Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikrohullámú fagyasztás hogy...

Nlorant82 kérdése:

Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Régebben (még az agyvérzésem előtt) mikor még iskolás voltam és a mikrohullámú sütő működési elvét tanultuk nekem eszembe jutott hogy az elv lehetővé tenné a mikrohullámú fagyasztást is és a tanárt megkérdeztem az elméletemről és azt mondta lehetséges ily módon akár fagyasztani is de az szintén károsítaná az ételt ugyan úgy mint a mikrohullámú sütő! Azt szeretném megtudni hogy anno hogy képzelhetem el a mikrohullámú fagyasztást mert sajnos hiányzik ez a rész az agyvérzésem óta! Hogy lehet mikrohullámokkal fagyasztani? Olyanok válaszát várom akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához az olyan válaszok hogy nem lehet meg hülyeség meg stb nem érdekel! Az elméleti magyarázat érdekelne a mikrohullámú fagyasztásra nekem ez az elmélet a mikrohullámú sütés elvéből jött de hogy?

2014. nov. 10. 20:06
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Az az egy dolog félig nem hülyeség, amit elgondoltál:

Nem gerjeszteni, hanem csillapítani kell az étel molekulái által gerjesztett hullámokat. Az ellenfázisú, azonos frekvenciájú hullámok talán kiolthatják egymást, de ehhez viszont kéne alkotnod egy olyan szenzort, ami még nem létezik. :D Sok sikert!

2014. nov. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"lehetséges ily módon akár fagyasztani is de az szintén károsítaná az ételt ugyan úgy mint a mikrohullámú sütő! "


Idáig voltam képes elolvasni a kérdésedet. Aki ma még HISZ a mikrohullámú sütő ételkárosító hatásában, az inkább ne is álljon neki otthon mikrohullámú ételfagyasztót fabrikálni mikrohullámú sütőből.

2014. nov. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Sceptic. Van ételkárosító hatása. Eleve a hűtés / melegítés sejtroncsoló hatású. Ha nem így lenne, tudnánk hibernálni embereket. Ebben sajnos igaza van a kérdezőnek. Sajnos ha berakod a forró olajba a rántott húst, akkor is "károsodik" az étel. Megsül.


Egyébként tényleg csinálj egy lézeres szenzort, ami minden eddiginél pontosabb, akár 10 a huszonakárhanyadikon pontossággal méri az étel hőmérsékletét, majd ebből az adatból következtess arra, hogy mekkora ellenfázisú frekvencián kell besugároznod a kaját, hogy lehüljön. Sok sikert! Nobel-díj gyanús.

2014. nov. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
A vízmolekulák rendezetlenül rezegnek és forognak az ételben. (hőmérséklet). Ezt rendezett hullámokkal nem lehet kioltani már bocsánat. Egész biztosan le lehetne vezetni valamelyik "főttételből". (főtételből)
2014. nov. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ahogy szigula írta, a tárgyak saját normális hőrezgése nincs szinkronbn. Teljesen kaotikus fázisban és még frekvenciában is, a hőmérséklet ezen sok-sok egymáshoz közeli frekvencia átlaga.

Rezgéssel rezgést meg csak akkor tudsz "kiütni", ha a frekvencia, amplitúdó azonos és pontosan ellenfázisban vannak.

Egy-két atommal meg tudod tenni.

De egy mol anyagban 6*10^23 darab részecske rezeg össze-vissza.

Nem akarlak elkeseríteni, de erre otthon sem te, sem más nem csinált, nem csinál és nem is fog eszközt csinálni.


Egyetlen elméletileg lehetséges út van.

Az anyaggal folyamatosan, hosszú ideig szigorúan állandó frekvenciájú és amplitudójú mikrohullámú rezgést közlök, gyakorlatilag melegítem, ezzel a véletlenszerű kioltások révén ELVILEG el tudom érni, hogy egy idő után az egész anyagdarabom úgymond szinkronban rezeg.

Na ekkor a megfelelő egyetlen ellenfázisú hullámmal "megállíthatom" a rezgést, akár az abszolút nulla fokot is meg tudom közelíteni.

Megjegyzem, ez is csak igen kicsi anyagrészekkel működhet és igen pontos frekvenciát és szinkrontartást adó mikrohullámú eszközzel, de még itt is belecsúfítanak olyan apróságok, hogy a mikrohullámú sugársásnak is van terjedési sebessége, ami már önmagában szinkronhibát okoz.


Ilyet pár atommal egy részecske-gyorsítóban vagy hasonló színvonalú mikrohullámú eszközzel meg lehet csinálni.

De nem a konyha sarkában, házilag készített kütyüvel. Esélytelen.

2014. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

"Sceptic. Van ételkárosító hatása. Eleve a hűtés / melegítés sejtroncsoló hatású. Ha nem így lenne, tudnánk hibernálni embereket. Ebben sajnos igaza van a kérdezőnek. Sajnos ha berakod a forró olajba a rántott húst, akkor is "károsodik" az étel. Megsül. "


Sorry, de megint csak vitatkoznom kell ezzel a levezetéssel.


A nyers hús nem étel a mai ember számára. Nehezen rágható, nehezen emészthető, betegségeket okozhat, és még az íze sem valami csúcsszuper (leszámítva néhány kivételt, pl. egyes halfajták, rovarlárvák, tatárbifsztek, stb.). A sült hús annál inkább ételnek minősül. Tehát a nyers hús miközben megsül, valóban sejroncsolódáson megy keresztül, de épp ez a sejtroncsolódás, fehérjekicsapódás az a folyamat, ami során az ember számára nehezen emészthető, és akár betegségeket okozni képes állapotból kellemes állagú és zamatú formába változik a hús.


Tehát azt aláírom, hogy sejtroncsoló hatása van a mikrosütőnek, de nem ételkárosító hatása - sőt, épp ellenkezőleg, ételjavító hatással rendelkezik (persze, ha nem másfél órán át szenesítesz egy 15 dekás csirkecombot). És a kérdező ételkárosító, és nem pedig sejtkárosító (vagy fehérjekárosító) hatásról beszélt.

2014. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező valamelyik tudományos ismeretterjesztő filmben, "A fantasztikus négyes"-ben, vagy hasonlóban látta, úgyhogy biztosan lehetséges. :D
2014. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Wadmalac ***** válasza:
100%
Kicsit rosszul emlékszik.
2014. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
54%
Megkíséreltem megvédeni a kérdezőt. Igaz ugyan, hogy a vízmolekulák rendezetlenül rezegnek, de ha igen precíz eszközt alkotnánk, ami elég gyorsan reagál, és elég pontosan mér, akkor talán képesek lehetnénk olyan hullámokat produkálni, ami épp lassítaná a vízmolekulák rezgését.
2014. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

#19: Egyenként?

:D

Ezért írtam ,amit írtam pár sorral feljebb.

2014. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!