Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miyen jó könyvet tudnátok...

Miyen jó könyvet tudnátok ajánlani fizikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a fizikát és lassan a végére érek egy fizikával kapcsolatos könyvnek,amiből rengeteg dolgot tudtam meg. Az lenne a kérdésem,hogy mit ajánlanátok következőnek.

Ha a könyv egy kicsit eltolódik az absztrakció felé az sem baj. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F



2017. nov. 10. 18:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, az előző előtti válaszolóra gondoltam, nem az előzőre. Mikor elkezdtem írni, ő még nem volt ott.
2017. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nehéz dolgot kérsz, mert még nincs kellő matematikai, fizikai alap a "szárazabb" fizikai témájú könyvek megértéséhez. Ugyanakkor a fizika és általában a világ működésének megértéséhez nagyon hasznosak a fizikatörténeti könyvek, mert bemutatják azt az utat, ahogyan az emberiség eljutott (sokszor sok kacskaringóval) egy-egy probléma megoldásához, jelenség magyarázatához. Hogy miért jó ezt az utat végigjárni neked is? Nos, a világ megismeréséhez alapvetően egy kételkedő hozzáállás szükséges, amikor a látszólag helyes, vagy az addig tekintélyelvvel magyarázott dolgokban valaki elkezd kételkedni és a többieket meggyőzni egy másik lehetséges magyarázatról. Ezek elképesztően hasznos tapasztalatok, mert megérted, hogy a tudomány milyen játékszabályok szerint működik, mit tekinthetünk bizonyításnak, egyáltalán hogyan kell helyesen megfogalmazni egy tudományos kérdést.

Szóval én mégis mondjuk Asimov idézett művét ajánlanám folytatásnak.

2017. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Na de kérem az Asimov úr stílusa nem lenne rossz csak egyszerűen nem a fizikáról szól. Vagyis,hogy pontosítsak rengeteg olyan rész van benne amely engem jelenleg most nem érdekelne,mivel biológiáról,kémiáról szól.
2017. nov. 10. 23:34
 14/28 anonim ***** válasza:

Hát most érdekességeket akarsz csemegézni, vagy a fizikát tanulmányoznád?

Egy igen egyszerű, mondhatnám földhözragadt megközelítésű mű Szalay: Fizika című könyve, középiskolásoknak készült vagy 50 éve, olyan sok matematikai igény nincs benne.

Bár, ami a fizikai jelenségek megtapasztalását illeti, akár elkezdheted olvasni Budó: Kísérleti fizika című háromkötetes művét (a tankönyvtárban megtalálható a neten), mivel kísérleti fizika, ezért minden témát azzal kezd, mit láttak, hallottak, éreztek a kíváncsi tudósok a történelem folyamán. A matematikai levezetések felét meg átugrod.

2017. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyerekként engem ezek kötöttek le:


[link]


[link]


[link]


[link]


Később jöttek a komolyabb könyvek, bár ezek sem könnyen emészthetők. Nem a Matematika lesz benne nehéz... :-)

2017. nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Mai fejjel olvasmányos, de roppant érdekes, de nem annyira Fizika:


-John Gribbin "Számolás kvantummacskákkal"



Michio Kaku Fizikus ismeretterjesztő könyvei. Wikipédián fent van miket írt. (Rengeteg Magyarnyelvű videó is van.)


Jim Al-Khalili Fizikus könyvei.

(Rengeteg Magyarnyelvű videó is van.)

2017. nov. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Igen, epp ezt azkartam mondani, videok nem erdekelmek? Pld:

Kvantummechanika 1/4: https://www.youtube.com/watch?v=6ic3hzYJ1EE&t=22s

https://www.youtube.com/watch?v=kMhfQHBANNA

https://www.youtube.com/watch?v=SF3vIuaeYoY


Es meg rengeteg van!

2017. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Egyik kedvencem "A koszmoszon tul" sorozat. Ime egy pelda: https://www.youtube.com/watch?v=a2rauO4eYyk
2017. nov. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Tom Benko ***** válasza:

Joanne Baker: 50 fogalom, amit ismerned kell

Holics László: Fizika

Marx György: Atommagközelben

Litz József et al.: Fizika I-III

Michael Brooks: Nagy kérdések - fizika

Nagy Károly: Elektrodinamika

Gulyás et al.: Ennyit kellene tudnod fizikából

George Gamow: Fizika

Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete

2017. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Bellabás V. Levente válasza:
100%

L. D. Landau, A.I. Kitajgorodszkij: Fizika mindenkinek I-II.


A két kiváló szovjet tudós művét ajánlom, illetve Öveges professzor összes könyvét!


...és még itt is találsz bőven irodalmat:


[link]

2017. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!