi más nem volt a világban, mint ez az egységes gázfelhő, és a sugárzás.

Jóval később kezdtek csak sűrűsödések kialakulni ebben a gázban, ebből pedig csillagrendszerek.

2014. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
16%
Ez a nyerő zsuga az éjjelitől!"mi vagyunk azok, akik túlbonyolítják a kérdést, mert ennyivel nem elégedünk meg és firtatjuk a valódi okokat."Na őneki jár a pacsi!Mert nem lexikális tudással jön,hanem csak találgatunk.Vannak saját vélemények,azt lepontozzák,vannak az elfogadott feltételezések ,mert "valószínű,netán,esetleg,így történt" tart egy prof. egy előadást és megkapja a 3D-s pacsit!Holnap jön egy újabb és akkor azt kell elfogadnunk!Kissé hasonlít az ipari forradalomra a filós tudományok is,hisz ott is kitalált valaki valamit,mint a kérdező és egymás torkának estek,hogy az ő kütyüje jobb,mint a másé!Sir b..!Nekem nem kell a tanárbácsi szerepét játszanod,ezekkel tisztában vagyok.Wadmalac:elhiszed,hogy az ember is közrejátszik a földkéreg változásában?Gondolj a vízerőművekre!Az az iszonyatos mennyiségű víz mekkora nyomást gyakorolhat már!Azt itt értetlenkedik mindenki,hogy most mi van itt a világvége:)!Ezt az óriási nyomást egy mérnök se kalkulálta bele,hogy milyen következményei lehetnek.Itt dinó kérdés is.Pl:Jurassic Park,ott 15-20 éve még a tudomány is elismerte,hogy átalakultak madárrá,tegnap mi volt?Kitalálták,hogy egy aszteroida becsapódott.Ma mi van?Hogy egy napszél lekapta az ózont és belepusztultak a forróságba!Holnap mi lesz?"Ki tudja mit tartogat a jövő"!Nem így fejezik be a tudományos műsorokat véletlenül?Mert ők se tudják.Tehát nyugodtan lehet a százalékommal kérkedni,lassan már rokkant nyugdíjassá pontoztok le!:)De az ősrobbanást soha nem fogom elfogadni semmilyen formátumban!!!
2014. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Gondolj a vízerőművekre!Az az iszonyatos mennyiségű víz mekkora nyomást gyakorolhat már!"

Hát, az a max 50 m vízmélység, az semmilyet. Annyit, mint kb. 10 m vastag kőzetréteg. Ezt vesd össze több km vastag kőzetréteggel, vagy 10-15 km vastag jéggel és érezni fogod, mennyire gyíkfing a víztározó.

Akármennyire elmélet még csak az ősrobbanás, klasszisokkal okosabb dolog (és bölcsebb) ezt elfogadni, mint kijelenteni, hogy a tudomány hülye és humbug az egész.


Persze ahhoz nem kell ész, ezért divatos.


Egyébként az alapkérdés, a bolygók gömb alakjának oka (a gravitáció) állatira nem kérdéses, cáfolatra vagy megerősítésre váró hipotézis, hanem kőkemény tudományos tény, szóval aki ebbe beleköt, annak még az ezotéria rovat is sok, esetleg a pszichiátriai aspektusok lehetnek érdekesek. :)

Még bizonyítatlan tudományos dolgokban kételkedni még hasznos is lehet, ha elősegíti a valódi tény, törvény megismerését.

De a tudományt így ad acta tenni és a tudományt elfogadókat beképzelt tanárkodónak nevezni oktalan, jogtalan és eszetlen dolog.

2014. máj. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!