Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ölnek ennyi pénzt a...

Miért ölnek ennyi pénzt a világűr kutatásába/meghódításába, annak ellenére, hogy ez nem szolgálja annyira az emberiséget, mint amennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. Indiára. Az ország vasúthálózatának legnagyobb része nincs rendesen felszerelve/kiépítve, nem beszélve az országban fellelhető nagyszámú nyomornegyedről, és magáról az emberek helyzetéről, de ők a Marshoz küldenek szondát. Szerintem vicc. Előbb a saját Földünkön kellene megoldanunk a problémákat, és majd aztán jöhetne az űr.

De persze ez minden űrkutatásban szerepet vállaló országra is vonatkozik. Én nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kellene az űrkutatással foglalkozni, hanem azt, hogy jóval kevesebbet, és azt a pénzt más dolgok megoldására fordítani, amivel talán még az egész emberiség is nyerhetne. Persze ez a nagyvilágból, csak egy kisember szubjektív véleménye, de attól még lehet igaz.



2016. szept. 21. 23:57
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
79%

Ráadásul olvasgassuk csak, hogy konkrétan itt, ezen a fórumon milyen reklámok is jönnek épp most:


"Szabadulj meg a gerinc é(!) ízületi fájdalmaktól az 1. használat után / Az amerikai egyetem(?) tudósai bebizonyították..."


"A memóriajavítás házi módszere 3 nap alatt / A 69 éves Ilona 1 egyszerű trükköt alkalmazott..."


"Egy tanárnő tragédiája 8 éves tanítványa jobban beszél nála angolul / nagymamája módszerével". Írásjel nuku. Értsd, ahogy akarod.


Látszik, hogy ezek a hirdetések totál hülyéknek készültek, és pillanatnyilag CSAK EZ VAN ezen az oldalon!

ÉS MI VAGYUNK A CÉLKÖZÖNSÉG!!!

2016. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 Tislerics Máté ***** válasza:
92%

Nagyon jó válaszokat kaptál kerdező. Annyit még azért el lehet mondani, hogy az űrkutatás hosszútávon nem csak hogy élhetőbbé teszi a bolygónkat, de meg is mentheti:


Hogyan vesszük észre az Armageddont okozó aszteroidákat? mivel hárítjuk el azokat? Mit csinálunk amikor a Nap már elpárologtat minden vizet a Földön? Hogyan hagyjuk el bolygónkat amikor már nem tud minket ellátni? Nem az a kérdés hogy lesznek e ilyenek, Hanem az hogy MIKOR!!!


Pillanatnyilag azt a kutatasi teruletet nézed le, ami megmenti a Te és unokáid életet...

2016. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
Az alapvető tévedés, amibe általában a tudomány oldaláról is beleesnek, hogy a problémákat pénzzel meg lehet oldani. Specifikus problémákat igen, de az emberiség legfontosabb problémáit nem. Jó példa volt az "először költsünk többet az oktatásra". Ettől az oktatás színvonala nem nőne, sőt. A rosszat csinálnák jobban.
2016. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 Vree ***** válasza:
100%
Én amúgy nem azt mondom, hogy ne komolyan is beszélni róla, hogy mi származik az űrkutatásból és hol kell elfoglalnia a helyet a fontossági sorrendben. Azért nem vagyok hajlandó ebbe belemenni viszont, mert MÁR MOST IS ott van, borzasztó kevés pénzt kap a NASA, az összes komoly űrprogramot leállították, nem véletlenül van 1 db nemzetközi űrállomásunk, nem orzságonként külön, mint anno az oroszok-amerikaiak elgondolták, nem véletlenül hosszíbbítják meg újra és újra a még működő műholdak üzemidejét a tervezetten túl is, nem véletlen, hogy akik űrutazásról álmodnak ma már sokkal inkább a magánszektorban reménykednek, nem is a NASAban, mert alig-alig akarnak költeni rá az emberek. Hogy valakinek az a maradék fájjon, leépíteni még azt a 10 évente egy szondát, az 1 db űrállomást, azt az 1 Hubble űrteleszkópot is, hogy aztán a szegény éhezőknek adja (de a saját jólétét, szórakozását biztosító, sokkal többe kerülő intézményekből bezzeg nem adna), az finoman szólva pofátlanság.
2016. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 Wadmalac ***** válasza:
83%

Össze kéne vetni, hogy ami a mai életünkben jobb, kényelmesebb, biztonságosabb, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt, annak hány százaléka volt egyértelműen a tudományos fejlődés eredménye.


Közel 100.


A tudománytól sajnálni a pénzt nem más, mint ma megenni unokáink kenyerét.

2016. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
97%

"Ettől az oktatás színvonala nem nőne"

De, nagyon is!

Olyan tanárok mennének oda dolgozni, akik képzettek, tehetségesek, elkötelezettek.

Olyan eszközök lennének ott, amelyekkel tanítani is lehet.

Olyan feltételek (épület, stb), amivel már tanítani is lehet.


Persze, ha nem lopnák szét az egészet.

2016. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim válasza:
100%
Én csak a saját példámmal szeretném erősíteni az előttem válaszolók véleményét, azaz hogy mennyire fontosak pl. a NASA kutatásai. Több, mint 20 éve szívbillentyű műtéten estem át, mely után a sebész megnyugtatott, hogy ezt a műbillentyűt már nem kell kicserélni pár év múlva, mint az eddigieket, mert ennek az anyaga a NASA által kikísérletezett, az Űrben is használt fém, melyből készült kis szerkentyű akár 120 évig is tökéletesen fog működni. Ez is bizonyítja, hogy az űrkutatás az életünkre milyen komoly ráhatással van.
2016. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

#1:

Eddig és még ezután is egy ideig nőni fog az emberi populáció, de tudósok állítólag azt jósolják, hogy ha ez eléri a 10-15 milliárdot, akkor fokozatosan csökkenni fog a létszám. Ezt elvileg az alapján okoskodták ki, hogy eddig, ha a Földön valahol demográfiai csökkenés volt megfigyelhető, akkor ez fokozatosan átterjedt a többi földrészre is.

Ez csak egy hipotézis, de lehet beválik, és valószínűleg még a mi életünkben választ kapunk rá.


És mint írtam, nem csak Indiára gondoltam a kérdésfeltevés pillanatában, csak mint példát ezt hoztam rá. (És azt is írtam, hogy nem kellene az egész összeget másra áldozni.)

Egyébként van abban valami, amit mondasz.

2016. szept. 22. 18:54
 19/55 A kérdező kommentje:

#2:

Igaz.

2016. szept. 22. 18:54
 20/55 A kérdező kommentje:

#3:

Ha ez tényleg így van, akkor gyalázatos.

2016. szept. 22. 19:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!