Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti a fizikát vagy a kémiát...

Ti a fizikát vagy a kémiát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Ez a két természettudomány nagyon fontos a mai világunkban.Kérdem én,hogy melyiket kedvelitek jobban? Én speciel a fizikát ugyanis az egész univerzumunk működését írja le,meg amúgyis a kémia visszavezethető fizikára. Véleményetekre lennék kiváncsi.Indoklojátok meg a válaszotokat,ha kérhetném. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 11. 15:34
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
A kémia engem jobban leköt és jobban is szeretem és érdekesebbnek is találom d e a fizika is jó ám :)
2017. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Mojjo ***** válasza:
91%
@6: Ekkora marhaságot összehordani, kedves D NMR... Szerintem te max álmodban végeztél el bármilyen vegyész szakot, csak aztán belelógott a kezed a bilibe.
2017. dec. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
0%
Na figyelj:A fizika az anyagok szerkezet és a tér idő meg ilyenek a kémilya igazán a természet és több tudást tartalmaz mint a fizika. De, viszont a fizikát a hétköznapokban jobban fel lehet használni. Ettől függetlenül a kémiát és. amint említettem nekem a kémia több tudást jelent és sokkal hasznosabbank találom. Ettől fűggetlenül a fizika is lehet még sokkal hasznosabb. Ha nem tudod eldönteni akkor érvelek:A kémia minden anyag hogy mit eszel és ilyenkor tudod hogy mit eszel és hogy épül föl , tudod, hogy mi van a levegőben a vízben és ezekben. A fizikát a kémia tanulásával magadban akarat-akaratlanul fel KELL építened.Ezáltal a fizika az hogy miért nem vagy miért esel fejre ha behúzod az első féket tehát az is mindenhol ott van.A kémiát tanulva meg van a fizika egy nagy része is de a fizikát tanulva a kémiát lehetetlen felépíteni.Remélem értelmes választ attam mert sok idő volt. :D
2017. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mojjo. Ez egy tény,a fizikából le lehet vezetni a kémiát,csakhát ki akarna atomfizikát alkalmazni egy egyszerű redoxireakcióra.
2017. dec. 11. 17:41
 15/31 anonim ***** válasza:
A fizika nekem jobban tetszik.
2017. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdem,de miért?
2017. dec. 11. 18:07
 17/31 anonim ***** válasza:
Sohasem értettem, hogy miért kell leszólni egy másik tudományt, mint amiben járatos az ember. Érzésem szerint egyébként, aki komolyan foglalkozik egy tudományággal, az nem szólja le a másikat, és nem tesz különbséget közöttük. Elég nagy dilettantizmusnak tartom ezt a fejtegetést, hogy a kémiából le lehet vezetni a fizikát, de fordítva nem... Egyszerűen mással foglalkozik a kettő.
2017. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem akarom leszólni a kémiát, igenis fontos tudomány,de ez egy tény. Igenis le lehet. Csak marha bonyolult lenne Schrödinger-egyenlettel meg a többivel leírni az anyagok közti reakciókat. Ettől a kémia még nem csak egy modellrendszer ami könnyíti a tudósok dolgát,hanem általam is elismert komoly tudomány. A kémiával meg nem hiszem,hogy le lehetne vezetni mondjuk a Newton-törvényeket,vagy akármit.
2017. dec. 11. 20:12
 19/31 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as a fizikára épül a kémia és ezért van az hogy egy kémikus akarva akaratlanul magára szed némi fizika tudást.

De ha belegondolsz ott vannak a kvarkok amik a fizika területe a kvarkokból épülnek fel a protonok a protonokból épül fel a levegő aminek te leírhatod a kémiáját.

2017. dec. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Mojjo ***** válasza:
A #13-as, "remélem értelmes választ attam" hozzászólás olyan, mintha egy ötéves gyereknek túl sok pálinkás kenyeret adnánk, majd egy felnőttet - aki a pálinka maradék 7 decijét épp benyomta - odaültetnénk a gép elé, hogy írja már le, miket magyaráz. Nem hiszem, hogy foglalkozni kellene vele, nem az a szint.
2017. dec. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!