Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek a kedvenc terülteteitek...

Fizikakedvelő kérdése:

Melyek a kedvenc terülteteitek biológiában?

Figyelt kérdés

Biológiakedvelőkhöz szólok. Melyek azok a területek,amelyeket a legérdekfeszítőbbnek,izgalmasabbnak tartatok? Leginkább általános megnevezésekre vagyok kíváncsi pl:zoológia,anatómia,zoofiziológia stb.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 20. 19:02
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/101 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy csak bsc s diplomád irtam? Vagy higy nem csinaltam posztert? :D mar az elejen is azt irtam, hogy amit te marhq nagy statisztikának tartasz, az mar a bsc szakdogámban is sablon szöveg. Ès de, csinaltam poszert es TDK-ztam is, sőt mesterkepzest is csinaltam. Na erre varjál gombot. Attol, hogy mi nem írjuk le az egesz elettortenetunket, az nem azt jelenti, hogy nem.volt, hanem hogy teljesen felesleges info.


Bevághatod a hisztit, mint egy kislány, de attól még nem lesz igazad. Ezt szoktad a munkahelyen is csinalni, vagy csak minket tisztelsz meg ezzel?

2019. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/101 anonim ***** válasza:

#91, Úgy gondolom, és ebben szerintem minden kutató egyetért... hogy akkor lesz valakinek bármi fogalma a valódi tudományos munkáról, ha egy teljes projectet végigcsinál az elejétől a végéig. Amíg meg nem jelenik a cikk. Nem diákként, hanem teljes munkaidőben.


Teljesen más publikácóis követelményei vannak egy peer review cikknek, és egy diplomamunkának. Nem igazán összemérhető a kettő.


Ezzel nem diplomamunkát szólom le, csak legyünk tisztában az arányokkal.

2019. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/101 anonim ***** válasza:

Én nem is értem az a 67%-os figura milyen műsort néz, de nagyon el van tájolva. A biológia, mint minden természettudomány ma már rendkívül sok ismeretanyagot integráló, multidiszciplináris terület, ahol valóban lehet MRSA-t tenyészteni kutyaszaron valami kórházi laborban, de az se nem tudományos igényű munka, se nem nívós tevékenység, se nem modern tudomány. A modern biológiának minden szegmensében ma már elengedhetetlen ismerni a releváns programozási elveket, data science koncepciókat, a programozáshoz szükséges matematikai hátteret, a machine learning alapjait, hardware-es ismereteket, idegtudományban a különböző elektromosságtani, fizikai háttéranyagot és még sorolhatnám. Persze ha valaki nem kutató akar lenni, hanem baktériumtenyésztő, akkor ezek valóban nem kellenek, de a 140 ezer forintos tenyésztői fizetéshez nem kell se MSc, se öt évnyi tanulás.



Ma már nem megvalósítható az, mint régen, hogy a fizikus adta az eszközt, a biológus meg csinálta a kísérletet, mert a technika fejlődésével a mechanikai munkát kiváltják az eszközök, a különböző algoritmusok pedig annyira fejlettek lesznek, hogy érdemi eredményt nem lehet nélkülük végezni. Azokat pedig olyan embereknek kell terveznie, akik értenek a biológiához.

2019. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/101 anonim ***** válasza:

#93, Pontosan. Ráadásul az utóbbi időben hatalmas változások történtek, akár csak 5-10 éves időintervallumban.


Ezért is van az, hogyha valaki nincs benne az aktuális kutatásban, fogalma sincs milyen gyökeres változások zajlanak.


Pár éve még alig lehetett hallani a neurhálókról... manapság meg nagyságrendileg emelkedett az alkalmazott machine learning cikkek száma a biológiában. Még pár év és mindenhol GPU farmok lesznek a -80-as hűtő mellett :D Mindig felhív minket ha áramszünet volt... hát most majd a GPU cluster fog felcsörögni éjjel :)

2019. jún. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/101 anonim ***** válasza:

Igen kedves kérdező, kutató vegyésznek készülök - szerves kémia iránnyal.

Én voltam még anno a #8-as. :)


Egyébként ami még számomra hasonlóan érdekes terület a bioszon belül, az a genetika.

2019. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/101 A kérdező kommentje:
Természetesen. Egy leendő vegyésznek ez kiváló:)
2019. jún. 22. 20:49
 97/101 anonim válasza:
Wow! :D
2019. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/101 A kérdező kommentje:
#97:Ezt mire véljem?:D
2019. dec. 23. 00:33
 99/101 anonim válasza:
Jaj,én csak itt hagytam barlamit,amit hozzá tudtam fűzni a témához,hogy majd később is meglegyen,és tudjam olvasgatni😅😅
2019. dec. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/101 anonim válasza:
*valamit
2019. dec. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!