Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi agy kihasználtsága...

Az emberi agy kihasználtsága maximum 2% de ezt a tudósok már extrémnek nevezik általában 1-et mondanak. De akkor mi van a maradék 98%-al? Az miért nincs használva?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
83%

Először: egyszerre 10% ot használsz.


Másodszor: az agy 100%-osan ki van használva.


Harmadszor: a tudomány nem hit. Az evolúció bizonyított, leletekre, mérésekre épül.


negyedszer: A discovery tényleg sugároz baromságokat is, elvégre kereskedelmi csatorna, nem az a céljuk, hogy az embereket okosítsák.

2010. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
97%
én is úgy tanultam, hogy ki van használva az agy 100%-a. Csak amikor pl. ide írok neked a matematikáért felelős rész nem működik... Gondolj bele, hogy minden veled kapcsolatos dologért az agyad felelős. minden, ami az életedben történt veled, a levegővételtől kezdve, az összes emlék, a képességeid stb. stb. ott vannak elraktározva. Természetesen nincs olyan pillanat, amikor az egészet használnod kéne, mert nem keveredsz olyan szituációba. Ez olyan, mint egy nagy könyvtár. egyszerre nem olvasod el, csak a könyvtárnak egyetlen darab könyvét. Ettől függetlenül lehet, hogy legközelebb egy másik könyvre lesz szükséged, akkor meg azt fogod levenni a polcról - de olyan sose lesz, hogy egyszerre mint a kétmillió könyvet elolvasd
2010. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor Discovery-n meg ilyen helyeken miért 1-2%-ot mondanak"


A Discovery-t nem vezető tudósok szerkesztik. Sajnos azokban a műsorokban olyan tényként kezelt hiedelmek is elhangzanak, mint amilyen például a fent említett "majdnem német nyelvű USA". A Discovery ugyan megpróbálja elhitetni magáról, hogy tudományos, mint ahogy az ásványvíz reklám is megpróbálja elhitetni, hogy te csak attól az egy ásványvíztől leszel boldog. Ezt hívják marketingnek. A valóság ezzel szemben az, hogy a Discovery színvonala és megbízhatósága egy gimnáziumi önképző kör szintjével vethető össze, nem pedig egy nemzetközi tudományos szakfolyóirattal. Vagyis igen, a Discovery-n elhangzanak jó és érdekes dolgok, de nagyon sok állítás egyszerűen nem igaz, nem szakszerű avagy pontatlan.



"(neten is olvasható tudományos cikkekbe is)"


Namost ha az index-en vagy az origón olvasható "tudományos rovatra" gondolsz, akkor azok nem tudományos cikkek, hanem tudománybulvár cikkek, általában iszonyatos sok fordítási, értelmezési hibával, és számos ellenőrizetlen információval (tényként kezelt pletykák, mendemondák, legendák).


A tudományos cikkek itt találhatóak: [link]


Ha ezek közt találsz olyat, ami szerint az agyunk X%-át használjuk, akkor meghajlok az érvelésed előtt.

2010. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim ***** válasza:
3%

Az agyunknak 2%-at hasnzaljuk ki mi atlagos emberek ... regen a regi Kerelti harcmuveszet mesterek 4%-at hasznalatak ki az agyuknak igy gyorsabban eszrevettek dolgokat meg tobb mindenre voltak kepesek ....

de az agyunk 98 % at majdnem semmire nem hasznaljuk ki ...

a testunknek a fentartasara elegendo az agyunk 2 %-a es ezert nem tudunk tobbet kihasznalni ... aki az agya tobb %-at hasznalja ki az olyan dolgokat lat amelyet masok nem ... pl a termeszetgyogyaszok agyuk 3 % at hasznaljak ez azt jelenti hogy ha radnez akkor megmondja hogy mid faj pontosan anelkul hogy te megmond neki ... erzekeli azt ami benned van ... az utszan minden embernek a bujat bajat latja erzi ... stb

de ha az agyad 100% at hasznalnad akkor alitolag megorulnel mert akkor a 7 ik dimenziot is latnad es olyan dolgokra lennel kepes amelyek termeszetfelettiek lehetnek ... az ektoplazma az agy 2 % kal nem lathato csak nagymenyisegben de akinek mar 4% uzemel az agyadban akkor az mindenhol meglatja ... (ha nem tudod mi az ektoplazma akkor elmagyarazom ...az ektoplazma az ezoterikaban es altudomanyokban elofordulo nagyon ritka anyag... a neverol itelve semmi koze nincs a fizikaban elofordulo plazma halmazallapotrol...egyes mediumok azt allitjak hogy a szellemekbol szarmazik es nagyon kulonleges ami csodas es misztikus erokkel bir...altalaban zold arnyalatu gazrol vagy folyadekrol beszelnek talan szerves anyagok elbomlasa soran keletkezodo folyadek esetleg elektromossag vagy sugarzas altal...Spiritualis energiakat tartalmaz...elofordul az alkimistak regi jegyzeteibol csodas folyadekkent tartottak....) ... a mi 2 % os agynkkal csak 5 dimenziot erzekelunk az 6,7 dimenzio annyira kicsi hogy 25 ok agy kapacitassal nem eszleljuk csak az eszleli akinek az agya 4 % a uzemel ... vagy tobb mint 4 az mar termeszet feletti erokkel is birhat...

2010. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
87%
Baszkí utolsó, takarodj az ezotéria témakörbe nők lapja horoszkópot fejtegetni!!!
2010. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
100%

"az mar termeszet feletti erokkel is birhat..."


Az már persze, mert olyan sok ember tud repülni vagy van szuperképessége.


Ez a tudományos szekció és nem az ilyen szellemírtó fanok hülyeségének a helye.


Amúgy a kérdéshez is hozzászólva, én régebben 5%ot hallottam, de a falunkban van pár ember, akinek ha az 1%ot eléri is jó:)

2010. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 anonim ***** válasza:
100%

14:30

Szerintem te az agyad kevesebb, mint 1%-át használod, mert természetfeletti hülyeségeket írsz.

2010. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 A kérdező kommentje:

ma 15:12



Szerintem nagyon is igaza van. Persze tudom ezt kijelenteni blődség egy ilyen tudomány vezéreltee világban mind a mai.

2010. jún. 23. 16:48
 19/107 A kérdező kommentje:

Miért hülyeség amit ír? Csak mert a mai világban csak a kézzel fogható tudománynak csápol az emberek kb 70%-a (köztük ebbe a post-ba kommentelő emberek láthatóan nagy része is)


Szerintem az eléggé szűk látásmód hogy azt bántjátok aki nem ragaszkodik a sémákhoz....


igen én is így tudom pár % a kihasznált az agynak és ha kb 10%-os lenne a kihasználtság akkor annál már jönne az asztrál utazás (testből kilépés) és hasonlók.


Olyan emberek meg valóban vannak akik ránéznek a másikra és megmondják mi baja.


Szerintem az ide író tudományba két kézzel kapaszkodók is igencsk meglepődnének ha akár csak 1 pár %-al többet tudnának kiaknázni az agyukból.


Einstein is csak állítólag megközelítőleg 4%-ot használt ki az agyából, és ő ugye szuper inteligens volt.

2010. jún. 23. 16:56
 20/107 A kérdező kommentje:

ma 15:50



sok embernek lehetne úgymond természet feletti képessége ha nem kapaszkodna nnyíra a tudományba és ezáltal nem zárná be magát.


(nem a repülésre gondoltam)

2010. jún. 23. 16:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!