Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Unokahúgom születésére mennyi...

Unokahúgom születésére mennyi ajándékot illik adni?

Figyelt kérdés

Nővéremmel jóban vagyok, ő 30, én 27. Két hónap és megszületik a kislánya és most elkezdtek bevásárolni a babának. Nem vagyunk egyiken se szegények, de nem is gazdagok. Mindketten bérelt lakásban élünk, néha ki tudunk spórolni egy nyaralást. Bár nem vagyunk túl vallásosak, de meg lesz keresztelve a baba és én lennék a keresztanyja.

Viszont nincs tapasztalatom ebben. Mennyi értékben illik ilyenkor ajándékot venni? Mi számít túl soknak és mi túl kevésnek?



2020. jún. 16. 22:00
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
94%

Hát nálunk még a nagyszülők sem költöttek 10-20 ezernél többet, de el sem várom, nem is engedtem. Szinte semmit sem örököltünk, mivel nincs gyerek a közeli családban. Páromnak vannak testvérei, de fel sem merült, hogy vesznek valamit... Lassan megszületik a baba... Mindent mi vettünk. Mi vállaltuk a gyereket...

Szóval a 90 ezres ajándékok meg a lista, elvárások kicsit túlzás. Pláne tőletek elvárni.

2020. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

És a kedves leendő szülők vettek már valamit a gyereknek?

Mi a sajátra sem költöttünk ennyit...

90eft is már bőven rengeteg tőled

2020. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, akkor a testvéred berendezteti veletek a babaszobát, nekik egy kádat kell még venniük, ágyneműt, és megvannak. Nagyon el van szállva az értékrend.
2020. jún. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

"Összeírt egy listát a családnak, hogy mikre lesz szüksége."


Nálam ezzel el is vágta volna magát. Nekem ne listázzon, nem az én gyerekem, nekem nem kell semmit venném neki, pláne nem oylan, amit ő előír. Egy ilyen után én bemennék az első kinaiba és vennék egy olcso rugdalózót.


Amúgy keresztszülő hagyományosan ékszert és Bibliát ajándékoz, bár ez utóbbitól a divatból keresztelők kiszaladnak a világból. 20-30e de az mar nagyon max, amit erre szoktak kolteni.

2020. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

Milyen felfogás ez, hogy a családdal vetetik meg a holmikat, ráadásul ilyen értékben? Most állítsd le ezt a felfogást, mert a végén a gyerekükre fogsz keresni, pláne keresztanyaként. Miért kellene neked még ezen felül bármit is venni a keresztelőre? így is baromi sokat költöttél már! Nekik a dolguk a gyerekükre bevásárolni, nem a családnak!

Le merem fogadni, hogy mire te leszel anya, neked már nem fog jutni kánaán, se a szüleidtől, tőlük meg max megkapod az ő használt cuccait. Ne legyél hülye! Ha a gyereked akarod támogatni, nyiss neki egy bankszámlát, ha az anyjáékat, akkor folytasd ezt a vásárlási mizériát!

2020. jún. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Semmit nem adtam, a gyereknek vettem valamit, senki nem is varta el. Ez baromsag.
2020. jún. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Cumifertőtlenítő? Bakker, egy lábas már nem elég kifőzni? :D
2020. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ne az érték legyen a lényeg. Én mindkét keresztlányom születésekor vettem valami kedves kis játékot nekik, tesómnak pedig virágot. Inkább azzal segítettem, hogy elmentem hozzá vasaltam, főztem helyette, második babánál játszottam a nagyobbal, hogy tesóm pihenhessen. Ez minden ajándéknál többet ér. Ajándékok téren mikor eljött az ideje, én álltam az első fülbevaló lövetését, majd az első szülinapjukra az első tartósabb, arany fülbevalót.

23/N

2020. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét keresztlányomnak (most már 7 és 8,5 évesek) aranyfülbevalót vettem (a bébinél eggyel nagyobbat, most kezdik kinőni), kb. 25000 Ft volt mind a kettő.
2020. jún. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

A 90 ezer bőven elég!!!

Ha már ennyit ráköltöttél, akkor születésére elegendő 1 csomag pelus, egy body meg vmilyen csörgő. nem kell ilyen plátói túlzásokba esni!

2020. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!