Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikrohullámú fagyasztás hogy...

Nlorant82 kérdése:

Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Régebben (még az agyvérzésem előtt) mikor még iskolás voltam és a mikrohullámú sütő működési elvét tanultuk nekem eszembe jutott hogy az elv lehetővé tenné a mikrohullámú fagyasztást is és a tanárt megkérdeztem az elméletemről és azt mondta lehetséges ily módon akár fagyasztani is de az szintén károsítaná az ételt ugyan úgy mint a mikrohullámú sütő! Azt szeretném megtudni hogy anno hogy képzelhetem el a mikrohullámú fagyasztást mert sajnos hiányzik ez a rész az agyvérzésem óta! Hogy lehet mikrohullámokkal fagyasztani? Olyanok válaszát várom akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához az olyan válaszok hogy nem lehet meg hülyeség meg stb nem érdekel! Az elméleti magyarázat érdekelne a mikrohullámú fagyasztásra nekem ez az elmélet a mikrohullámú sütés elvéből jött de hogy?

2014. nov. 10. 20:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Longitudinális elektromágneses hullám?

Valaki bizonyította?

[link]

2014. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Maxwell mondta, hogy létezik transzverzális és longitudinális elektro-mágneses hullám, és Tesla előállított ilyet.


[link]


Plazmában, működik.

2014. nov. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges? ez volt az eredeti kérdés és itt a szabályzat: Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!


Ezért is nem értem a longitudinális hullámok hogy keveredtek ide mikor itt a téma Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges? volt csak nekem tűnik úgy hogy a longitudinális hullámok egy új kérdés? Amúgy Tesla tényleg csinált ilyet továbbá a hang is longitudinális hullám! Vissza térhetnénk az eredeti kérdésre?

2014. nov. 17. 07:41
 34/35 anonim ***** válasza:
...és mi van, ha a longitudinális hullám kapcsolódik a megfejtéshez? :D Szerintem kapcsolódik.
2014. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Mind a longitudinális elektromágneses hullámok, mind a mikrohullámok "vivőegysége" a foton, nem állnak olyan nagyon messze egymástól. És eleve a fagyasztás az hűtést, vagyis hőelvonást jelent, ami nem más, mint a lehető legtöbb összenergiájú foton eltávolítása a hűtendő rendszerből a lehető legkevesebb összenergiájú foton beeresztése mellett.


Nem igazán tudom értelmezni, mit jelent elektromágneses hullámok körében a longitudinalitás, ehhez a részéhez nem tudok érdemben hozzászólni. De én sem tartom kizártnak, hogy lehet köze a kérdésed megfejtéséhez.

2014. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!