Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti a fizikát vagy a kémiát...

Ti a fizikát vagy a kémiát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Ez a két természettudomány nagyon fontos a mai világunkban.Kérdem én,hogy melyiket kedvelitek jobban? Én speciel a fizikát ugyanis az egész univerzumunk működését írja le,meg amúgyis a kémia visszavezethető fizikára. Véleményetekre lennék kiváncsi.Indoklojátok meg a válaszotokat,ha kérhetném. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 11. 15:34
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Mellesleg Mojjo te melyiket preferálod,és miért?
2017. dec. 12. 07:10
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
ez a vita... és mindeközben mindenek mögött, fölött, a matematika van :D
2017. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Fizikát. Alapvetően mindkettőt, meg fontosak a kémiai ismeretek is a fizika megértéséhez, de valahogy jobban ráérzek a fizikára.
2017. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Én a kémiát.

Nekem könnyebb megérteni, hasznosabbnak látom.

A kémia olyan dolgokra tanít, hívja fel a figyelmet, amit nem látsz, míg a fizika tök egyszerű dolgok, csak mindennek 30 féle nevet és 5 féle számítási módot adnak, szerintem ritka egy bosszantó tantárgy.

Hangsúlyozom:SZERINTEM. Nem nézek furcsán senkire, ha szereti, de én a fizikát utálom majdnem a legjobban minden tárgy közül.

2017. dec. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Mojjo ***** válasza:
@21: Nem véletlenül nem válaszoltam az eredeti kérdésre :)
2017. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
A fizika tök egyszerű dolgokra tanít? Nem akarok veled vitatkozni,de te ezek szerint nem hallottál az atomfizkáról,relativitáselméletröl stb.-ről.
2017. dec. 13. 13:29
 27/31 anonim ***** válasza:
Azt hogy a fizika egyszerű dolgokat tanít inkább meg sem hallottam.
2017. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 dq ***** válasza:

Szerintem már a kinematika is sokszorosan bővebb az egész kémiánál zakkumpack.


(persze az [link] -ben leírt effekt is szerepet játszik.. valamennyire)

2017. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 dq ***** válasza:

Ja, a fizikát szeretem.

A kémiát nem.

2017. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A fizika azért jó, mert ott lehet kreatívan, frappánsan gondolkodni már kevés alapismerettel is. Van mit kitalálni, megfejteni.


A kémia tele van öncélú elnevezésekkel, kevés logika van benne, és túl sok megjegyeznivaló. Sokat kell magolni, főleg a szerves kémiában. Egy csomó jelenség nem kitalálható, csak megismerhető, hogy úgy van.


Nekem a fizika a top2 tárgyban volt mindig, a kémia meg az utsó 2-ben a történelemmel együtt.

2017. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!