Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikrohullámú fagyasztás hogy...

Nlorant82 kérdése:

Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Régebben (még az agyvérzésem előtt) mikor még iskolás voltam és a mikrohullámú sütő működési elvét tanultuk nekem eszembe jutott hogy az elv lehetővé tenné a mikrohullámú fagyasztást is és a tanárt megkérdeztem az elméletemről és azt mondta lehetséges ily módon akár fagyasztani is de az szintén károsítaná az ételt ugyan úgy mint a mikrohullámú sütő! Azt szeretném megtudni hogy anno hogy képzelhetem el a mikrohullámú fagyasztást mert sajnos hiányzik ez a rész az agyvérzésem óta! Hogy lehet mikrohullámokkal fagyasztani? Olyanok válaszát várom akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához az olyan válaszok hogy nem lehet meg hülyeség meg stb nem érdekel! Az elméleti magyarázat érdekelne a mikrohullámú fagyasztásra nekem ez az elmélet a mikrohullámú sütés elvéből jött de hogy?

2014. nov. 10. 20:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy.
2014. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Téves az a megalapítás hogy sehogy mert kísérleteztem is vele sikerrel videó tanúsítja csak később szétszereltem a készüléket utána meg kaptam egy agyvérzést és most nem tudom hogy működött anno! És személy szerint zavar mert látom a videót és a rokonaim is mesélik hogy milyen klassz dolog volt nálam meg filmszakadás de tudom hogy én csináltam egyes lépésekre emlékszem de nem tudom újra megépíteni ha nem jövök rá hogy csináltam anno! És a mikrohullámú sütő működéséből jött le amit a tanár tanított az órán anno akkor ugrott be és pofon egyszerű volt utána már megépíteni de most nagyon nehéznek tűnik!
2014. nov. 10. 20:20
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
a hullámokkal a részecskéit kelted mozgásra és amiatt felmelegszik, fagyasztani tuti nem tudsz vele. ÉS kamuzol is mert valami jegyzeted biztos lenne róla ha foglalkoztál volna vele.
2014. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%

Az étel a mikróban energiával rendelkezik mert nem abszolút nulla hőmérsékleten van. A mikrohullámok ugyancsak energiával rendelkeznek.

Ha a mikrohullámot elnyeleted a mikróban levő étellel akkor annak energiája növekedni fog és nem csökkenni.

Ezért ha abszorbeálódik az ételben a mikrohullám, akkor annak hőmérséklete növekedni fog és nem csökkenni.

Hát ez most nem jött be de azért nem volt annyira rossz.

2014. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Tűz volt mert valaki felbujtatta a házat nem kamuzok! Amúgy a mikró a víz molekulák saját frekvenciáját gerjeszti 2,4 Ghz en van a víz saját frekvenciája meg van még magasabb tartományban is ahol lehet gerjeszteni a vizet! De valahogy lehet ezt gátolni is mikrohullámokkal!Gondoltam arra is hogy köze van e a magnetronban kialakuló forgás irányának ehez vagy az anód helyzetének stb! Nem igazán jöttem rá! Sajnos mindig is a feljegyzések voltak azok amit a fejemben tartottam mert tökéletes memóriám van! Az agyvérzésre meg nem számítottam de ugyan ki gondol arra hogy bármi baja is eshet!
2014. nov. 10. 20:45
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

Az utolsó hozzászólásodban sikerült 4 hatalmas hülyeséget is leírnod, így kijelenthető, hogy az agyvérzés és a lakástűz olyan maradandó sérüléseket okozott, amik teljes mértékben meggátolnak abban, hogy akár csak az eredeti elved töredékét is felidézd vagy újraalkosd.

Ja, és folytasd csak a sztorid, itt mindenki elhiszi, amit mondasz!

G.

2014. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

"szigula nevű felhasználó válasza:


Az étel a mikróban energiával rendelkezik mert nem abszolút nulla hőmérsékleten van. A mikrohullámok ugyancsak energiával rendelkeznek." Ez így van de a húrelméletből tudjuk hogy a világegyetem rezgő energia hurokból amit akár felfoghatnánk hullámoknak is na már most azt viszont tudjuk hogy ellentétes hullámok oltják egymást tehát ha az ételben a víz molekulákat gerjesztjük a saját frekvenciájukkal és ezáltal felmelegszik az étel ha mondjuk ellentétes hullámmal megpróbálnánk elnyomni a sajátfrekvenciáját az ételnek akkor nem lehetne ily módon lehűteni? De ez meg sántít mert mi lesz az energia nem tűnhet el azzal is történnie kellene valaminek!

2014. nov. 10. 20:54
 8/35 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy lézerrel lehet hűteni. Csak egy kicsit kellett guglizni:


[link]

[link]


Mikrohullámmal is megy? Talán.

2014. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást NLorant82!
2014. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a jobbulás... hát, nagyon ráférne. Mielőtt valaki tényleg agyvérést kap ettől a sok baromságtól.
2014. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!