Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ölnek ennyi pénzt a...

Miért ölnek ennyi pénzt a világűr kutatásába/meghódításába, annak ellenére, hogy ez nem szolgálja annyira az emberiséget, mint amennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. Indiára. Az ország vasúthálózatának legnagyobb része nincs rendesen felszerelve/kiépítve, nem beszélve az országban fellelhető nagyszámú nyomornegyedről, és magáról az emberek helyzetéről, de ők a Marshoz küldenek szondát. Szerintem vicc. Előbb a saját Földünkön kellene megoldanunk a problémákat, és majd aztán jöhetne az űr.

De persze ez minden űrkutatásban szerepet vállaló országra is vonatkozik. Én nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kellene az űrkutatással foglalkozni, hanem azt, hogy jóval kevesebbet, és azt a pénzt más dolgok megoldására fordítani, amivel talán még az egész emberiség is nyerhetne. Persze ez a nagyvilágból, csak egy kisember szubjektív véleménye, de attól még lehet igaz.



2016. szept. 21. 23:57
1 2 3 4 5 6
 41/55 Mojjo ***** válasza:
100%
@39: nemár, te tudod a nagy titkot (végülis a titkok fő jellemzője, hogy minden hivatalos egyetemi honlapon fent szoktak lenni), és azt mondod, keresgéljek neten? Nem mered simán elárulni, hátha lekapcsol a HH?
2016. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Jozef38 válasza:
0%
@40.Nagyon nagyon csúnya dolog anonim módon savazni a másikat megpersze tiszteletlenség is.De segítek egy kicsit,-csukd be a szemed és képzeld magad elé azt a fotót,ami a földet ábrázolja(a holdról készítették Armstongék), megvan?...a másik amit még el kell képzelned az egy többezer éves sumér agyagtábla,szerinted melyiket könnyebb hamisítani?Csak azért írtam a főkérdésre amit írtam,mert érdekesnek találtam és szerettem volna ha a kérdező nem csak materialista szemszögből közelítené meg a dolgot,hanem nyitottabban hisz sok olyan dolog történik a világban,mint ez a pénzes dolog(a főkérdés),a lényeg mindig legyen valami amivel leköthetik a többség figyelmét,hogy ne derülhessen fény az igazságra,mert az pánikot szülne és káoszt.
2016. szept. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
89%

Azért kíváncsi vagyok, hogy miért mindenki a tudománytól akarja elvenni a pénzt?

Sose hallottam pl., hogy Las Vegast kellene megszüntetni, pedig az aztán tényleg esztelen és fölösleges pazarlás az egész város, ahogy van!

De ugyanígy a többi divatcikk, a legújabb okostelefonok, vagy akár az esztelen hadiköltségek.

2016. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 Mojjo ***** válasza:
100%

@42: nagyon csúnya dolog anomním módon savazni olyan kutatók tucatjait, illetve sok generációnyi tudóst, akik egész életükben azon dolgoztak kőkeményen, hogy az emberiség tudását gyarapítsák. Na meg tiszteletlenség is. Ejnye...

Mindenesetre kíváncsi lennék, mi az a forma, ami káoszt, meg pánikot okozna. Mert ha mondjuk minden embernek gyerekkorától azt mondanák, hogy a Föld trigonális bipiramis alakú lenne, mi történne? Semmi, megszoknák, természetes lenne. Vagy, ha mondjuk ikozaéder alakú. Vagy lapos korong alakú (hopp, az vótmá' a történelem során, mégsem lett pánik). Szóval mégis miféle forma, és miért okozna pánikot? Kénytelen vagyok azt gondolni, hogy a Föld valójában Darth Vader sisakját ábrázolja, más tippem nincs.


Amúgy azt tudtad, hogy azért közelítőleg gömb alakúak a nagyobb égitestek, mert így éri el az őket alkozó anyag a legkisebb helyzeti energiát. Tulajdonképpen ha valaki életében nem lát egy földgömböt sem, és soha nem hallja senkitől, hogy a Föld gömb alakú (okok, geoid), de legalább a gimis fizika úgy-ahogy megy neki, már elméleti úton tutibiztosan meg tudja mondani, hogy a Föld alakja gömb KELL, hogy legyen. De gondolom, a helyzeti energia fogalmát, meg az energiaminimukra törekvést is csak a gonosz tudósok találták ki, de valójában a sumérok jobban tudták. Ugye jól sejtem?


Elképesztő...

2016. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 Mojjo ***** válasza:
100%
@44: nézzétek el nekem az elírásokat, meg azt, hogy néha kérdő mondatok végére is pont került, sajnos nem igazán tudok telefonról írni, aztán ha mégis megpróbálom, ez lesz belőle...
2016. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

"szerettem volna ha a kérdező nem csak materialista szemszögből közelítené meg a dolgot,hanem nyitottabban hisz"


Nem materialista szemszögből?! Egyéb szemszögekre ott van az ezotéria topik, szeretettel várnak téged az ufóhívők.

2016. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Wadmalac ***** válasza:
100%

Áruljátok már el, kérlek titeket, akkor most milyen nem-gömb alakja van a Földnek a valóságban!

Esküszöm, nem halok bele.

:D

2016. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Szegény Józsi titkolja, csak minket akar megóvni a szörnyű igazságtól. :D
2016. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Wadmalac ***** válasza:
100%
Pedig igazán jöhet, idekészítettem a xanaxot.
2016. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 Mojjo ***** válasza:
100%

No, rákerestem már, hogy a sumérok szerint hogyan is nézett ki a Föld, ha már Józsi barátunk titkolja a szörnyű igauságot. Azt hittem, valami izgalmas lesz, de csalódnom kellett, egyszerű lapos korong.


"Earth was seen as a flat disk surrounded by a hollow space. This was enclosed by a solid surface which they believed was made of tin."

[link]


Józsi barátunk egy újabb laposföld-hívő. Van ez így néha. Már csak azt nem értem, mi a túróért keltene pánikot, meg káoszt, ha a kitalált gömb alakú Föld helyett mindenkinek az igaz, lapos korong Földet tanítanák... De valószínűleg sosem tudjuk meg.


Meg tud döbbenteni azért az emberi hülyeség mértéke. És az a szörnyű, hogy a laposföld-hívők messze nem a legrosszabbak...

2016. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!