Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
 571/631 Cerevisiae ***** válasza:
100%
ööö ... orrvadászok helyett orvvadászok... :D
2017. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 572/631 anonim ***** válasza:
91%

1. Ügyesen összemosod a buddhizmust az orvvadászattal

2. Azt,hogy mindenki más hülye,azt az ego állítja,a materialisták egója, a bölcs hindu azt mondja, gondolkozz úgy, ahogy neked tetszik, ő nem szól bele. senkit sem akar erőszakkal meggyőzni a nézeteiről.

Nagyon más úton járunk, ez már egyértelműen kiderült, engem nem zavar, nyugodtan folytasd az evolúció terjesztését, mi spirituális emberek már el vagyunk kötelezve egy másik úton.Az utak végén úgyis mindenkinek el kell számolnia az életével,ha úgy gondolod, ez a Te utad, a Te felelősséged, a Te döntésed, ebbe senki sem szólhat bele, ugyanígy egy spirituális embert sem fogsz tudni soha meggyőzni arról, hogy a vak véletlen hozta létre, életének nincs oka és célja, csak úgy "LETT".

2017. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 573/631 anonim ***** válasza:
32%
Azért okosan átgondolva némileg megváltozott az én nézetem is, főleg ennek az oldalnak köszönhetően, most már el tudom fogadni azt a gondolatot,hogy az evolúció szabályait megalkotta a Teremtő, és ezek mentén működik a folyamat, persze nem teljesen függetlenül, némi segítségre mindig szükség van, nem húzta ki a lábát véglegesen magunkra hagyva minket, embereket.
2017. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 574/631 Cerevisiae ***** válasza:
92%

[link]


"A fekete kontinensen az utóbbi 4O évben sikerült az afrikai rinocéroszok 95 százalékát kiirtani, az elefántok létszámát pedig az évi 30 ezer példány kilövésével az eredeti 3-5 millióról 47O ezerre csökkenteni. Ennek oka pedig nem más, mint az ázsiai, leginkább kínai és vietnami igények kielégítése. A keleti kultúrákban ugyanis az orrszarvú tülkének varázslatos gyógyító és potencianövelő erőt tulajdonítanak. Ráadásul mára a feltörekvő, újgazdag rétegeknél státusszimbólum lett a porított orrszarvútülökből készült ital, amit partikon másnaposság ellen használnak."


Annyira bölcs ez a Kelet, meg annyira tud tanulni az állati létből...hogy csak na...

2017. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 575/631 Cerevisiae ***** válasza:
89%

" Ügyesen összemosod a buddhizmust az orvvadászattal "


Ez a tény, barátom! Hogy te ezt nem akarod tudomásul venni, az a probléma.


Neked, barátom, nem sok fogalmad van a világról, és így a buddhizmusról se. Valami negédes mézes mázas nyugatra formált nézetcsomagot megkaptál onnan, pedig a valóság egészen más. A különböző buddhista iskolák eltérő buddhista tanokat követnek attól függően, hogy melyik szútrát veszik alapul.


[link]


A valóság mindig másképpen alakul, mint az az idealisztikus álomkép, amit itt nyugaton a bölcs keletbe beleálmodnak.

2017. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 576/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

"nyugodtan folytasd az evolúció terjesztését"


Semmi ilyesmiről veled itt nem beszélgettem. Totál más a téma. Ha nem akarsz vitatkozni, ám legyen. De ha elkezdesz vitatkozni, akkor legalább figyelj arra, amit a vitapartnered ír. Idáig már a bölcs keleti oktatók nem jutottak el tanácsadásilag?

2017. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 577/631 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, felesleges olyan vitába keveredni, ahol egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat az ő igazáról.

Ha úgy gondolod, nagyon kevés a tudásom /ezt írtad/ maradj meg ezen hitedben, engem nem zavar. Ha esetleg sikerül egy komolyan hívő embernek megváltoztatni a gondolkodását,azt feltétlenül írd meg, bár ezt kétlem.

Bocsánatot kérek,hogy feleslegesen raboltam az idődet, köszönöm az információkat, amiket kaptam tőled. Van ugyan két diplomám, de egyik sem evolúcióbiológiából, ezért jól jöttek. üdv

2017. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 578/631 Cerevisiae ***** válasza:
89%

" Ha esetleg sikerül egy komolyan hívő embernek megváltoztatni a gondolkodását,azt feltétlenül írd meg, bár ezt kétlem. "


Nagyon naiv vagy. Ezt nem egy ember éri el, hanem hosszú évek sorozatos benyomásai teszik. Ha a komolyan hívő alatt a fanatikust érted, akkor valóban nincs esély, bár erre se vennék mérget. A remény hal meg utoljára.


Másrészt nem is tudom, hogy miről beszélsz. Senki nem akar senkit semmilyen hitre áttéríteni. A lényeg az, hogy a valóságot ne tagadja meg. Ennyi az egész.

2017. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 579/631 anonim ***** válasza:
46%
Igen,sokszor megkapom ezt másoktól is, hogy naiv vagy, de ehhez hozzá kell szokni, aki igazán komolyan gondolja a hitét, azt gyakorlatilag bolondnak nézik az emberek. Ez vele jár, mindenki azt gondol rólam amit csak akar, az engem nem befolyásol semmiben, ettől még ugyanugy gondolkozom továbbra is. Szerintem spirituális témába ne menjünk bele, annak nem itt a helye. Köszönöm a választ!
2017. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 580/631 anonim ***** válasza:
91%

"A lényeg az, hogy a valóságot ne tagadja meg. Ennyi az egész."

Ez a mondatod olyan téma, amiről könyveket írtak már. Amit Te valóságnak gondolsz, az a materialisták látják valóságnak. Idézhetjük a klasszikus Mátrix filmet is: Mi a valóság? Ha azt hiszed, hogy amit látsz, hallasz, tapintasz, érzel, a valóság csupán az érzékszerveiddel felfogott digitális jelhalmaz"

Mi úgy gondoljuk, a világ ennél sokkal több.Ez megint visszavezet minket az evolúció kérdéséhez, mi az életünk célja, miért születtünk, Isten milyen formában létezik, miért nem látjuk a szellemi lényeket és így tovább. Üdv

2017. ápr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!