Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi agy kihasználtsága...

Az emberi agy kihasználtsága maximum 2% de ezt a tudósok már extrémnek nevezik általában 1-et mondanak. De akkor mi van a maradék 98%-al? Az miért nincs használva?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 12:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy látom, te már eldöntötted magadban a választ, akkor csak azt nem értem, miért tetted fel a kérdést?


Leírták értelmesen, hogy az agyunk 100%-át használjuk, csodaszép hasonlatokat is írtak. Persze, sokkal egyszerűbb hinni az ezotériában és vádolni a "földhözragadt tudósokat", mint letenni valamit az asztalra az emberiségért. Tudod, ha ez a természetfeletti történet létezne, akkor már foglalkoznának vele. Az emberiségnek amúgy is volt jó pár száz éve foglalkozni vele a sötét középkor alatt, amikor a tudomány háttérbe szorult a spiritualitás mögött. Csak tudod, nem véletlen nevezik SÖTÉT középkornak. Mert az ezotéria nem járható út. SOHA, SEMMIT nem tett még hozzá az emberiséghez, SEMMIT nem javított az életkörülményeken. És a "buta", "földhözragadt" tudósok? Na látod...

2010. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan válaszokra vágysz, mint amilyet a fent említett válaszoló adott, akkor rossz kategóriában van a kérdés.


Itt olyan földhözragadt emberektől kapod majd a válaszod, akik addig rugdosták az emberiséget, hogy legyen számítógéped, meg interneted, hogy terjeszthesd a nézeteidet (majdnem hülyeségeidet írtam).

2010. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy PET kép, egy pillanatfelvétel az agy aktivitásáról:


[link]


A sárga-narancs-piros részeket használja éppen az, akiről készült, a többit nem. Szerintem ez bőven túl mutat az 1-2 %-on.

Itt egy oldalnézet:


[link]


Az agy túlnyomó része tehát használatban van, vagyis a tények ellentmondásba kerültek az állításoddal. Vagy a tények nem igazak, vagy az állításod, azt már döntsd el te (tán ismered a viccet, mikor a parasztbácsi meglátja a zsiráfot, és közli, hogy ilyen állat márpedig nincs).


Nézd, ha a tudomány rovatban kérdezel, akkor fogadd el a tudósok, hozzáértők válaszait. Ha csak dagonyázni akarsz a hozzád hasonlóak mély egyetértésében, akkor keresd fel az ezotéria rovatot, ahol bölcsen bólogatva és egymással nagy egyetértésben megbeszélhetitek, hogy hogyan lehetne kilépni a 7. dimenzióba (5. meg 6. már nem is elég? jövőre már 15. dimenzió lesz?), amiről szegény földhözragadtak soha nem fognak értesülni.


Üdvözlettel:


egy földhözragadt biológus

2010. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam hogy niem fogadom el a tudósok véleményét csak azt írtam hogy vn olyan amit ők sem tudhatnak pusztán mert kézzel lábbal kapaszkodnak a tudányba , (hogy is mondjátok ? hiszem ha látom és elfogadom ha bizonyítható többszöri kísérlettel ? valami ilyesmit mondogatnak n émely tudósok azért így írom mert szerencsére ma már a tudósok között is sokan hajlandóak elfogadni a természetfelettit, Jó tudom más tudósok meg leszólják őket hogy fújj ezek h*ék nem tudós stb stb
2010. jún. 23. 18:11
 25/107 A kérdező kommentje:
Egyébként Einstein is kimondta ha jól tudom hogy az agy kb 2-4% -a kihasznált a többit homály fedi na mármost az olyan tudomány központúaknak mint ti a többség ebbe a posztba Einstein maga a "csúcs" a megkérdőjelezhetetlen.
2010. jún. 23. 18:13
 26/107 A kérdező kommentje:

Jó a rajz :)


De ott még bőven van zöld meg kék.


Azok mik ?

2010. jún. 23. 18:15
 27/107 anonim ***** válasza:
91%
csak buta áltudósok mondanak ilyet. Mivel a tudomány nem tudja pontosan, hogy hogyan működik az agy, ezért természetesen azt sem lehet megmondani, hogy hány %-ban van kihasználva.
2010. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy ilyen tesztnél nem használja az ember a teljes agykapacitását. Nem kell térben tájékozódnia, nem kell matematika feladatokat megoldania, zenét komponálnia, így az ezekért felelős részek nem aktívak.


2. Einstein akkor élt, amikor a legfejlettebb eszköz, amivel belenézhettek az emberbe, a röntgen volt. Az agyműködést nem tudták mérni, feltérképezni. Azonkívül ő sem orvos nem volt, sem biológus. Elméleti fizikus volt.


3. Egy tudós olyan szót nem használ, hogy természetfeletti. Nem is használhat, mert egy tudós szerint minden a természet része és semmi sem áll afelett, azon kívül.

2010. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
86%

„Sehol nem írtam hogy niem fogadom el a tudósok véleményét csak azt írtam hogy vn olyan amit ők sem tudhatnak pusztán mert kézzel lábbal kapaszkodnak a tudányba”


Szerencsére elég jól vissza lehet követni, hogy miket írtál, és még csak azt se mondhatod, hogy az a válaszoló nem te voltál, hanem egy másik azonos %-ú valaki, mivel ugye amit te írsz az dőlt betűvel jelenik meg.


Kezdjük a kezdeti kijelentéseddel, ahol nemlétező tudósokra hivatkozva meghirdetted az 1%-odat, íme: „de ezt a tudósok már extrémnek nevezik általában 1-et mondanak”


És folytattad: „Én úgy tudom hogy nincs is tv-be legalább is tudós bácsikák nénikéktől ezt hallottam , sokuk szerint teljesen elképzelhetetlen mi van ha többet is használnánk..”


Ekkor kiderült, hogy hát igazából a hivatkozott TV műsorok nem igazán korrektek. Itt kezdtél ellentámadásba:


„Ennyi erővel a tudósok se tudhatják mit rejt még az agy.”


Csakhogy azt senki nem mondta, hogy a tudósok mindnet tudnak az agyról, ellenben azt már ma is tudjuk, hogy 1%-nál biztosan többet használunk. Sőt 10%-nál is. Sőt, tudjuk, hogy használjuk az egészet.


Vessük össze tehát az eddigieket:

Igaz-e, hogy csak 1%-ot használunk? Nem, mert biztosan többet.

Igaz-e, hogy vannak még olyan dolgok, amiket nem tudunk? Igen, sok ilyen van.

Kiderülhet-e, hogy mégiscsak 1%-ot használunk? Nem, mert már biztsan tudjuk, hogy többet.


Nézd, a lovakról se tudunk még mindent, de az egészen biztos, hogy 4 lábuk van. Nem lesz se több se kevesebb lábuk, ha kiderítenek valamit a lovak veséjéről. Érted? Az agyról is ki fognak deríteni dolgokat még, de az biztos nem lesz köztük, hogy hát mégse használjuk.


Ekkor érkezett be az ámokfutó hozzászóló a hetedik dimenzióval, meg egyéb baromságokkal, amit te azonnal védelmedbe vettél:


„Miért hülyeség amit ír? Csak mert a mai világban csak a kézzel fogható tudománynak csápol az emberek kb 70%-a” vagy például: „Einstein is csak állítólag megközelítőleg 4%-ot használt ki az agyából, és ő ugye szuper inteligens volt.”


Namost elárulom, hogy a természettudomány és kézzelfoghatóság gyakorlatilag ugyanaz. Vagyis ami nem kézzelfogható (mérhető) az nem természettudomány.


Te ezt írod: „sok embernek lehetne úgymond természet feletti képessége ha nem kapaszkodna nnyíra a tudományba és ezáltal nem zárná be magát”


Ez tökéletesen ellenkezik a tudósok véleményével. Tehát vagy elfogadod a tudósok véleményét, vagy ezt a maszlagot fogadod el. A kettő együtt nem megy.


„Egyébként Einstein is kimondta ha jól tudom hogy az agy kb 2-4% -a kihasznált a többit homály fedi na mármost az olyan tudomány központúaknak mint ti a többség ebbe a posztba Einstein maga a "csúcs" a megkérdőjelezhetetlen.”


Egy részről Einstein nem megkérdőjelezhetetlen. A tudomány nem vallás, amiben megkérdőjelezhetetlen próféták vannak. (Ez egy teljesen ostoba nézet, ami azt mutatja, hogy mennyire nem látsz bele a valódi tudomány működésébe.) Ráadásul Einstein idézetből több van, mint amennyit Einstein egész életében beszélt. Minden jelentéktelen kocsmafilozófus azzal próbálja az álbölcsességeit hihetőnek beállítani, hogy Einstein szájába adja őket, aztán persze elkezdenek közszájon forogni, el is torzulnak, stb. Sajnos az emberek olyanok, hogy nem a mondat igazságtartalmát keresik, hanem azt nézik ki mondta, szóval a tekintélynek nagy hatalma van. Ma már egy egész intézet foglalkozik a hamis Einstein idézetekkel. Jómagam egy rekesz sörben fogadnék, hogy a fenti mondat nem hangzott el Einsteintől. De ha el is hangzott, hát tévedett az öreg, mivel ugye nem biológus volt, és nem állt a rendelkezésére a mai technika.


„Jó a rajz :)


De ott még bőven van zöld meg kék.


Azok mik ?”


Ezek a felvételek úgy készülnek, hogy az idegsejtek aktivitását mérik, függetlenül attól, hogy tudják-e, hogy az adott sejt mit csinál, vagy nem tudják. Olyanok, mint egy fénykép azokról a sejtekről, amik épp aktívak, és azokról, amik épp nem. Le is lehet filmezni, olyankor szépen változik, hogy mi kék és mi piros. Ilyenkor például megkérik az illetőt, hogy beszéljen valamit, és szépen kipirosodik a beszédért felelős régió. Vagy számoljon, és akkor a számoló régió pirosodik ki. Ha néma csönd van, akkor a hallóközpont kevésbé aktív, vagy ha megkérik, hogy mozgassa a kislábujját, akkor azok a részek fognak kipirulni, amik a mozgatásért felelősek. A kék dolgok tehát olyan területek, amiket az illető abban a pillanatban nem használt, de mivel nem tudjuk, hogy a vizsgált személy konkrétan mit csinál ezen a felvételen, ezért nem sokat tudunk mondani róla. Mivel nem nagyon tudunk egyszerre énekelni és fejben szorozni, ezért mindig lesznek kék foltok, de mindig más lesz kék.


Ezen a felvételen egyébként nem azt kell nézni, hogy bőven van-e kék. A képen összesen az agy kb fele használatban van, ami azt bizonyítja, hogy képesek vagyunk az agyunknak legalább a felét egyidejűleg használni, ami ugye ellentmond annak, hogy max 1%. A kép semmit nem mond arról, hogy mi van ott, odaképzelheted a telepátia képességét vagy a 7. dimenziót vagy akármit, de én biztos vagyok benne, hogy ha a páciens mást csinálna, akkor épp a kék részek lennének pirosak, és a pirosak lennének kékek. Vagyis az éppen kék részek is valószínűleg teljesen hétköznapi funkciókat rejtenek.


Ha a hiedelmek (max 1%) és a tények (min 50%) közül kell választani, akkor én a tényeket választom.

2010. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
100%

1., Először is jól mondják előttem, ez egy VÁROSI Legenda!


2., A LEGENDA SZERINT valóban Einstein mondott 10%-ot, de olyan hülye már ő sem volt, hogy azt mondta volna, hogy csak ennyit használunk, azt mondta (kiemelném ismét, hogy a legenda szerint), hogy agyunk teljesítményének csupán 10%-át használja ki egy átlag ember - gondolkodásra. A gyakori kérdések oldala remek példa erre, hogy rengetegen még ennyit sem....


3., A PET képek egyértelműen bizonyítják, hogy melyik agyi lebeny pontosan mire való és mikor aktív.

Pl. így (egyszerűség kedvéért wikipédiáról bemásolva, szakkönyvet úgysem értenéd és fölösleges is bonyolítani a dolgot)


1. Homloklebeny: gondolkozás, tervezés, beszéd, a csontvázizmok akarattali mozgatása, érzelem, problémamegoldás, személyiség

2. Falcsonti lebeny: mozgás, orientálódás, felismerés, ingerület

3. Nyakszírti lebeny: látási ingerület feldolgozása

4. Halántéklebeny: percepció (felfogás) hangingerületek feldolgozása, emlékezet, beszéd, szag

5. Kisagy (van egy bal oldali és egy jobb oldali): testállás, egyensúly és mozgásegyüttműködés (ko-ordináció)


* Agytörzs: alapvető életfolyamatok, pl. légzés, szívdobogás

* Középagy: Az agy telefonközpontja ahonnan az agy az idegrendszer többi részeivel kommunikál


A Corpus Callosum alulról nézve arccal felfelé. Ez az agy féltekéi között fekvő, azokat összekötő vastag idegköteg


* Corpus Callosum: Az agy két féltekéje közötti csatornában elhelyezett, azokat összekötő masszív fehérállomány, egy több mint 200 millió axonnyúlvánnyal rendelkező idegnyaláb

* Híd (Pons, vagy pons Varolii): Az agy utasításait továbbítja a kisagynak és a gerincvelőnek

* Medulla oblongata nyúltvelő, a gerincvelő tetején): életfolyamatok, légzés és szívdobogás szabályozása

* Talamusz: Ovális szerv, ami közvetlenül az agykéreg alatt helyezkedik el szimmetrikusan mindkét féltekében; a szervek érzéki ingerleteit adja tovább, a szaglást kívéve, az agykéregbe.


3., A természetfeletti baromságokat nem is értem miért kell minden tudományos témába belekeverni. SOHA SENKI még egyszer sem mondta azt, hogy NEKEM természetfeletti képességeim vannak, GYERTEK MEGMUTATOM! Inkább nyitnak egy szektát az olyan értelmi fogyatékosoknak akik ebbe hisznek, kinevezik magukat csodatevőnek, gurunak meg tökömtudja minek és jól lehúzzák a hiszékeny barmokat.

Engem ez hidegen hagy, csak ne kelljen még olvasnom se róla.

2010. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!