Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tudományos, érdekes...

Milyen tudományos, érdekes témát ajánlotok nekem? Akár ezotéria is lehet amin el lehet gondolkozni és érdekes!

Figyelt kérdés

Ezeket már végig magoltam! Rengeteget olvastam róluk az elmúlt hónapban!

De egyébként engem rengeteg ilyen dolog érdekel és elég sok mindent tudok már! :) És minden érdekel :)

-Univerzum

-Nazca vonalak

-Fekete lyuk

-Piramisok

-Bermuda háromszög

-Óceánok mélye

-Maják

-Űrkutatás

-Fénysebesség (Pld: Ha egy csillagot látunk lezuhanni az valójában már több millió éve nincs ott csak a fénye most ért ide. stb!)

-Csillagok

-Mars (De erről még nem tudok teljesen mindent!)

És sajnos a más bolygókról sem tudok olyan sok mindent csak a napról,holdról,a földünkről.

Írnátok ilyen dolgokat amin el lehet elmélkedni, gondolkozni?

igaz ezek nagy rész nem tudomány hanem ezotéria de akkor is nagyon érdekes dolgok! :)

Szeretném minél jobban,nagyobbra növelni a tudásomat!

16/F


2015. máj. 29. 19:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Ha egy csillagot látunk lezuhanni az valójában már több millió éve nincs ott csak a fénye most ért ide. stb!)"


Ez nem igaz. Ha egy csillagot látunk lezuhanni, akkor az hullócsillag, ami nem más, mint egy kis darab kőzet az űrből (azaz meteor), ami a levegővel való súrlódásakor felizzik, vagy teljesen elizzik. De a hullócsillag csak a népies megnevezése, valójában meteorról van szó. Konkrétan egy csillag, ami igazi csillag 8azaz egy nap egy másik távoli naprendszerből), az nem fog lehullani, max felrobbanni.

2015. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 piriiiii ***** válasza:

Remélem, olyanokat fogok írni, amiket nem írtak előttem.

Ha lehet ezotéria, akkor: tudatos álmodás, alvásparalízis.

Higgs bozon.

Tudatmódosulás (pl. binaural beats, tehát nem feltétlenül drogok).

Vallások, vagyis inkább a vallások emberekre, társadalmakra való hatása.

Mitológiák, a különböző kultúrák hitvilága.

Amúgy mire gondolsz ezotéria alatt? :D

Mert se az univerzum, a fekete lyuk, a piramisok, az óceiánok világa, a maják, az űr, a csillagászat, fizika nem igazán ezotéria.

Ajánlok egy könyvet amúgy: Solaris (Stanislaw Lem).

Időutazás. :D

Ha már univerzum meg csillagok meg fekete lyuk meg stb, akkor bele lehet mélyedni a Földön kívül (feltételezhetően) létező lényekbe.

Természetismeret, evolúció, fajok egymás mellett élése, fejlődése, egymásra hatása, az ember fejlődése.

A jövő technikája, robotológia.

Halálközeli élmények.

2015. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Komolyan a tudatos álmodás és a tudatmódosítás között felsoroltad a Higgs-bozont? Ezeket hogy kombináltad össze vagy random eszedbe jutott? Tényleg érdekel, hogy ennek van vmi ezotériás vonatkozása is, mert kvantumfizikánál is divat minden fizikai megállapításhoz 20 ezotériás dolgot kreálni, de nem hallottam még a Higgs-bozonról ezos dolgot
2015. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 piriiiii ***** válasza:

Dehogy van ezoterikus vonatkozása.

Azt utánuk írtam, ha nem tűnt volna fel. :D De bocsánat, ha nem egyértelmű.

2015. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 piriiiii ***** válasza:
Bocs, így utólag tényleg olyan, mint az ezoterikus témába szántam volna...
2015. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves #10, es minden mas valaszolo,


#9 kommenelo vagyok, es kaptam egy privit a kerdezotol, amit megosztok veletek, hogy kicsit arnyaltabb kepet kapjatok a jellemerol:


''De téged ki a fa..om kérdezett ha nem tudsz, normálisan válaszolni minek írkálsz ide te...?''


(Azt az f betus szot en pontoztam ki, mert fennakadt a tragarsagszuron.)

2015. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát istenem még van ideje kinőni :D Nekem akkor is kellemese ilyen kérdésekre válaszolnom úgy hogy egy egyenlet se kell hozzá miután kidolgoztam 4 magfizika tételt.
2015. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 piriiiii ***** válasza:
:/...
2015. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Okos kerdezonk egy masik gyongyszeme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


(Ajanlom figyelmetekbe az utolso mondatat: ''Már ezen gondolkozok régóta de nem bírom fölfögni és nem látok rá tudományos, természeti megoldást!''


Valamint #10-es kommentjeben szinten igyekszik pengezni.)

2015. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!