Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ősrobbanás szempontjából...

Ha az ősrobbanás szempontjából nézzük a világegyetem létrejöttét, akkor a bolygók miért gömb alakot vettek fel?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 06:32
1 2 3 4 5
 41/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Gondolom a Szaturnusz kavicsaira célozgattál,de az hogy került oda?"

Na látod, itt a baj, hogy már ne haragudj, de tényleg fingod sincs, mi bizonyított tény illetve alapvető tudás a témában, mi pedig valóban kérdéses teória.

Szaturnusz kavicsainak nevezni a Jupiter és Mars közti kisbolygóövet kimeríti a tudatlanság fogalmát.

A nagy önbizalmad és szkepticizmusod alapja az, hogy olyan dolgokat vonsz kétségbe, amiről fogalmad sincs.


"Hogy fejből darálom az anyagot...Se puska se Wiki,se google!"

Hát pedig legalább a háromból valamelyik nem ártana, ha már az iskolában kimaradtál belőle.

"Tehát a Holdra az a válaszod,hogy egy időben hűlt ki,ugyanaz az anyag és ott is a gravitáció miatt lett egy képlékeny anyagból kerek"

ez nem az én válaszom. Nálam, nálad sokkal okosabbak válasza. Ez a tudomány válasza. Amit én spec sok-sok emberrel együtt tudok és nem szégyelljük.

"Na meg azt nagyon inkorrektnek tartom,hogy ha valaki csak egy karaktert is bepöttyint,már 100%-os a válasza."

az igazság néha egy szavas. :D

"Tényleg,neked mi a szakmád,hogy bármikor itt vagy?Nem muszáj felelni."

Gépészmérnök.

Adott témához nem kell éppen asztrofizikusnak lenni, csak kicsit olvasottnak.

Bármikor itt vagyok?

Csak munkanapokon, mondjuk délelőtt óránként 5 percet.

De őszintén szólva néha így is kidobott időnek érzem, mert sokszor falrahányt borsó.

"Sir B-vel semmi bajom nem én vagyok szerelmes bele"

Ja neked szerelmesnek kell lenni, hogy kiállj amellett, akinek igaza van? Elég érdekes világkép. S.B-rel volt többször nem egyetértésünk, vitánk is, de vele akkor is vitázni lehet, nem vitatkozni.

"lásd a 16-os kommented"

? Mit nem értesz?


Kérdés mi volt? Mitől gömb a bolygó. Válasz: a gravitáció. Ennyi. Ez nem vitatéma. Akinek az, az nem szabad gondolkodó, hanem vagy buta, vagy olyasvalaki, aki állati kevés fizikai tudással rendelkezik és ezt nem képes elfogadni (és pótolni).

2014. máj. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként elismerem, én vagyok a hülye, sajnos azoknak a válaszolóknak van igaza, akik az ilyen reakciókra nem megértetési kísérlettel, tényleg tudományos válasszal próbálnak szolgálni, hanem megoldják annyival: "hát te hülye vagy, tűnés vissza a suliba".

Rengeteg időt spóroltam volna, csak az a fránya neveltetésem meg az optimizmusom, hogy nincs hülye ember, csak olyan, aki még keveset tud.

Azért ebben is kételkedem már.

2014. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
15%
Figyelj!Nyugi van!Oké!?Te rád itt szükségük van az embereknek!Jó ez tudás és megbecsülni!Segíts másokon továbbra is!Tudod mit igazad van én vagyok a buta!Semmihez se értek csak okoskodok.Így rendben vagyunk?Elárulom,hogy tisztellek azért,hogy így kitartottál az elveid mellett!Mert aki azt eldobja magától az az örök vesztes!Az én szakmám magasépítő,de én is önképző vagyok,habzsolom a tudományokat,mert engem minden érdekel.Főképp az emberi reakciók.Az ősrobbanással tényleg nem értek egyet,de az az én bajom,vagy nem!Kb.fél éve regeztem be ide,egy § miatt,mert sehol se találtam.Itt megkaptam a választ,hogy nem létezik olyan,az ügyvédem is csak hallott róla.Igen sokszor megfordultam már a bíróságon és soha,de soha nem vesztettem és ez nem az ügyvéd érdeme,hanem a végsőkig küzd az ember az igazáért!Te is ezt tetted!!!Na de amikor kiírást csináltam,akkor néztem hogy te jó kerek ég:),milyen bunkó emberek vannak itt!Nem a tudományok rovatban!Így hát itt ragadtam,és a szarkasztikus válaszaimra vevők lettek az emberek!Kivéve téged!Csak így tovább!!!Ezt csak díjazni tudom!Bevallom azt is hogy megállapították rólam,hogy "minden egyes lépését,gondolatát alaposan megtervez".Ez a tervezés mára már másodpercekre csökkent.Egy szópárbajban nincs ellenfelem.Mielőtt kapitulálnál pacsi!!!Mert megérdemled,aki ennyit küzd egy kiírásért az megérdemli!
2014. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ősrobbanás témájában a szkepticizmus jogos. Azzal egyetértek. Azzal a feltétellel, hogy amíg nincs jobb vâlasz (most még nincs), addig elfogadom.

Csak állatira erőltetted a bolygó - elméletedet, elvetve a tényleg bizonyított jó választ.

Nem olyan vita a célom, ahol én nyerek, hanem olyan, ahol az igazság nyer. Amikor az nem nálam van, akkor az is jó, mert okosodok vele.

Régi hibâm, hogy nem tudom szó nélkül hagyni az igazságtalanságot.

Nem a vita a cél, hanem a megoldás, ennyi.

Harag meg természetesen nincs, mert értelmét venné az egésznek. :)

2014. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
24%

Köszönöm,hogy megértettél!Ez is ritka nálam,hogy én köszönetet adjak valakinek!

A bolygó válasz...hát te azon az oldalon vagy én meg ezen.Az igazságtalanságban is egyet értünk,látod!A megoldás:)...Az építőipar fő szlogenje,hogy nincs olyan,hogy nincs megoldás!

Haragnak tényleg mi értelme?Akár még cimbik is lehetnénk:)!Mert a szobám úgy néz ki mint egy műhely,sokan az elméletekkel jönnek,de én meg megcsinálom.És ki finanszírozza ezt?Hát saját magam,ugyanis nincs szükségem már a fizikai munkára,azt bedobtam a hobbik közé!Mert ésszel játszok!Havonta,napi szinten átlagba 40-60 ezer a bevételem fél óra "matekkal".Ezt sokan irigylik,de ehhez is tudás kell!Most gyorsan lezavarom azt is és segítek egy másik helyen valakinek mert igen csak nagy trutyiba keverte magát.Innentől már csak privát,mert van egy dolog amihez kell az alap tudomány is.Hátha neked ott van a fejedben!Unom már,hogy állandóan pi...n vág az áram:)!Erre nincs képlet,erre nincs semmi,ez új!Na leléptem mára,ha érdekel a dolog jelezd!Minden jót!

2014. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Wadmalac ***** válasza:
100%
Viszont minden jót. Kérdés jöhet, hátha tudok segíteni. De az a bolygó dolog nem vélemény kérdése, az tény. Ebből nem engedhetek, mert akkor a tudományt köpném szemen. :)
2014. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
12%
Látod,milyen jót tettem veled,bár ez a te érdemed,hogy küzdöttél!Igaz én már lassan mínuszba leszek,na de mindegy!:)Tudod mit,neked van gépészmérnökid,nekem van mindenre megoldásom,esküszöm dobjunk össze egy űrtutajt!:)Odakint a tetthelyen lehetne ezt a vitát lezárni!:)Ezért járok itt ahol,vagyok mert küzdök állandóan a saját igazamért,se egy Japán prof. elmélete nem tud meggyőzni,se Einstein meg a bandája,csak a saját szememnek hiszek.Na de most vissza szálltam a földre,kicuppantom a fejem a monitorból,mert van egy sejtésem,hogy még a gyöp is kinőtt amíg itt vitáztunk,körbe járom a birtokokat és pár segéddel rendbe rakjuk,tehát ma 3D-ben leszek:).Amúgy,meg akinek leesik a mondandóm annak egy örök élmény!Láttál már legfelsőbb bíróságot szakadni a röhögéstől?Mert én megcsináltam,de olyan szinten,hogy nem gyenge ellenfelem volt de az ügyvédje is lelépett tárgyalás közben,pedig nagyon kemény volt de feladta!Ha nem küzdenék én se,akkor most az én behalt végzettségemmel,mehetnék közmunkában bizonyítani,mint az átlag ember aki csak tűr és bambán néz ki a fejéből!Igen néz,de nem lát!!!Ott a megoldás a szemünk előtt mindig,de nem látjuk,mert másra hallgatunk!Már aki!:)Te meg tényleg segíts a hasznos válaszaiddal az embereknek,mert tényleg azok!Ha rád hallgatnak,akkor ők is nyerők,úgy mint te!
2014. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
85%
Bakker, ez a 42%-os nem normális. :D Összevissza hadovál minden hülyeséget. Egyszer én is vitáztam vele, erre írt egy zavaros privát üzenetet, valami olyasmi volt benne, hogy a földmaffia ellen harcol, perekre készül és velünk vitatkozva melegít be az összecsapásra. Meg, hogy büszke rá, hogy valami 12 éves gyerek azt mondta jól nyomja. :D Mindig ezzel a fejből darálom az anyagot szöveggel jössz, pedig néha nem ártana olvasnod sem, mert így buta maradsz, mint a föld. Túlfűtött önbizalomból még senki sem merített magának agyat.
2014. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
Ez mi 15 00 15?
2014. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!