Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek a kedvenc terülteteitek...

Fizikakedvelő kérdése:

Melyek a kedvenc terülteteitek biológiában?

Figyelt kérdés

Biológiakedvelőkhöz szólok. Melyek azok a területek,amelyeket a legérdekfeszítőbbnek,izgalmasabbnak tartatok? Leginkább általános megnevezésekre vagyok kíváncsi pl:zoológia,anatómia,zoofiziológia stb.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 20. 19:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 A kérdező kommentje:
#30:Mégegyszer kérdezem. Mi a véleményed arról,hogy lassan már nem lesz egyáltalában biologia,csak matematika? Nem ijesztő?
2019. ápr. 22. 22:22
 32/101 anonim ***** válasza:
0%
Arról próbállak már órák óta meggyőzni, hogy a barátaim nem középszerű biológusok, akik "kutatást végeznek, havi 140 nettóért", hogy a te szavaiddal élve, és amíg te teljesen más területen mozogsz (mérnök vagy, én is az élelmiszeriparban dolgozom, de magasabb szinten, mint egy mérnök), így egyáltalán nem látsz bele ebbe a dologba, ne is próbálj ilyen h.lyeségeket terjeszteni a neten. Más más kérdésnél is előadtad ugyanezt, akkor sem tudtál sem engem, sem más válaszolót meggyőzni erről az abszurd elméletedről, most sem fogsz. Attól, hogy te azt hiszed, hogy középszerűek az ismerőseim meg miegymást, attól még nem lesz igazad. Teljesen felesleges ezt ismételgetned
2019. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 anonim ***** válasza:

Bocs, nem válaszoltam. :)


Ilyet nem írtam és ez egy téves állítás. Miért lenne ez a helyzet?


Kísérleti biológusokra még sokági nagy szükség lesz. Adott egy vizsgálni kívánt terület a biológiában. Van egy feltételezés, hipotézis, hogy hogyan működhet.


A publikációkat értelmezni kell, leszűrni az esszenciát, megtervezni a biológiai kísérleteket.

Ezeket el is kell végezni nagyon precízen.


Ami változott/változik akár évek alatt, az a műszeres mérés. Míg pár éve elegendő volt pár kiműtött szövetdarabot méregetni, ma már egyre inkább in vivo felé haladunk... ráadásul az is 3D valós idejű mérés.


Ez óriási mennyiségű adatot generál, amihez viszont nagyon komoly programozói tudás kell. Főleg, hogy a nagy lapok általában valamilyen matematikai modellt is várnak a funkcióra már. Ezért is van az, hogy ma már 15-20 ember is dolgozik egy publikáción, ami óriási csapatmunkát igényel.

2019. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/101 anonim ***** válasza:

#32, Gyűjtsd össze légyszi az ismerőseid első szerzős publikációit. Kíváncsi vagyok milyen szaklapokba publikálnak és milyen szintű cikkek ezek.


Te kevered ide az elejétől kezdve az ipart, úgyhogy ne kérd rajtam számon ezt. Órák óta össze-vissza hadoválsz különböző témákról, így nehéz beszélgetni :/

2019. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 anonim ***** válasza:

Egyébként sajnálom ha nem tudod értelmezni az egyszerű magyar szöveget.


Az állításom csupán annyi volt, hogy a sikeres kutatói pályához (magas IF lapokba publikálás, áttörést jelentő eredményekkel, és a kutatócsoportnak pótolhatatlan pozícióval, kiváló karrierlehetőségekkel) ma már elengedhetetlen a programozói tudás is.


Ezt továbbra sem tudtad cáfolni.

2019. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/101 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy te nem érted, még nem én hadoválok össze-vissza. Olvasgasd el akkor mégegyszer, ha elsőre nem sikerült értelmezni. Remélem úgy már koppani fog a sületlenséged. És köszi, van jobb dolgom is munka elött este 11-kor, mint egy idi.óta vadbarom számára cikkeket gyüjtögetni. Jah most jönni fog az, hogy "persze gondoltam, nincs is semilyen ilyen cikk", reagálva erre: gondolj, amit akarsz, csak légyszi, ne terjessz már b.romságokat itt folyton, mert összegezve: nem, a biológusoknak NEM kell programozni, sem kutató biológusoknak, se semelyik másiknak sem. És a statisztika nem programozás.
2019. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
0%
Jah és sok értelme van veled vitatkozni, miközben jelentgeted a válaszokat :D Micsoda dedó szint, ha nem mondtad volna, hogy dolgozol, azt hinném vmi óvodás szórakozik
2019. ápr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 anonim ***** válasza:
Ez a "Ezt továbbra sem tudtad cáfolni". Ne zavarjon, hogy már rég megcáfoltam :D
2019. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/101 A kérdező kommentje:
Nem akartam,hogy szakemberek közötti veszekedés helye legyen a kérdés. Utólagos bocsánatot kérek ezért.
2019. ápr. 22. 22:53
 40/101 anonim ***** válasza:

Miért is jelenteném? Úgy elveszne amire válaszolok. Ennyire ne nézz le légyszíves.


Higgadjunk le, mert nem méltó ez a hangnem hozzánk. Utólag is elnézést kérek, ha bántó volt bármi számodra.


Nem felesleges vita volt a célom, viszont segíteni szeretnék a pályakezdőknek azzal, hogy átadom a tapasztalatomat. 5 labor kutatócsoportjainak dolgoztam már kb 100 kutatóval, tucatni közös cikkben, több szabadalomban is részt vettem már. Azért van némi rálátásom, hogyan lehet publikálni egy cikket (Míg Te iparban dolgozol).


Az "elméletem" semmilyen módon nem cáfoltad. Hoztál pár ismerősről (A 250 biológus végzettből) néhány szubjektív véleményt a karriert illetően, ám semmilyen adatot vagy példát nem láttunk tőled. Ennyi erővel bármit leírhatnál.


Továbbra is csupán azt állítom, hogy egy modern kutatónak több lábon kell állnia tudásbázist illetően. Nézd csak meg a laborvezetőket, vagy az elit csoportok kutatóit egy MIT-n, UCLA-n, Stanfordon, vagy Allen inst-ben. Nekünk itt Magyarországon velük kell versenyezni, és nem a 2 főből álló omladozó egyetemi laborokkal.


Nem volt egyszerű összeszedni ezt a csapatot több év alatt, de úgy tűnik megérte. Az is minket (és az elméletemet) igazol, hogy 3 nagy EU-s és állami pályázatot nyertünk meg, egyenként 5-600M HUF forrással. Egy átlag egyetemi/állami labor jó ha 40M Ft-ból indulhat, és a félfüggetlen csoport mondjuk 10M-ból 4 évre.


Összeszedtem ki mihez ért nálunk:

1x Laborvezető: fizikus-orvos, tud programozni

1x Projectvezető: Biofizikus, tud programozni

1x Postdoc biológus: kiemelt programozó

2x PhD kutató: mindketten aktívan fejlesztenek

1x PhD Senior programozó-matematikus (no bio)

3x Senior biológus 10 év postdoc, no prog

1x Senior mikrobiológus no prog

2x Biológus BSc asszisztens no prog

3x Junior kutató/diák, mindhárman tanulnak kódolni

1x Orvos diák, no prog

1x Biotechnológus diák minimál prog

1x Gépi tanulás, neurháló és adattudomány specialista (15 külsős egyetmi diákkal kb)


Szerintem ez egy jó példa, milyen összetételű egy modern kutatócsoport, amilyen mondjuk egy MIT, vagy Stanford-on is van. Összehasonlítva, hogy a korábbi laborok mit és hová publikálnak, milyen szabadalmaik vannak... Hát lehet nagyképűség, de az 1nm-re jutó impakt faktor egy nagyságrenddel kisebb kb :) Ez pontosan meg is látszik a számokon..., nem 40 millió a forrás, hanem 1500 millió...


A mai magyar haszonelvű kutatásban ez kb életbenmaradásért folytatott harc egy kutatócsoportnak és az alkalmazott biológusoknak.

2019. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!