Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miyen jó könyvet tudnátok...

Miyen jó könyvet tudnátok ajánlani fizikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a fizikát és lassan a végére érek egy fizikával kapcsolatos könyvnek,amiből rengeteg dolgot tudtam meg. Az lenne a kérdésem,hogy mit ajánlanátok következőnek.

Ha a könyv egy kicsit eltolódik az absztrakció felé az sem baj. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F



2017. nov. 10. 18:03
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Megvettem Leonard Susskind Az elméleti minimum 1. című könyvét.Karácsonyra Simonyi Károly A fizika kultúrtörténete című könyvét gondoltam. Utána ami még nagyon tetszett az Budó Ágoston Kísérleti Fizika cimű könyve.
2017. nov. 13. 16:24
 22/28 dq ***** válasza:
76%

Nem könyv, de ha hosszabb ideig Bp-en jársz, akkor a Csodák Palotájába látogass el. (Nekem a legjobb emlékeim onnan vannak (igaz még 6 évesen))


Van egy csomó magazin ami tudományos érdekességekre szakosodik, pl Természet Világa, Élet és Tudomány, Index/Origo stb tudomány rovata.


[link]

Itt vannak felsorolva tudományos ismeretterjesztő könyvek (nem tudom hogy be lehet-e állítani hogy két címkére -- ismeretterjesztés és fizika --egyszerre szűrjön, úgy még jobb lenne), a legtöbbhöz van tonnányi olvasói értékelés és idézetek a könyvekből.


Illetve könyvek megvétele helyett a könyvtárat tudom ajánlani, olcsóbb és sokkal jobb. (Kiveszel ötöt, beléjük lapozol, amelyik nem tetszik félredobod.)

2017. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 miharminc ***** válasza:

Stephen Howking: Az idő rövid története, (??? négy betűs vezetéknevű, japán szerző???): Einstein Világegyeteme (Kozmosza?)

Elnézést a pontatlanságért, jelenleg nem tudok hozzáférni a könyvhöz.

2017. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Az idő rövid története Stephen Hawking-tól
2018. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell a külföldi írók felé orientálódni, amit az előző válaszolók írtak.

Részemről ajánlom pl. Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete c. könyvet. Nem mai darab, könyvtárból, vagy antikváriumból tudod beszerezni, még a 70-es években íródott. A könyv gyakorlatilag mintegy "elmesélés" szintjén mutatja be a fizikát, és a nagyobb találmányokat.

Másodikként ajánlom George Gamow: Fizika c. könyvet. Ez szintén "mesélős" jellegű, de sok számítást is tartalmaz példákkal. Ez sem mai darab, a 60-as években íródott. A fizikai alapok viszont azóta sem változtak. Talán a mértékegységek, amire figyelni kell, de aki a fizika iránt egy kicsit is érdeklődik, elvárható hogy tudja pl. mi az a kilopond (kp).

Harmadik könyvként pedig Szalai Béla: Fizika c. könyvet tudom ajánlani. Ez is még a 60-as évekből származó könyv, de kitűnően mutatja be a fizika egyes területeit, főleg műszaki alkalmazásokkal. Ez akár emelt szintű érettségire való felkészüléshez is nagyon hasznos. Az atomfizika része , az ami kiegészítésre szorul, de a fizika többi részére vonatkozóan nincs jobb könyv.


Ha még ennél is több, és mélyebb elméleti tudást szeretnél, akkor ajánlom Holics: Fizika (I-II kötet) könyvét. Ennek a könyvnek a szintje a középiskola, és az egyetem között van. Annak idején egyetemi felvételire készültünk ebből.


Ha még magasabb szinten szeretnél fizikával foglalkozni, akkor Bérces Gyula-Skrapits féle általános fizika c. könyvet ajánlom. Ez már egyetemi szintű könyvsorozat, az ELTE kiváló professzorai által írottak, bár középiskolai kiegészítésként is hasznosak.

Talán a differenciálegyenletek azok, amit az ember középiskolásként nem teljesen ért belőle, de autodidakta módon -kellő szorgalommal- az is elsajátítható.

2018. febr. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Gamow, Holics és Szalay (y-al) már novemberben ajánlásra kerültek.
2018. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#26: Újra ki lesznek adva, változatlan nyomtatásban?

A Holics félét néhány éve mintha láttam volna új kiadásban, de a két kötet egybe volt kötve.

És kétféle volt a boltban, volt egy eredeti, és volt egy egyszerűsített, rövidített változat.

2018. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Ez az állítás hamis. ***** válasza:
51%

"Megvettem Leonard Susskind Az elméleti minimum 1. című könyvét."


Ez esetben mindenképpen ajánlanám, hogy vágj bele az "Az elméleti minimum II."-be. A kvantummechanika - látni fogod - igencsak lenyűgöző tud lenni. Ráadásul Hraskó Péter fordította, aki még tanított is anno minket, s volt egy mondás vele kapcsolatban, jelesül: "Ha a Hraskónál valaki nem ért meg valamit.... hát ott nagyon nagy baj van". :)


De - ha jóban vagy az angollal - le is töltheted az I., II., III. -at innen:


Az első kötet: [link]


A második: [link]


A harmadik (nem tudom, ez kijött-e már magyarul):

[link]

2018. jún. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!