Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikrohullámú fagyasztás hogy...

Nlorant82 kérdése:

Mikrohullámú fagyasztás hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Régebben (még az agyvérzésem előtt) mikor még iskolás voltam és a mikrohullámú sütő működési elvét tanultuk nekem eszembe jutott hogy az elv lehetővé tenné a mikrohullámú fagyasztást is és a tanárt megkérdeztem az elméletemről és azt mondta lehetséges ily módon akár fagyasztani is de az szintén károsítaná az ételt ugyan úgy mint a mikrohullámú sütő! Azt szeretném megtudni hogy anno hogy képzelhetem el a mikrohullámú fagyasztást mert sajnos hiányzik ez a rész az agyvérzésem óta! Hogy lehet mikrohullámokkal fagyasztani? Olyanok válaszát várom akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához az olyan válaszok hogy nem lehet meg hülyeség meg stb nem érdekel! Az elméleti magyarázat érdekelne a mikrohullámú fagyasztásra nekem ez az elmélet a mikrohullámú sütés elvéből jött de hogy?

2014. nov. 10. 20:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ne feledd, hogy a vízmolekulák diamágnesesek! Gyengén, de diamágnesesek. Nem kell közölni nagy energiát, csak mágneses térrel beállítani őket "polarizálni", majd eközben ráküldeni az ellenfázisú mikrohullámot, és majd akkor.. á mindegy úgyis csak elmélet, meg csak latolgatok. XD
2014. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=yMbENMTrIGY


Majd otthon összedobok valamit ha már villamosmérnök vagyok, mert felkeltettem a saját érdeklődésemet. Utána kéne olvasgatnom még.... "mindenre van egyszerű(bb) mód" ez az elvem.

2014. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha egyetlen molekulát akarok hűteni hogy ellenfázisban mozgatom a mikrohullámmal akkor a molekula fog energiát közölni a fotonnal (kék eltolodás)és nagyobb lesz a frekije.Ez oda vezet hogy a mikrohullám nem a molekulában nyelődik el hanem máshol közel a molekulához ami ugancsak fel fogja melegíteni szerencsétlen molekulát.

Szóval ha egy problémát megoldassz akkor jön a következő.

2014. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát igen, nem olyan egyszerű dolog ez, mint egy rúgással megállítani egy kerti hintát.

Atomi szinten működik, csináltak már így mélyhűtést. De harminc deka párizsi már nagyon más tészta.

2014. nov. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Ha már témánál vagyunk, létezik gyorshűtő. De az folyadékot tud hűteni, és olyan elven működik, hogy örvényt gerjeszt a folyadékban. :)
2014. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"Megkíséreltem megvédeni a kérdezőt. Igaz ugyan, hogy a vízmolekulák rendezetlenül rezegnek, de ha igen precíz eszközt alkotnánk, ami elég gyorsan reagál, és elég pontosan mér, akkor talán képesek lehetnénk olyan hullámokat produkálni, ami épp lassítaná a vízmolekulák rezgését."


Ez azért sem biztos hogy működne, mert az egyes vízmolekulák eltérő távolságra vannak a mikrohullám-gerjesztő géptől, valamint a rezgési fáziseltolódások ideje valószínűleg rövidebb, mint a fázisletapogató sugár oda-vissza ideje, valamint a gép adatfeldolgozó sebessége. Vagyis mire a vízmolekulák helyzetéről, állapotáról letapogatott információ feldolgozásra kerülne, már értékelhetetlenné válik annak információtartalma. És akkor még ott van az is amit Wadmalac írt, hogy nem egy, hanem x*10^23 db molekula helyzetének és állapotának adataival kellene megbirkóznia a computernek... Itt nem működik a statisztikai hozzáállás, nem tudjuk átlagolni az egyes molekulák adatait, és aszerint mikrohullámoztatni a molekulatömeget.


Egy zárt, stabil rácsba rendezhető alkotóelemekből álló anyag hűtését talán meg lehetne mikrohullámokkal oldani. Ha ez az anyag megfelelő tulajdonságokkal rendelkezik, akkor lehetne belőle egy hűtőrácsfélét fabrikálni, amin keresztül lehetne nyomni a vizet, és a víz már át tudná adni neki a hőtartalmát, amit viszont semlegesíteni lehetne az anyagban mikrohullámmal. Gyakorlatilag mint egy autónak a hűtőrácsa, úgy viselkedne a dolog. Vélemények?

2014. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges úgy letapogatni, hogy a "tapogatás" ne befolyásolja a vizsgált molekulákat?
2014. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy egy monokormatikus mikrohullámmal sikerülne minden szabadsági fokra nézve (elektronállapotok, rezgés, forgás, transzláció) rendezett populációt létrehozni, miközben a kaja sokféle módon csatolva van a környezetéhez, és ezek a szabadsági fokok is egymáshoz.
2014. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé paradoxon ez a három állítás... valaki homályosítson már fel!


1) Longitudinális hullám nem terjedhet közeg nélkül.

2) Létezik longitudinális elektromágneses hullám.(Maxwell)

3) Az elektromágneses hullámok a vaacumban is terjednek.

2014. nov. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A mikrohullámú fázissal való manipulálásnak van egy akadálya.

A mikrhullámú hullámhossz a centiméteres tartományban van. Hány vízmolekula van egy centiméterben?

2014. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!