Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt illik esküvőre adni?

Mennyi pénzt illik esküvőre adni?

Figyelt kérdés

Két fő vagyunk, én fizetem. Lesz lagzi, szállás, reggeli. De egyáltalán nem puccos, inkább szerény minden. A házasodó férfit ismerem kb gimiből. Közel álltunk egymáshoz, de az utóbbi 2 évben kb 1x beszéltünk/találkoztunk.


Ilyen ismeretek birtokában mennyit adjak kettőnk nevében?


2023. aug. 11. 17:33
A kérdező szavazást indított:
50.000
60.000
70.000
80.000
Egyéb, leírom kommentben.
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A nem közeli rokonoknak nem az a kötelességük, hogy gondoskodjanak az ifjú pár jövőjéről (arról gondoskodjanak maguk + a rokonságuk) hanem az, hogy részt vegyenek a rendezvényen és ne minuszosak legyenek az ifjú párnak. Szerintem két főre az 50eFt megfelelő. Közeli barátok, rokonok esetén nyilván más az összeg.
2023. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban függ a ti és az ifjú pár anyagi helyzetétől is.


- Mennyi az, amit ti megengedhettek magatoknak


- Mennyi az, amire ők már azt mondják, hogy "ez nagyon sok pénz" ,de túl kevés se legyen.

2023. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Annyit amennyit meg tudsz engedni magadnak. Ennyi. Nem szabad ebből nagy ügyet csinálni. Névtelenül kell adni a borítékot és kész. Ha ez az összeg 20 ezer akkor annyi, ha 80 akkor annyi.
2023. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kérdés. Szerintem az 50 ezer forint nagyon szép összeg kettőtöktől, ha megengedhetitek magatoknak.

De épp a napokban olvastam valahol egy cikket, amiben egy esküvőszervező is megszólalt, ő azt mondta, hogy manapság annyira megdrágult minden az esküvői bizniszben is, hogy fejenként!!! 50 ezer a minimum, amit adni kell, mert akkor fedezzük kb a saját vacsoránkat és még egy kis ajándékot is adunk. Nekem ez őrült sok lenne egy távoli ismerősnek, ennyit biztosan nem tudnék rászánni egy esküvőre.

2023. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a barátommal 2 hete voltunk egy esküvőn. Nagyjából olyan ismeretségben vagyunk velük mint ahogy azt te is leírtad.

Mi 60-at adtunk, de a boríték névtelen így nem tudja kitől van

2023. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyi fér bele, ez nem olyan, hogy most na mindenkinek ennyit és ennyit kell adni, van akinek az 5000ft is rengeteg van akienka fél misi is zsebpénz.
2023. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól teszem függővé, hogy mennyire drága, puccos esküvő, mert ez az ő dolguk. Hanem attól, hogy mennyire közeli barát/rokon.

Legjobb barátnak vagy testvérnek jobban a zsebembe nyúlok akkor is, ha kis esküvőt tartanak. De ahol két év alatt egyszer beszéltünk ott még az 50-et is gálánsnak érezném...

2023. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!